Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Masz przycisk zgłoś do moderacji. Wspomóż modów, nie mogą być wszędzie i zobaczyć wszystko. Ale po co? Lepiej pozrzędzić...

Ale co "zgłaszać"? Jeśli gdzieś tu na forum wskazano, jak swoiście i odmiennie pojmuje się tu podróbki, to proszę o wskazanie miejsca gdzie mogę o tym przeczytać. Istnieje klarowna i jednoznaczna definicja podróbki czy też towaru podrobionego, i ona ma się nijak do przedmiotowego zegarka Parnis.

Zgodnie z moją wiedzą i z tym co piszą tu na forum najbardziej nawet zagorzali przeciwnicy podróbek ani sam zegar, ani żaden z jego elementów nie podlega obecnie ani ochronie patentowej, ani jako wzór towarowy. Więc o co chodzi? O subiektywne "uważam, że..."?   

 

Odnoszę wrażenie, że to forum stara się być bardziej święte od papieża. Na WUSie jeśli nie ma magicznego napisu Marina Militare, to można spokojnie pokazywać zegarek, u nas to podróba panerai, nawet jeśli to jest wersja sterylna (a wydaje mi się że taki był zegarek slowhanda). Chyba że w Polsce są bardziej rygorystyczne przepisy prawne, ale jak na razie nikt tego wyraźnie nie napisał.

Może nie forum jako całość, ale niektórzy jego użytkownicy... jak ktoś ma nabożny stosunek do Rolexa (albo ma jakiś jego konkretny model), to jedzie po wzorowanych na nim zegarkach, a wzorowane na innych jakoś znosi. To samo miłośnicy Breitlinga, czy IWC itp.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mawial klasyk "nikt nam nie wmowi ze białe jest białe a czarne jest czarne" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co "zgłaszać"? Jeśli gdzieś tu na forum wskazano, jak swoiście i odmiennie pojmuje się tu podróbki, to proszę o wskazanie miejsca gdzie mogę o tym przeczytać. Istnieje klarowna i jednoznaczna definicja podróbki czy też towaru podrobionego, i ona ma się nijak do przedmiotowego zegarka Parnis.

Zgodnie z moją wiedzą i z tym co piszą tu na forum najbardziej nawet zagorzali przeciwnicy podróbek ani sam zegar, ani żaden z jego elementów nie podlega obecnie ani ochronie patentowej, ani jako wzór towarowy. Więc o co chodzi? O subiektywne "uważam, że..."?   

 

Może nie forum jako całość, ale niektórzy jego użytkownicy... jak ktoś ma nabożny stosunek do Rolexa (albo ma jakiś jego konkretny model), to jedzie po wzorowanych na nim zegarkach, a wzorowane na innych jakoś znosi. To samo miłośnicy Breitlinga, czy IWC itp.

 

 

Moja odpowiedź dotyczyła nie definicji podróbek, tylko stwierdzenia, że moderatorzy nie zareagowali na "inne chamskie podróbki" wystawione na bazarku.

Z tym przeczuleniem do niektórych marek coś jest na rzeczy. Na bazarku jest np. wystawiany, jak to opisał sam sprzedający, "homar Suunto" i nikomu to nie przeszkadza (koperta z paskiem to rzeczywiście 100% Core Allblack).

A na bazarku pojawiło się ogłoszenie sprzedaży kolejnego Parnisa Luminous Marina. Powinno zniknąć, ale przyczyna jest w tym wypadku klarowna ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź dotyczyła nie definicji podróbek, tylko stwierdzenia, że moderatorzy nie zareagowali na "inne chamskie podróbki" wystawione na bazarku.

Problem w tym, że to też nie są podróbki. Sam na tut. bazarku kupiłem i sprzedałem kilka zegarków, w tym na przykład, żeby daleko nie szukać: 

    

post-94542-0-02546500-1515149442.jpg post-94542-0-91939600-1515149456.jpg

 

Takie same "podróbki" jak ten Parnis? Tak? Nie? To skomplikowane?  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to też nie są podróbki. Sam na tut. bazarku kupiłem i sprzedałem kilka zegarków, w tym na przykład, żeby daleko nie szukać: 

    

attachicon.gifbligger.jpg attachicon.gifdebbert.jpg

 

Takie same "podróbki" jak ten Parnis? Tak? Nie? To skomplikowane?  

 

Moja odpowiedź jest taka, jak ta z 1.01. Ale to moje zdanie w tym temacie. To skomplikowane :)

 

Moim zdaniem jest to zegarek z grupy "ostra jazda po bandzie", ale nie podróbka.

A dlaczego powinno zniknąć ogłoszenie o którym pisałem przed chwilą? Sam zobacz.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz dać linka

 

Za późno. Zniknęło ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozna wystawic takiego ogłoszenia np na olx?, szkoda czasu na przepychanki, moim zdaniem..

Podróbki czy inspirowane zegarki zalały rynek, i pomimo szczerych checi nikt tego nie powstrzyma.

 

 

Niech sobie firmy zegarkowe zwalczają, to ich interes, co to obchodzi zwykłego użytkownika ?

Jeden kupi inny nie, wolny wybór .

Ktos kogoś prosil o zwalczanie tego procederu, nie sadzę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenia realizuje swój cel poprzez działalność obejmującą:

 

1.    prowadzenie witryny internetowej o tematyce związanej z zegarmistrzostwem, pomiarem czasu w aspektach filozoficznym i technicznym, produkcją urządzeń do pomiaru czasu oraz    rynkiem kolekcjonerskim i aukcyjnym;

2.    prowadzenie forum internetowego oraz organizowanie innych platform wymiany informacji pomiędzy członkami i innymi zainteresowanymi osobami;

3.    wydawanie publikacji, broszur, książek i czasopism o tejże tematyce oraz opracowanie i publikacja artykułów w innych środkach przekazu;

4.    powadzenie, wspieranie i propagowanie badań naukowych związanych z zegarmistrzostwem, pomiarem czasu w aspektach filozoficznym i technicznym oraz historią tych dziedzin oraz w zakresie postępu technicznego w dziedzinie zegarmistrzostwa i mechaniki precyzyjnej oraz współpracę ze szkołami i uczelniami oraz jednostkami badawczymi w zakresie badań   naukowych  i postępu technicznego w dziedzinie zegarmistrzostwa i mechaniki precyzyjnej;

5.    współpracę ze szkołami i uczelniami w zakresie szerzenia wiedzy zegarmistrzowskiej, historii zegarmistrzostwa, oraz o pomiarze czasu i służących do tego urządzeniach, a także z innymi podmiotami, realizującymi cele podobne do tych zawartych w niniejszych statucie;

6.    organizowanie warsztatów, kursów doskonalenia zawodowego, szkoleń oraz spotkań Popularyzatorskich, odczytów i zjazdów;

7.    organizację konkursów i turniejów wiedzy

8.    krzewienie zasad ogólnie pojętego savoir-vivre, w zakresie dobrego wychowania,
stylu i Dobrego smaku;

9.    gromadzenie fachowej wiedzy i informacji o zegarach i zegarkach i innych przedmiotach związanych z pomiarem czasu, mających wartość kolekcjonerską
lub zabytkową;

10. umożliwienie członkom Stowarzyszenia i innym zainteresowanym osobom wymiany kolekcjonerskiej;

11. ułatwienie wymiany informacji z wyżej wymienionych dziedzin pomiędzy członkami Stowarzyszenia i zainteresowanymi osobami;

12. organizację cyklicznych spotkań członków stowarzyszenia i innych zainteresowanych osób oraz innych imprez, służących wymianie i pogłębianiu wiedzy w dziedzinach objętych niniejszym Statutem;

13. organizację imprez kulturalnych;

14. wspieranie rzemieślniczej działalności produkcyjnej i usługowej oraz handlu opartego na tradycyjnych wartościach i fachowej osobistej obsłudze klienta;

15. ocenę, wyrażanie opinii i klasyfikację produktów i usług z dziedziny zegarmistrzostwa oraz innych dziedzin, o ile dotyczą one zegarów, zegarków lub innych urządzeń do pomiaru czasu;

16. ocenę działalności podmiotów gospodarczych w zakresie jakości produkcji, sprzedaży oraz świadczenia usług zegarmistrzowskich;

17. prowadzenie testów i porównań, także konkursów i rankingów produktów i usług zegarmistrzowskich oraz innych, dotyczących zegarów i zegarków;

18. wyróżnienie i wskazywanie tych produktów i usług, które charakteryzują się wyjątkowymi cechami jakościowymi, technologicznymi, stylowymi oraz podjęciem do klienta;

19. wspieranie inicjatywy związanych z zegarmistrzostwem oraz rodzimego rzemiosła, myśli technicznej i organizacyjnej w zakresie produkcji zegarów i zegarków oraz usług zegarmistrzowskich;

20. doradzanie i udzielanie konsultacji w zakresie wymienionych powyżej dziedzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za późno. Zniknęło ;)

A pokrótce czym się ono wyróżniało, że zasługiwało na takie potraktowanie? Nie zdążyłem zerknąć.    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było foto

 

Właściwie to było, ale "na żądanie" ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo chwalebne i godne pochwały założenia.

Gratuluję.

A czy któraś z grup kapitałowych z branży zegarkowej sama zwalcza proceder zwiazany z produkcją podróbek, lub czy wspiera w jakielkowiek formie Stowarzyszenie?

 

Bo jak podawała jakis czas temu prasa na naszym rynku roznie bywa w zwiazku z działalnością korporacji zwiazanych z branżą zegarkową......

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://retailnet.pl/2015/12/17/106191-sieci-handlowe-ukarane-z-zmowe-na-rynku-sprzedazy-zegarkow/&ved=0ahUKEwja7cj7lsHYAhWGWywKHUSkA3EQFggcMAA&usg=AOvVaw2BV3oTjpOsO9KmtnbR4eC0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chwalebne i godne pochwały założenia.

Gratuluję.

A czy któraś z grup kapitałowych z branży zegarkowej sama zwalcza proceder zwiazany z produkcją podróbek, lub czy wspiera w jakielkowiek formie Stowarzyszenie?

 

Bo jak podawała jakis czas temu prasa na naszym rynku roznie bywa w zwiazku z działalnością korporacji zwiazanych z branżą zegarkową......

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://retailnet.pl/2015/12/17/106191-sieci-handlowe-ukarane-z-zmowe-na-rynku-sprzedazy-zegarkow/&ved=0ahUKEwja7cj7lsHYAhWGWywKHUSkA3EQFggcMAA&usg=AOvVaw2BV3oTjpOsO9KmtnbR4eC0

IMO nie chodzi o "grupy kapitałowe" czy inne "bogate korporacje", chodzi o obowiązujący faktycznie stan prawny. Jak coś jest podróbką, to bezdyskusyjnie do pieca i w niebyt, ale jak coś nie jest podróbką to nie ma podstaw żeby sekować.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza restrykcjami wynikającymi z uwarunkowań stricte prawnych, pozostają jeszcze te wynikające z dobrego smaku (vide pkt 8) i szeroko rozumianej przyzwoitości (względem producenta oryginału). Może i "de gustibus...", ale mimo wszystko czasem warto je wymuszać na siłę. To jest oczywiście moje prywatne zdanie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza restrykcjami wynikającymi z uwarunkowań stricte prawnych, pozostają jeszcze te wynikające z dobrego smaku (vide pkt 8) i szeroko rozumianej przyzwoitości (względem producenta oryginału). Może i "de gustibus...", ale mimo wszystko czasem warto je wymuszać na siłę. To jest oczywiście moje prywatne zdanie.

Hmm, i ten dobry smak oraz przyzwoitość wymuszają restrykcje wobec Panerai, a nie obowiązują wobec IWC, Roleksa albo Breitlinga?   

BTW z wątku zniknęła kuriozalna i stanowiąca obrazę logiki wypowiedź Moderatora stwierdzająca, że usunięcie posta nie jest ingerencją w jego treść.  :D No litości.  <_<    


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od samego początku i powiem tylko, że popieram Cię kolego 4palce w całej rozciągłości.

Jestem na forum codziennie od czterech lat i wydaje się że w stosunku do pewnych firm i wzorów zegarków stosuje się podwójne standardy. Znaczna część zegarków na forum ma swojego, a może cudzego protoplastę i jest na czymś wzorowana i jakoś nie znikają z bazarku.Co do logiki uzasadniającej usunięcie posta przez Moderatora ręce opadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Panerai jest charakterystyczny, bardziej rozpoznawalny. Zauważenie nawet jawnego zrzynania z Roleksa czy IWC wymaga większego wyrobienia. O jarmarcznym wyglądzie większości (moim zdaniem oczywiście) Breitlingów nie mówiąc.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Temat uważam za wyczerpany.

 

Wątek zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.