Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Periheli

Zegarek kieszonkowy z wychwytem cylindrowym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Poszukuję informacji na temat otrzymanego zegarka kieszonkowego. Z góry zaznaczam, że moja wiedza na ten temat jest nieznaczna. Po wstępnym wyszukaniu informacji na tejże stronie internetowej wywnioskowałem, że jest to zegarek z wychwytem cylindrowym. Napis "argentan" sugeruje, że z tego rodzaju stopu metalu został wykonany.

 

Czy numer "1670" widoczny na zdjęciu jest numerem seryjnym? Wybite są dwie litery "G" nad napisem "argentan". Co mogą oznaczać? Ciekawi mnie również oznaczenie cyfrą "2" znajdujące się na obu klapkach. 

 

Zamierzam oddać zegarek do naprawy, ponieważ koronka wraz z wałkiem wypada. Zegarek można nakręcić. Cały mechanizm wraz z balansem pracuje przez kilanaście sekund, a następnie się zatrzymuje. Czy cena naprawy nie przekroczy wartości zegarka? 

 

Byłbym wdzięczny za przybliżenie mi informacji na temat jego pochodzenia lub historii. 

 

post-102091-0-15137200-1514311685_thumb.jpgpost-102091-0-63287300-1514311694_thumb.jpgpost-102091-0-45696800-1514311710_thumb.jpgpost-102091-0-39596800-1514311718_thumb.jpgpost-102091-0-03780700-1514311676_thumb.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek "no name", o wychwycie cylindrowym z początku XX w.. Pochodzenie i historia: mechanizm jest produkcji jednego z wytwórców surowych mechanizmów (Ebauches), może FHF, a zegarek to jeden z tanich zegarków "dla ludu"" produkowanych przez różne firmy tysiącami w tamtym okresie. Posiada kopertę ładniejszą niż większość, ale to ne zmienia faktu, że zegarki z wychwytem cylindrowym od około roku 1925 ustąpiły zdecydowanie  miejsca zegarkom z wychwytem kotwicznym, który był dokładniejszy i mniej awaryjny, w związku z powyższym nie są to zegarki poszukiwane przez kolekcjonerów i dość trudno znaleźć zegarmistrza chętnego do naprawy.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może wie jaka to firma która ma litery na werku w kieszonkowcu :

JVC.

Mam tak nabite na werku w moim srebrnym cylinderku na 10 kamieniach w srebrze ze złoceniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. HELVETIA - WOJSKOWY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Pięknie zachowana, w 100% oryginalnym stanie, wojskowy zegarek kieszonkowy Helvetia.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan. 
      Zegarek jest na dokładnym, prawidłowym chodzie, nie przechodził „restaurowania” a tylko serwis zegarmistrzowski.
      Średnica 52 mm
       
      2. TISSOT - PIĘKNY ZEGAREK KIESZONKOWY
      Cena 600 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 6/10 - proszę obejrzeć zdjęcia i ewentualnie pytać
       
      Ładnie zachowany zegarek kieszonkowy Tissot
      z okresu lat czterdziestych XX w.
      W całości oryginalny, na równym, ładnym, punktualnym chodzie.
      Zdjęcia przedstawiają dokładnie jego stan.
      Średnica 48 mm
      Stan wizualny widoczny na zdjęciach, stan mechaniczny bardzo dobry. Zegarek trzyma czas, jest na ładnym, równym chodzie. Pięknie zachowany mechanizm, tarcza, wskazówki, koperta oryginalne, nieodnawiane.























    • Przez bercello
      Witam,
       
      Czy ktoś może polecić zegarmistrza (idealnie Wrocław), naprawiającego przedwojenne zegarki?
      Odnalazłem w szafie wśród poniemieckich skarbów babci taki zegarek jak na zdjęciu. Po grawerze na zewnętrznym pudełku wygląda na to że to zegarek z warsztatu Rudolf Fume.
      Zegarek nie chodzi. Jest ekonomiczne uzasadnienie naprawy takiego zegarka? Nie ma on wartości emocjonalnej. Jest po poprzednich właścicielach, którzy opuszczali ziemie odzyskane w pośpiechu....
       





    • Przez Patrycjab28
      Witajcie, znaleźliśmy w starej szopie taki zegarek kieszonkowy. Tarcza, jak widać, już w kiepskim stanie, mechanizm ma rdzę. Prawdopodobnie jest posrebrzany.  Przekopałam już Internet wzdłuż i wszerz, przejrzałam Wasze forum, jednak nigdzie nie znalazłam w sumie żadnych informacji na ten temat.
       
      Chciałabym wiedzieć cokolwiek. Każda informacja i określenie jakie przychodzi Wam do głowy, każdy kawałek Waszej wiedzy i opinii.
      Będę wdzięczna za pomoc

    • Przez Niusio30
      Witam, dostałam od dziadka zegarek kieszonkowy Cccp 1941-1945. Dziadek pochodzi z Ukrainy mówi że to oryginalny zegarek.
      Na internecie jest ich dużo, ale ponoć wzór z przodu na zegarze który ja posiadam jest bardzo rzadki.
      Może ktoś z was wie czy to prawda że ten model jest taki rzadki , czy jest to oryginalny zegarek?
      Nie mogę coś dodać zdjęć więc specjalnie wystawiłam go na "sprzedaż" ponieważ inaczej nie zobaczycie go.
      Wstawiam link do aukcji że zdjęciami
       
      https://www.gumtree.pl/a-zegary/zielona-gora/rosyjski-zegarek-1941+1945/1006791597990911270368709
      Zdjęcia
    • Przez 1qwer1
      Witam wszystkich,
       
      Czy posiada ktoś na sprzedaż wskazówki do zegarka kieszonkowego Tissot Antimagnetique cal 43 wskazówki ?
      Średnice otworów wskazówek to:
      -godzinowa 2mm
      -minutowa 1,15mm
       
      Ewentualnie czy ktoś posiada inne wskazówki ale o wielkości otwór takich ja podałem ?
       
      Oryginalny numer katalogowy wskazówek to 43042.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.