Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

TOP 6: „Mały ale wariat”, czyli najciekawsze zegarki o średnicy poniżej 40 milimetrów

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarkowa gigantomania zdaje się odchodzić w zapomnienie, a małe, klasyczne rozmiary coraz mocniej wracają do łask – jakby na przekór powszechnemu myśleniu, że mały znaczy lepszy.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę w tej kategorii przede wszystkim Nomosa. W moim przypadku byłby to model metro z serii "at work" z tarczą nachtblau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy jest też Oris Chronoris w najnowszej 39mm wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne modele, ale dla mnie winner jest jeden (poza tymi in fine ;)) - Zenith...

Wracam do niego i chyba zostanie na długo...:)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam twoje zdanie nr 1 zenith
Ogólnie bardzo fajne zestawienie ciekawie czy w montblanc tkwi minerva jako serce, bo dobrze wiadomo ze wszystkie mechaniki( SKOMPLIKOWANE ) z tej stajni to świetne stare minervy z nieco lepsza oprawą wizualną istnieje oczywiście parę wyjątków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

62 mas jak dla mnie najfajniejszy. Co do Rado też świetne, ale tej podziałki na chapter ringu kompletnie nie rozumiem  :blink: no chyba, że w niektórych egzemplarzach jest przesunięty wzorem SEIKo :D

 

PS

 

patrząc na tę fotkę wszystko na to wskazuje

 

Rado-HyperChrome-Captain-Cook-6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam twoje zdanie nr 1 zenith

Ogólnie bardzo fajne zestawienie ciekawie czy w montblanc tkwi minerva jako serce, bo dobrze wiadomo ze wszystkie mechaniki(skąplikowane) z tej stajni to świetne stare minervy z nieco lepsza oprawą wizualną istnieje oczywiście parę wyjątków

W MB tkwi standardowy Peseux 7001.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam twoje zdanie nr 1 zenith

Ogólnie bardzo fajne zestawienie ciekawie czy w montblanc tkwi minerva jako serce, bo dobrze wiadomo ze wszystkie mechaniki(skąplikowane) z tej stajni to świetne stare minervy z nieco lepsza oprawą wizualną istnieje oczywiście parę wyjątków

 

Tak jak napisałem w artykule - kaliber manualny Paseux. 

Ja widzę w tej kategorii przede wszystkim Nomosa. W moim przypadku byłby to model metro z serii "at work" z tarczą nachtblau

 

Nomosa nie ma z jednego, w sumie prostego powodu. Kompletnie nie umiem się przekonać do stylistyki tych zegarków... :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nomosa nie ma z jednego, w sumie prostego powodu. Kompletnie nie umiem się przekonać do stylistyki tych zegarków... :/ 

 

 

Dlatego jest to subiektywny ranking :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujący ranking. Mam nadzieję, że będzie pojawiać się będzie coraz więcej ciekawych zegarków w "klasycznych" rozmiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dla mnie Zenith... Jedno z moich zegarkowych marzeń. Może kiedyś uda mi się je zrealizować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Airman No 1 można dorzucić do tego zestawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.