Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mati_rybnik

Pierwszy automat kilka propozycji.

Rekomendowane odpowiedzi

Po g shockach czas na poważne zakupy. Od dawna śledzę forum. Sporzadzilem sobie listę zegarków automatycznych jakie chciałbym mieć i na jakie mi pozwalają finanse. Nigdy nie będę jedno zegarkowcem i rzadko sprzedaję co kupię. Chcę by zegarki cieszyły moje oko latami. Może kiedyś komuś zostawię coś po sobie...

 

Tutaj mam listę.

 

1. Seiko Presage niebieski

 

2. Tissot Le Locle Powermatic 80 czarny

 

3. Longines

 

4. Alpina Alpiner 4 Jerzy Kukuczka Limited Edition

 

5. Certina DS 1 Powermatic 80 Himalaya Edition

 

 

Aktualnie Alpina i Longines są poza zasięgiem finansowym bo urzadzam mieszkanie chyba ze tylko Kukuczka. Dlatego skupilem się nad Tissot i certina. Nie znam się na mechanizmach a tam siedzi 80 Powermatic. Mógłbym prosić o opinie? Nie pracuję na codzień w koszuli czy garniturze. Bardzo podobaja mi się jednak takie zegarki. Większość czasu i tak będą siedzieć w domu chce coś ekstra i dla oka. Na tenis czy rower mam g shocka.

Jak widzicie i Alpina i certina mają coś wspólnego z górami bardzo lubię i chodzę po górach dlatego wpadły w oko.

 

Bardzo dziękuję za pomoc. Szczegolnie za opinie o tym co siedzi w środku.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowany na certine. A moze lepiej wziąć seiko presage zamiast Tissot?

Chodzi mi o seiko presage automatic power reserve. Tylko tam od razu pasek do wymiany...i szklo mineralne.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina Alpiner 4 Jerzy Kukuczka Limited Edition - mam od 3 miesięcy bardzo fajny zegarek (będzie Pan zadowolony;)), dużo większy od Certiny. Jaki masz nadgarstek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.5 cm mało

Chciałem pyknac certine i tego tissota. Ale tissot mala wodoszczelność i oba by byly powermatic 80. A jak certina i seiko to seiko też ma mala wodoszczelność mineralne szkło i pasek słaby. A Kukuczka większy. Caly dzień dzisiaj oglądam i już mnie boli głowa

 

 

Tez ważne jakbym wzial dwa by sie różniły między sobą. Certina jest jasne bardzo ładna. Drugi zegar chciałbym w ciemnych kolorach ładny też jest balticus volans i ma 41 mm

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kukuczka to faktycznie spory zegar... Tommoże z Alpiny Alpinera Automatic? Średnica koperty to 41,5 mm. Zegarek można mieć zarówno na bransolecie jak i na pasku... Zdecydowałem się na takiego od Kolegi @sokolow, z naszego bazarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz poszukam tego modelu. Chciałem zamówić na zegarki zielona góra. A co powieci o tej certinie? Bo do niej mi najbliżej

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mnie osobiście ta konkretna wersja ds1 bardzo się podoba! O mwchanizmie nie będę się wupowiadał, ale sam zegarek jest jak najbardziej ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wpadlo mi w oko takoe seiko

 

 

1. Seiko Presage Automatic Blue Enamel Limited Edition.

 

Kurczę to seiko bardzo ładne ale prawoe 5 kola... chyba ze zamówię certine na już a na seiko dozbieram. Ten Tissot tel ładny ale chyba lepiej w ciemnej kolorystyce kupić balticusa volansa. Mam szafir i wieksza wodoszczelność niż z tissocie.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic 80 to dosyć mocno zmodyfikowana przez Swatcha ETA 2824. Serwis bodajże tylko w autoryzowanym punkcie, bo nawet do regulacji potrzebne są specjalne narzędzia. Pierwszy lepszy zegarmistrz tego nie zrobi.

 

Mnie najbardziej podoba się Seiko, ale ja jestem orientalnie skrzywiony  :)  Obiektywnie natomiast werk 4R w Presage to też żadna rewelacja nie jest.

 

Więc jak zegarek 'na zawsze' to tych z Powermaticem lub 4R bym nie polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu to co teraz moja certina

Poczekam jeszcze na więcej opini

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przecież ds1 nie musi być na Powermaticu 80... Będzie taniej. Zobacz też te proponowane przeze mnie Alpiny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Himalaya Edition ma ten mechanizm.

 

Zaraz będę oglądał alpine.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale może z ds1 znajdziesz coś innego, co nie jest na Powermaticu 80. Rzuc też okiem na innego Tissota: Visodate 1957 z linii Heritage. Bardzo fajny uniwersalny zegar!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam nadal zegarki i wpadły mi w oko kwarce z certina ds podium, kwarcowe alpiny czy tissoty. Tylko kwarce...sam już nie wiem co zamówić

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zmień trochę podejście i zamiast zakładać, że ten zakup ma być na lata, nigdy go nie sprzedasz i komuś będiesz go przekazywał to po prostu kup taki jaki się Tobie tu i teraz podoba.

 

Wówczas każdy z tych wymienionych w Twoim pierwszym poście będzie dobry, np. bierz tą Certinę.

A kto i jak będzie ją serwisował za 10 lub 20 lat bedziesz się wtedy martwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to bym kupił Longines Conquest Heritage 40mm w ciemnej wersji ale troche trzeba dac... bardzo mi się podobają klasyczne zegarki.

Jeszcze 100 razy pomyślę ale jestem prawie zdecydowany na te certine ma szafir i 100m wodoszczelności.

 

Czytałem ze te mechanizmy nie sprawiają kłopotów.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zerkam. Znalazłem tańsze i ładniejsze seiko

Seiko Prospex Diver Automatic. Cena powyżej 4tys. Dużo mniej niz za te seiko które dałem wcześniej tutaj na forum. Ładny niebieski kolor tylko pasek sztuczny. Do takiego paska pasuje nato? Mniej elegancki ale wudaje mi się ze bardzo fajny. Wtedy wzialbym tylko jeden a certine kupię do pol roku.

 

Już się zapoznają z pw w sprawie alpiny

 

Dziękuję Panowie że się wypowiadacie i tłumaczycie

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam czegoś innego... konieczne pasek najlepiej skóra.

 

Aktualnie mam na oku Seiko Presage Automatic Power Reserve

Myślę ze 3500 mógłbym jakoś wysuplać. Chciałem dwa kupić ale jeden porzadniejszy będzie lepszy.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie.

Kurczę byłoby 8500 i problem by zniknął bo Longines już by jechał

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za pomoc. Za rozmowę i skierowanie mnie by jednak wybrać coś innego niż ta certina. Po premii pod koniec stycznia zamówię to seiko.

Może uda się jeszcze kupić czarnego żółwia z tej czarnej edycji.

 

Dziękuję pięknie. 8d97dcbe5f4128155cdacd13fbb5cf6e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.