Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eastsideking

IWC SCHAFFHAUSEN

Rekomendowane odpowiedzi

Nic.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy jest dzień 311


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawa Prawo własności przemysłowej 

Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.


3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie zgodzę się, że nic. Ma wartość złomu. Choć to wartość w tym przypadku pomijalna, to jednak zawsze coś ;-)

Ustawa Prawo własności przemysłowej

Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.

 

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

 

 

Swoją drogą fajny ten przepis. Bo wynika z niego, że jak oznaczysz zegarek podrobionym znakiem, ale nie wprowadzisz go do obrotu /można to nazwać podróbką na własny użytek/, to przestępstwa nie ma :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w sumie karanie kogoś, kto narysuje sobie dla własnego ego na Perfekcie znaczek Omegi (albo doczepi do Matiza logo Mercedesa), byłoby jednak absurdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No cóż, w sumie karanie kogoś, kto narysuje sobie dla własnego ego na Perfekcie znaczek Omegi (albo doczepi do Matiza logo Mercedesa), byłoby jednak absurdem.

Też tak uważam ;-) może to nie wybrzmiało w moim poście, ale akurat art. 305 PWP uważam za przykład działania ...racjonalnego ustawodawcy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie, to nie jest dziwne. A już na pewno nie świadczy o tym, że zegarek jest w porządku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego?

Jak ktos robi falsyfikat to w miarę umiejetnosci stara sie odwzorować oryginał....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic i tak stratny nie jestem ale ten mnie najbardziej zaciekawił...

Kupilem 10 zegarków z czego 2 to fake wiec nie jest najgorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym odzwierciedlaniem oryginału to raczej żart w tym przypadku :) nawet z 10 metrów nie przypomina oryginału .. a mechanizm to już wogóle jakaś porażka ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W końcu, każdy orze, jak może ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na... hmm... wskaźniku „rezerwy” jest napisane „SUN”? Czy gdy jest sprężyna w pełni naciągnięta to świeci Słońce?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jest inaczej, jak w pełni naciągnieta to znaczy, że jest niedziela, więc przy okazji jest ciekawa komplikacja kelandarza :-)

A, że zgodnie z przekazem biblijnym, niedziela to pierwszy dzień tygodnia, to jest całkiem ok ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze parę lat temu sam pytałem tu o takie cuda, dziś już mi się oko wyrobiło :) Kolega eastsideking, trochę u nas zabawisz i sam będziesz takie ekspertyzy wykonywał ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze parę lat temu sam pytałem tu o takie cuda, dziś już mi się oko wyrobiło :) Kolega eastsideking, trochę u nas zabawisz i sam będziesz takie ekspertyzy wykonywał ! ;)

Tez tak uwazam bo mam zamiar w przyszłości być dość dobrym handlarzem zegarkami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam bo mam zamiar w przyszłości być dość dobrym handlarzem zegarkami :P

 

Chyba łatwiej zostać handlarzem passatami, trzeba umieć tylko miedź zaciskać i prać dywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy model  IWC- Petarda 7 Days :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek IWC Ingenieur Automatic IW322701 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarak w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stad jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 3 s do przodu.
      Cena 27 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.
       
       

















    • Przez s1kor
      Witam, 
       
      Czy mógłbym poprosić o ocenę tego Portugalczyka w kwestii ewentualnej nieautentyczność:
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/iwc-portugieser-iw371401-CID87-IDTeOn8.html
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez Gary37
      Witam serdecznie wszystkich miłośników czasomierzy ,
      Bardzo będę wdzięczny za informację o moim zegarku .
      Nie jestem pewien ,czy jest to pasówka ,czy oryginalny Portugalczyk ,
      Zegarek cal 73  42mm bez koronki (czyli linia Portugalczyka ) koperta w 14 k złocie  .
      Prawdopodobnie pochodzi z 1939 r (ale nie jestem pewien )
      Nr mechanizmu  904696 zgadzają się też z tymi  numerami na kopercie ,jest też wiewiórka .
      Miałem już wcześniej podobny zegarek o tym rozmiarze i też w złocie tylko tamten miał cal 95 i koperta miała punce i znaczek scafusia.
      Drugiego takiego nie spotkałem .
      Proszę o informacje czy może :perełka :
       






    • Przez piteks
      Mam do sprzedania nową bransoletę do IWC Porugieser 40 IW358312.
      Sprzedaję ponieważ zdecydowanie preferuję pasek. Cena 3000 zł.





×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.