Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaroslaw Jerry Esowy

OS czy Sarb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Dla mnie OS. Ciekawsza tarcza - "boazaria" i raczej nie często spotykana na 9tej data. No i nie taki mikry jak SARB  ;) A poza tym, SARBa już mam  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zawsze to jednak coś  ;) Jak dla mnie, ten OS, w tym konkretnym zestawieniu, wygrywa. Ale gdyby stanął w szranki z SARBem 017, to dla mnie wynik byłby inny. Tylko, że ja jestem chory na punkcie SARBa 017  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarb, jakoś wykonania znacznie lepsza niz os i bardziej uniwersalny....o werku nie wspomne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym bardziej uniwersalny? Ze niby do garniaka tez moze byc? Werk ok zgoda, ponad 50 godzin rezerwy to fajna rzecz ale OS ma tu SAR na szkle i wskaznik rezerwy. Do tego jest mniej sztampowy niz ten konkretnie SARB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pasku i do garniaka od biedy mozna go załozyć ...poza tym nie ma takiego bałaganu na tarczy jak os

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS ma za krótką wskazówkę sekundową, co go dyskwalifikuje :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zdecydowanie wolałbym Orient Star, nie na 100 ale na 200 procent. Sarb ostatnio dostał drugą szansę i skończyło się niestety znowu odsprzedażą.

Zaznaczam, że Sarb nie pasuje mi wyłącznie ze względu na rozmiar, do jakości wykonania nie mam żadnych uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten OS byłby spoko, tylko bez tego srebrnego paska power reserve. Curator świetnie sobie bez niego radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS zdecydowanie ciekawszy, mój głos na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zdecydowanie wolałbym Orient Star, nie na 100 ale na 200 procent. Sarb ostatnio dostał drugą szansę i skończyło się niestety znowu odsprzedażą.

Janek a jak z AR w sarb w porownaniu z twoja boazera od OS? Ma wogole jakis AR sarb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Esowy nie jestem ekspertem co do sarb i powłok antyrefleksowych :) mogę powiedzieć, że w przypadku sarb ciężko się do czegokolwiek przyczepić oprócz rozmiaru. Z jednej strony to kwestia subiektywna, z drugiej cholernie istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARBy 033/035 nie mają antyrefleksu. Ten OS jakiś tam AR ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.pl/itm/SEIKO-SARB035-Mechanical-Automatic-White-Dial-Mens-Wrist-Watch-UK-TAX-FREE/282150576017?hash=item41b17c1f91:g:lWEAAOSwawpXwE0S

 

Zakładając te Twoje 1450 + opłaty za OS to z żadnej strony nie jest blisko wg mnie. Trzeci dzień mam 033. Poza bransoletą w zasadzie nic mu nie mogę zarzucić. W Oriencie jak już zostało wspomniane za krótki sekundnik i rzymskie indeksy na minus wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 1200 do 1700 za nowke to juz spora roznica ale przy uzywkach cena juz blizsza. Sekundnik w OS przeszkadza a brak AR w Seiko nie? Gdybym chcial bez AR szafir wzialbym Curatora albo Senatora i mialbym nowkw e taniej niz sarba. Chyba kupie oba i sprzedam ten co nie podejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamBanan

Cos koło 1.2 k pln. Przesyłka idzie z Holandii z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przemawia bardziej OS, ciekawszy i większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamBanan

Dziś mierzyłem Sarba035 w Manufakturze w Łodzi. Cena 2400 pln :) Dla tych co nigdy nie widzieli to dobra okazja aby przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziś mierzyłem Sarba035 w Manufakturze w Łodzi. Cena 2400 pln :) Dla tych co nigdy nie widzieli to dobra okazja aby przymierzyć.

Przymierzyć, polubić i ...kupić w normalnych pieniądzach gdzie indziej  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.