Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

atlantic worldmaster

atlantic worldmaster

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 MateuszZŁodzi

MateuszZŁodzi
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 16:38

cześć, dostałem od dziadka zegarek atlantic worldmaster 685 90. Kilka lat tamu, jak wymieniałem szkło to zegarmistrz powiedział mi że ma nieoryginalną tarczę, nie od tego modelu. Dziadek  nie pamięta czy wymieniał kiedyś, czy nie. Teraz chciałem się przymierzyć do renowacji i zastanawiam się czy zostawić tą tarczę, czy wrócić od  oryginału. I  teraz moje pytanie, czy da się za pomocą samego wieczka określić jaka powinna być tarcza. Nie wiem nawet jak powinien wyglądać ten zegarek. choć w mojej ocenie jest to jedna z ładniejszych tarcz jakie widziałem w worldmasterch.

I jeszcze jedna kwestia, pytałem się w tempusie w Łodzi o koszt takiej renowacji i wyszło ponad 500 zł. bez paska. Czy to dobra oferta, czy szukać gdzie indziej.

Pozdrawiam

Mateusz

Załączone miniatury

• SAM_8386a.JPG
  • SAM_8384a.JPG

• 0

#2 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16212 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 16:57

To jej nie zmieniaj. Jest również dość wiekowa, z lat 70. To polski wyrób, tzw "warszawska".

• 0

#3 Frantz70

Frantz70
  • Użytkownik
  • 1472 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 17:00

Zegarmistrz ma rację. Jest to tarcza -zamiennik typu "warszawska".
Oryginalna najpewniej była mocno zniszczona i nie nadawała się do użytku.
Po samym deklu nie da się ustalić jaka tarcza była pierwotnie w tym egzemplarzu.
Twoja tarcza była wzorowana na tej ze zdjęcia ale nie ma pewności, że w Twoim zegarku była właśnie taka.

Załączone miniatury

• image.jpeg

• 0

#4 Hogg

Hogg
  • Użytkownik
  • 1296 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 17:06

Ładna pamiątka,ja bym nie zmieniał tarczy :)

• 0

#5 hrabia

hrabia
  • Zbanowany
  • 3473 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 17:15

Ze strony "wizualnej" ten zegarek ma do wymiany pęknięte szkiełko. No może koronkę jeszcze. Z tarczą nie ma sensu nic robić, jest rzemieślnicza, to jest. Nie chcesz tym handlować czy trzymać jako "lokatę" w szufladzie, tylko nosić, jak rozumiem... Wkładanie 500 zł w ten zegarek nie ma sensu. Serwis, pasek, szkło - nie powinno to przekroczyć 1/3 tej ceny.

• 0

#6 apgrod

apgrod
  • Użytkownik
  • 235 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 17:48

Jeśli zegarek dostałeś od dziadka który go nosił, to nie zmieniał bym tarczy. Zresztą trudno było by zdobyć taki oryginał. Zmień szkło, jak chcesz wytartą koronkę i noś "pamiątkę".

• 0

#7 MateuszZŁodzi

MateuszZŁodzi
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 19:00

Dziękuję za wszystkie informacje. Doszedłem do wniosku, że oddam go do zegarmistrza na przegląd mechanizmu, tj. serwis mechanizmu, wymianę szkła, koronki i renowację wskazówek. Do tego jakiś ładny pasek i może zmieszczę się w 200 zł. Koperta wygląda dobrze, poproszę zegarmistrza żeby jakoś przeczyścił delikatnie tarczę i będę miał super zegarek do garnituru.

• 0

#8 Gość_k-kapusta_*

Gość_k-kapusta_*
  • Gość

Napisano 31 grudzień 2017 - 19:39

200 powinno wystarczyć -a że koperta trochę styrana to będzie jego urok.
  • 0

#9 MateuszZŁodzi

MateuszZŁodzi
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 11:54

Nie dawno odebrałem mój zegarek z renowacji u jestem zadowolony z efektu. Jestem na tyle zadowolony że aż się pochwalę :)

SAM_0406.JPG

Jak oceniacie?

Pozdrawiam

Mateusz

• 0

#10 Butik

Butik
  • Użytkownik
  • 479 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 06:48

Oprócz tego, że pasek raczej do ubioru luźnego / sportowego, nie do garnituru, to wygląda ładnie. Dobrze, że nie zmieniałeś tarczy, skoro to pamiątka. Też ma Worldmastera dziadkowego i zawsze jest fajne uczucie jak czasem go zakładam na nadgarstek.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: atlantic, worldmaster

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych