Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtek22

Chronometr za rozsądną cenę

Rekomendowane odpowiedzi

Było już o najtańszych, średnich, kultowych, a ja chciałbym coś poczytać o zegarkach z certyfikatem chronometru. W zegarkach ważna dla mnie jest dokładność chodu i pewnie dlatego noszę kwarcową Certinę. Jednak będąc prawie codziennym czytaczem forum od lutego zaraziłem się "mechanozegarkozą". Wygrzebałem wszystkie stare zegarki i jak w transie codziennie je nakręcam, nawet odnalazłem mój komunijny Poliot z budzikiem i cudowną Koreańską podróbą Seiko 5 na kalibrze Poliota kupioną w latach 80' w sklepie Jubiler.

A teraz moje pytanie. Jakie znacie automatyczne zegarki z certyfikatem COSC dla normalnego śmiertelnika (pisząc "normalny" mam namyśli niezasobny, co nie oznacza że ci bogatsi są według mnie miej normalni ;) )Wczoraj widziałem zgrabnego EDOXa z przeszklonym deklem i wodoszczelnością 100M w cenie 2500 oraz Tissota Haritage w podobnej cenie. Wydaje mi się że na forum ktoś pisał o Frederique Constant. Nie chciałbym zamawiać zegarek przez internet, więc interesują mnie modele osiągalne w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego jest. Mido zaproponowany przez ML to jest prawie mój typ. Doxa ciekawa tylko ja ją widziałem o 1000 drożej. Czy w Trójmieście ktoś sprzedaje Mido :?: Stowa chyba dla mnie zbyt surowa.

Dzięki za odzew - może więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz za dopłatą można mieć C.O.S.C do każdej Stowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Było już o najtańszych, średnich, kultowych, a ja chciałbym coś poczytać o zegarkach z certyfikatem chronometru. W zegarkach ważna dla mnie jest dokładność chodu i pewnie dlatego noszę kwarcową Certinę.

 

Jeżeli dokładność chodu jest dla Ciebie tak bardzo istotna, to żaden zegarek mechaniczny w cenie nie przekraczającej 10.000 zł, raczej Ciebie nie zadowoli. Nawet czasomierze wyższej klasy, mierzą czas jak chcą. Jak zegarek ma dobry dzień to wykręci 1 sekundę do przodu, jak kiepski dzień, to 3 sekundy do tyłu. Tak to jest, no i jeszcze to dokręcanie. Istna paranoja. Trudno w tej sytuacji mówić o komforcie użytkowania. Ja mam zegarek mechaniczny i codziennie muszę się zmagać z jego bolączkami o których pisałem wyżej. Za taką kasę, kupiłbym kwarcowego Patek Philippe z drugiej ręki i miał święty spokój. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i codziennie muszę się zmagać z jego bolączkami

 

dla jednych to bolączki ,a dla innych możliwość częstszego obcowania z obiektami ich Pasji ! :twisted:

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_W ja po prostu chcę wybrać najlepiej w przedziale cenowym dopasowanym do mojego poziomu. Nie pasjonuje mnie kultowość cokolwiek to znaczy. Była dyskusja na temat COSC i dla mnie zegarek mechaniczny spełniający takie kryteria jest dopuszczalnym kompromisem. Jeżeli jeszcze bedzie w zegarku przezroczysty dekiel i przedewszystkim będzie mi się podobał to pewnie odstawiem kwarcowy jako wskaźnik dokładności chodu na półkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ Piotrek :!: ,

zauważyłem, że od pewnego czasu komentujesz moje wypowiedzi wyrywając zdania z kontekstu i dopisując przy nich swoje własne przemyślenia. Nie powiesz mi, że niedogodności związane z użytkowaniem zegarków mechanicznych to zaleta. Ja nie neguję niczyjej pasji, ale staram się podejść do tematu w miarę możliwości obiektywnie. Wielokrotnie już na tym forum w pozytywnym świetle wypowiadałem się o czasomierzach mechanicznych, broniłem też IWC i tego typu postawa czasem spotykała się z atakami z Twojej strony. Dziwne w tym wszystkim jest to, że Ty podobno lubisz tę markę. Pozwól mi jednak mieć własne zdanie i postaraj się czytać moje wypowiedzi w całości, a nie wyrzucaj pojedynczych zdań, które nie pasują do Twojej koncepcji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ! .. a ja już kilkukrotnie prosiłem , żebyś moich postów nie odbierał w jako osobistych ataków na Twoją Osobę. zwracaj też uwagę na emotikony.

 

poza tym to zdanie , choć wyrwane z kontekstu, oddaje sens Twojej wypowiedzi - "wolę kwarcowego Patka niż mechanika trochę niższej klasy bo przeszkadza mi konieczność ciągłej opieki nad tym drugim"

... jak wiesz moja opinia na ten temat jest inna. przecież może być. 8)

 

... a co do mojej sympatii do IWC - tak, lubię tę markę, nawet bardzo , ale daleki jestem od bezkrytycznej miłości, która usprawiedliwiała by niedostrzeganie słabych punktów produktów tej fimmy.

w Twoich ostatnich postach również zauważyłem większy, niż na początku, obiektywizm z w stosunku do zegarków IWC. ;)

 

także jeszcze raz - nie odbieraj moich postów w kategorii ataku. PAX !!!

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.