Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Witam szanownych froumowiczów

powitanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 matowy

matowy
  • Nowy Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 18:05

Dzień dobry,

mam na imię Mateusz. Pamiętam kiedy pierwszy raz trafiłem na forum. Miałem 18 lat i poszukiwałem pierwszego prawdziwego zegarka. Wcześniej na moim nadgarstku okazjonalnie gościły Timex Ironam, który był prezentem na komunię oraz prosty klasyczny Lorus zakupiony w ostatni dzień wymiany uczniowskiej na Ukrainie (byłem wtedy w 2 klasie gimnazjum). Zegarek był kupiony za ostatnie hrywny, które po powrocie do kraju nie były by wiele warte. Zakupiłem go myśląc, że mając "rus" w nazwie jest zegarkiem rosyjskim i nadaje się na pamiątkę z tych stron, co jest całkiem zabawną anegdotą wartą wspomnienia. Ale powróćmy do pierwszego kontaktu z forum.

Pierwszy poważny zegarek. Niewiele wiedząc na ich temat wyznaczyłem sobie budżet ok. 500 zł i zacząłem przeglądać ofertę sklepów internetowych. Znalazłem kilka modeli, oczywiście wszystkie z kategorii zegarków "modowych" i zacząłem szukać opinii na ich temat. W ten oto sposób trafiłem na forum, gdzie wszystkie moje pomysły były dość jednoznacznie sprowadzane do parteru. Przeglądałem kolejne tematy żeby zrozumieć dlaczego niby wszyscy polecają Seiko 5 i Orienty, które jak wtedy myślałem są dużo brzydsze od upatrzonych przeze mnie modeli. Poczytałem o mechanizmach, zegarmistrzostwie jako sztuce i rzemieślnictwie, tradycjach marek i ich historii. W pewnym momencie zrozumiałem, że raczej już nigdy nie kupię zegarka modowego. Wcześniej nie miałem okazji, ale teraz, kiedy już piszę na forum, chciałbym serdecznie podziękować za zaszczepienie we mnie zainteresowania i pasji związanej ze światem czasomierzy. Dziękuję!

Wtedy wybór padł na nowo wprowadzony model Swatch'a System 51. Model z czarną tarczą przedstawiającą konstelacje gwiazd. Wciąż uważam go za na prawdę piękny zegar, tyle tylko, że czytając trochę o mechanizmie nie jestem pewny czy decyzja o jego zakupie, "gdybym wiedział" byłaby taka prosta. Jednakże ten zegarek okazał się dla mnie bramą do świata zegarmistrzostwa i na pewno dziś nie przedstawiałbym się szanownym forumowiczom gdybym wtedy kupił Diesel'a czy DW ;)

Podsumowując forum przeglądam już od jakiś 3-4 lat. Na rejestrację zdecydowałem się dopiero teraz, bo raczej unikam publicznych wypowiedzi w internecie. Dodatkowo ostatnio wpadłem w szpony tematu zegarków vintage, o których jeszcze za wiele nie wiem, a bez Was, drodzy forumowicze, w tym temacie raczej daleko nie zajdę.

Do zobaczenia w kolejnych tematach!

• 0

#2 treidi

treidi
  • Użytkownik
  • 480 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 18:56

Łoł.. niezłe wejście jak na powitanie i dojrzałość gustu, zważając na 18 lat. Serdecznie witam i czekam na posty z wrażeniami po zakupie kolejnych mechaników bo pewnie trochę ich będzie..
  • 0

#3 matowy

matowy
  • Nowy Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 19:17

Łoł.. niezłe wejście jak na powitanie i dojrzałość gustu, zważając na 18 lat. Serdecznie witam i czekam na posty z wrażeniami po zakupie kolejnych mechaników bo pewnie trochę ich będzie..

Dzięki, ale małe sprostowanie- 18 lat było te 3-4 lata temu, kiedy pierwszy raz tu trafiłem, niedługo stuknie 22  :) a mechaniki będą... na pewno będą... tylko jak tu nie zrujnować budżetu? Ale to już chyba pytanie bez odpowiedzi  

• 0

#4 High-Castle

High-Castle
  • Użytkownik
  • 290 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 19:48

Witaj! Spokojności życzę :D

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powitanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych