Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Jaki zegarek garniturowy do 10 tyś.?

ETERNA JUNGHANS ORIS LONGINES

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artur_K

Artur_K
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 16:06

Cześć,

Planuję  zakup zegarka garniturowego z mechanizmem automatycznym jak w tytule tematu.

Rynek jest tu już na tyle bogaty i różnorodny, że postanowiłem poprosić Was o pomoc.

Nie chce sugerować się tylko ceną, dlatego nie jest dla mnie ważne czy zegarek będzie w górnym przedziale rozważanej przeze mnie kwoty czy w jej połowie.

Moje typy przedstawiłem poniżej w kolejności od najciekawszego moim zdaniem. 

Jeśli znacie te zegarki będę wdzięczny za porównanie cech między nimi.

Może przegapiłem jakiś ciekawy model wart uwagi?

JUNGHANS MEISTER AGENDA

JUNGHANS MEISTER AGENDA.jpg

ETERNA 1948 GENT AUTOMATIC

ETERNA 1948 GENT AUTOMATIC.jpg

LONGINES CONQUEST HERITAGE

LONGINES CONQUEST HERITAGE.jpg

ORIS ARTELIER DATE

ORIS ARTELIER DATE.jpg

Załączone miniatury

• JUNGHANS MEISTER AGENDA.jpg
  • ETERNA 1948 GENT AUTOMATIC.jpg
  • LONGINES CONQUEST HERITAGE.jpg
  • ORIS ARTELIER DATE.jpg

• 0

#2 Mirosuaw

Mirosuaw
  • Użytkownik
  • 5226 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 16:19

Nomos Tangente (są też w wersji z datą)

19_NOMOS_Tangente_Automatik_Tangente.jpg

• 0

#3 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 395 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 16:48

Nomos to fajny wybor, ale zamiast tangente ja wzialem Ludwig'a. 35 mm bk, cieniutki, przeszklont dekiel. Rozwazasz nowy zegarek, czy dopuszczasz uzywki?
Nomos to fajny wybor, ale zamiast tangente ja wzialem Ludwig'a. 35 mm bk, cieniutki, przeszklont dekiel. Rozwazasz nowy zegarek, czy dopuszczasz uzywki?
  • 0

#4 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 7858 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:00

To w temacie Nomosa, ja typuję model Metro.

A na bazarku jest w fajnym stanie Orion, choć to nie automat oraz Club z datą i w automacie.

• 0

#5 Artur_K

Artur_K
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:17

Rozważam tylko nowe zegarki.

• 0

#6 Sebak

Sebak
  • Użytkownik
  • 560 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:25

Zdecydowanie Nomos. Jaki, to już zależy od Ciebie. Do 10 tys. kupisz większość modeli, nawet z datą.

W Polsce możesz je obejrzeć w Warszawie w sklepie na pl. Piłsudskiego.

http://jansen.waw.pl
  • 0

#7 Raptor

Raptor
  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:31

ja bym z wymienionych celował w Longinesa , osobiście wolę z czarną tarczą.

Za ok.10 tys. można spokojnie kupić Omegę de ville prestige ,która w przypadku konieczności odsprzedaży będzie miała największą szansę na szybką sprzedaż i uzyskanie dobrej ceny.

• 0

#8 Artur_K

Artur_K
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:33

Zdecydowanie Nomos. Jaki, to już zależy od Ciebie. Do 10 tys. kupisz większość modeli, nawet z datą.

W Polsce możesz je obejrzeć w Warszawie w sklepie na pl. Piłsudskiego.

http://jansen.waw.pl

A mógłbyś dodać kilka argumentów dlaczego akurat zdecydowanie Nomos?

• 0

#9 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 7858 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:50

A mógłbyś dodać kilka argumentów dlaczego akurat zdecydowanie Nomos?

Główny argument to ich niewielka grubość, co kwalifikuje je do typowych garniturowców.

Ponadto własne mechanizmy, klasyczny, specyficzny wygląd, o jakości nie piszę.

• 0

#10 Artur_K

Artur_K
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 17:58

ja bym z wymienionych celował w Longinesa , osobiście wolę z czarną tarczą.

Za ok.10 tys. można spokojnie kupić Omegę de ville prestige ,która w przypadku konieczności odsprzedaży będzie miała największą szansę na szybką sprzedaż i uzyskanie dobrej ceny.

Rozważałem Omega De Ville Prestige Automatic ale niestety nie znalazłem nowego modelu poniżej 10tyś.

• 0

#11 Raptor

Raptor
  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 18:06

Rozważałem Omega De Ville Prestige Automatic ale niestety nie znalazłem nowego modelu poniżej 10tyś.

W sieciach jubilerskich faktycznie cena jest nadmuchana jak balonik. Sprawdź na kraff lub timetrader albo poprostu na chrono. Mam nadzieję że nie popełniam niedozwolonej reklamy jakby coś to będzie na Ciebie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#12 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 5857 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 18:45

Jeżeli to ma być zegarek rzeczywiście zakładany do garnituru, to z przedstawionych przez Ciebie wybieram Longines. Spełnia wszystkie tradycyjnie, klasycznie pojmowane kryteria zegarka garniturowego (kolor tarczy, jej design, średnica, etc.). Marka broni się również historią, etosem - krótko mówiąc, klasa w dobrej cenie. 

• 0

#13 DeepBlue

DeepBlue
  • Nowy Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 20:58

Mi się podoba ten Junghans, ale jak ma być klasycznie garniturowo to Longines.

Użytkownik DeepBlue edytował ten post 06 styczeń 2018 - 21:02

• 0

#14 Artur_K

Artur_K
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 06 styczeń 2018 - 21:05

Jeżeli to ma być zegarek rzeczywiście zakładany do garnituru, to z przedstawionych przez Ciebie wybieram Longines. Spełnia wszystkie tradycyjnie, klasycznie pojmowane kryteria zegarka garniturowego (kolor tarczy, jej design, średnica, etc.). Marka broni się również historią, etosem - krótko mówiąc, klasa w dobrej cenie. 

Rzeczywiście Longines prezentuje się znakomicie ale cały czas na drugim planie jest gdzieś funkcjonalność tych zegarków.
Podaobają mi się zegarki w stylu vintage dlatego w zetsawieniu jest ta piękna Eterna. Ale i Junghans, który przekonuje mnie funkcjonalnością, oprócz daty dnia i nawzy tygodnia również posiada numer tygodnia w roku. Junghans przypomina też trochę IWC Portuguese dlatego znalazł się u mnie na pierwszej pozycji.
Nie znam zegarków marki Junghans i boje się trochę, że tak jak kiedyś w przypadku zegarków Tissot czy Epos, których byłem posiadaczem spotkam się z ich dużą niedokładnością (kilkadziesiąt sekund na dobę). Dopiero przy zakupie zegarka Montblanc uwierzyłem w dokładność zegarków z mechanizmem automatycznym (kilka sekund na dobę).

Użytkownik Artur_K edytował ten post 21 kwiecień 2018 - 19:15

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ETERNA, JUNGHANS, ORIS, LONGINES

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych