Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Perzotka

Narzędzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum bo zapewne są tu specjaliści, którzy mi pomogą.

Kochani, mieszkam za granicą i planuję otworzyć mały biznes poligraficzny, gdzie będę chciała również sprzedawać zegarki ze zdjęciem na tarczy.

Jednakże, żeby takie zdjęcie wkleić na tarczę, muszę rozebrać zegarek, zdjąć wskazówki i po wklejeniu zdjęcia spowrotem go złożyć. Wyczytałam, że do zakładania wskazówek potrzebne są nabijaki. Czy są one z magnesem? Próbowałam zrobić taką operacje ręcznie to pogiełam wskazówki bo jest to delikatna i drobna rzeczniczka dobrego z tego nie wyszło bez odpowiednich narzędzi.

Dodam, że nie będą to porządne zegarki - a takie, które możemy kupić w sieciowkach za 30-40 zł.

Proszę o cenne rady, a może ktoś ma takie nabijaki na sprzedaż?

 

Pozdrawiam

Ola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek/mechanizm umocowany w uchwycie

i zegarmistrzowska penseta (mnie najwygodniej chwyta się numerem 5)

i zestaw taki jak ten: https://www.tickintimeworldofwatchtools.co.uk/watch-hand-pressing-tools-set-of-3-anchor-watch-tools-1616-p.asp

i oko uzbrojone w lupę 5x

i dobre oświetlenie

i regulowane krzesło pozwalające się wygodnie oprzeć łokciami o blat bez bólu pleców

i praktyka,

i niedrżąca ręka, spokój, delikatność i cierpliwość

 

Zdjęcie naklejasz na tarczę? Bo jak tak to będzie grubsza i wskazówki mogą o nią haczyć w zależności od użytego papieru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek/mechanizm umocowany w uchwycie

i zegarmistrzowska penseta (mnie najwygodniej chwyta się numerem 5)

i zestaw taki jak ten: https://www.tickintimeworldofwatchtools.co.uk/watch-hand-pressing-tools-set-of-3-anchor-watch-tools-1616-p.asp

i oko uzbrojone w lupę 5x

i dobre oświetlenie

i regulowane krzesło pozwalające się wygodnie oprzeć łokciami o blat bez bólu pleców

i praktyka,

i niedrżąca ręka, spokój, delikatność i cierpliwość

 

Zdjęcie naklejasz na tarczę? Bo jak tak to będzie grubsza i wskazówki mogą o nią haczyć w zależności od użytego papieru...

Zegarek/mechanizm umocowany w uchwycie

i zegarmistrzowska penseta (mnie najwygodniej chwyta się numerem 5)

i zestaw taki jak ten: https://www.tickintimeworldofwatchtools.co.uk/watch-hand-pressing-tools-set-of-3-anchor-watch-tools-1616-p.asp

i oko uzbrojone w lupę 5x

i dobre oświetlenie

i regulowane krzesło pozwalające się wygodnie oprzeć łokciami o blat bez bólu pleców

i praktyka,

i niedrżąca ręka, spokój, delikatność i cierpliwość

 

Zdjęcie naklejasz na tarczę? Bo jak tak to będzie grubsza i wskazówki mogą o nią haczyć w zależności od użytego papieru...

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!

Czy załączony link z narzędziami będzie odpowiedni do montażu wskazówek?

Co do naklejania papieru że zdjęciem to masz rację - nie przewidziałam tego, że grubość tarczy się zwiększy. Będę musiała usunąć oryginalna tarcze i zastąpić ja tylko tą że zdjęciem. Myślisz że to dobry pomysł?

Szkło powiększające mam, cierpliwości sporo także, jeszcze potrzebna będzie pensetka. Czy możesz podać mi linka z odpowiednią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie oryginalnej tarczy i zastępowanie jej inną z nadrukiem to moim zdaniem trochę słaby i nieopłacalny pomysł. Za dużo zachodu przy zegarkach za, jak sama piszesz 30-40 zł...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patentów (i w związku z tym narzędzi) na 'wciskanie' wskazówek na swoje miejsce jest wiele. Ja napisałem czego ja osobiście używam.

 

Pensetę zegarmistrzowską bez problemu wygooglasz w sieci.

 

A co do samego pomysłu to trudno mi go ocenić i radzić jak to pokleić do kupy. Nawet niewielkie niedoskonałości są na tarczy zegarka bardzo, ale to bardzo widoczne. Np. otwór na wskazówki musi być idealnie w środku i 'wydziurkowany' bez zadziorów, tarcza musi być idealnie płaska, itp. - inaczej nawet w tanim zegarku pamiątkarskim będzie to wyglądać kiepsko.

 

W każdym razie trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.