Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

staromlynski

Pierwszy automat do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,
Poszukuję zegarka automatycznego do kwoty 6000zł. Powiem szczerze, że aspektem nr. jeden jest wygląd. 

Szukam czegoś z białą/srebrną tarczą oraz skórzanym paskiem. Aktualnie po przeczytaniu forum, przejrzeniu piramid marek zegarków na front wysunęły się te propozycje:

https://dolinski.pl/maurice-lacroix-pontos-day-date-pt6358-ss001-130-1/
https://dolinski.pl/maurice-lacroix-les-classiques-chronograph-lc6158-ss001-130-1/
http://www.ebay.ca/itm/frederique-constant-pecking-to-paris-swiss-automatic-chronograph-watch-fc396x6b6/271678013958?hash=item3f41458206 (tutaj używany)
https://www.chrono24.pl/hamilton/jazzmaster-auto-chrono-42mm--id6589231.htm

 

Czy są Panowie w stanie określić, który z nich jest godny uwagi? Możecie polecić zegarki innych marek w podobnej stylistyce?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Poszukałbym jeszcze czegoś od EPOSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W grę wchodzi także na pewno Eterna oraz Longines.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie spokojnie trafisz fajną Eternę. przy cierpliwości / umiejętności poszukiwania / zadowoleniu używanym zegarkiem znajdziesz coś bardzo fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris Artelier kusi. Cena też wyjątkowo przystępna. Jestem jeszcze odrobinę rozdarty między wyborem chronografu a klasyka. 
Byłem dziś oglądać zegarki ML. Wyglądają bardzo dobrze. Co myślicie o tej marce?

Glicine wygląda fajnie natomiast nie jestem przekonany do tej marki. Może ktoś napisać dlaczego wszyscy ją polecają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to dobra firma , do tego obecnie można dostać ich zegarki w niskich cenach . ML przewartościowany , jeżeli już to kupować za granica bo przy naszych krajowych cenach się nie opłaca , a przy niższych np. o kilkadziesiąt procent czemu nie :)

Masz pw idę mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z własnego doświadczenia także mogę polecić Glycine. Miałem Combat 6, Incursore na Unitasie, sst12, a obecnie mam F104 i Airmana 18. Firma z ciekawą historią, z silnym odniesieniem do lotnictwa, a do tego ciągle nie tak silnie rozpoznawalna u "przeciętnego zjadacza chleba", co akurat dla mnie jest zaletą. Zegarki na porządnych werkach i bardzo dobrze wykonane, które przy odrobinie uporu faktycznie można dostać w bardzo dobrych cenach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chronografu - jak będziesz korzystał, to kup zegarek z chrono. W przeciwnym wypadku nie widzę sensu - wyższa cena, grubaśna koperta, drożej przy serwisie. Sam zdecyduj. Przemyśl dobrze Arteliera. Da radę jeszcze troszkę u Tomka utargować :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Co do chronografu - jak będziesz korzystał, to kup zegarek z chrono. W przeciwnym wypadku nie widzę sensu - wyższa cena, grubaśna koperta, drożej przy serwisie. Sam zdecyduj.

I jeszcze jeden element do zepsucia. Dla 99,99% użytkowników chrono jest potrzebne jak ... świni siodło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna podstawowa kwestia. Nie kupuj Maurice Lacroix, chyba że za kilka lat chcesz mieć problem z odsprzedaniem go za 1/3 ceny. Ja w ogóle nie wiem co ta marka robi w tej piramidzie, już abstrahując od kwestii że do takich zestawień należy podchodzić z rezerwą. Zapomnij o Maurice Lacroix - naprawdę za kilka lat podziękujesz mi za tę radę. Z tych trzech co wymieniasz, Hamilton. Jeśli przebolejesz czarną tarczę, to sprawdź ten model https://www.hodinkee.com/articles/hamilton-intra-matic-68-autochrono-value-proposition Będziesz miał zegarek, którego wszyscy będą Ci tutaj zazdrościć i bez problemu puścisz go kiedyś w Świat. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny aspekt w tym hobby, szczególnie na początku. Wyżej też dostałeś trochę dobrych hintów: ORIS, Longines, Eterna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chronografu - jak będziesz korzystał, to kup zegarek z chrono. W przeciwnym wypadku nie widzę sensu - wyższa cena, grubaśna koperta, drożej przy serwisie. Sam zdecyduj. Przemyśl dobrze Arteliera. Da radę jeszcze troszkę u Tomka utargować :).

Coś tam na pewno się uda :) A ten Oris bardzo fajny, i przy dołożenia paru złotych starczy Ci też na jakieś chrono z jasną tarczą. A jak wiadomo co dwa zegarki to nie jeden ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,
Po miesiącu oglądania materiałów na YT, czytaniu artykułów powracam z zupełnie innym zestawem. Padło na z goła inne zegarki, prostsze, bardziej uniwersalne(?)
W lewym narożniku Sinn 104 https://www.chronext.com/sinn/104-st-sa-i/104-010/C75857  a w prawym Oris Aquis https://www.chronext.com/pl/oris/aquis/01-733-7730-4135-07-4-24-65eb/C60172.
Miałem okazje jedynie zobaczyć starszą wersję orisa wydawał się być ok, aczkolwiek wolę dopytać czy ten rozmiar pasuje do mojego nadgarstka? Co sądzicie? https://www.dropbox.com/s/pxiefebmsd3s95g/foto.jpg?dl=0

Ktoś z was miał okazję poznać oba zegarki i może się wypowiedzieć na temat jakości wykonania, odczuciami z użytkowania? Może ktoś dysponuje zdjęciem porównującym wielkość obu czasomierzy?

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Po miesiącu oglądania materiałów na YT, czytaniu artykułów powracam z zupełnie innym zestawem. Padło na z goła inne zegarki, prostsze, bardziej uniwersalne(?)

W lewym narożniku Sinn 104 https://www.chronext.com/sinn/104-st-sa-i/104-010/C75857  a w prawym Oris Aquis https://www.chronext.com/pl/oris/aquis/01-733-7730-4135-07-4-24-65eb/C60172.

Miałem okazje jedynie zobaczyć starszą wersję orisa wydawał się być ok, aczkolwiek wolę dopytać czy ten rozmiar pasuje do mojego nadgarstka? Co sądzicie? https://www.dropbox.com/s/pxiefebmsd3s95g/foto.jpg?dl=0

 

Ktoś z was miał okazję poznać oba zegarki i może się wypowiedzieć na temat jakości wykonania, odczuciami z użytkowania? Może ktoś dysponuje zdjęciem porównującym wielkość obu czasomierzy?

 

Rafał

 

Zdecydowanie Oris. Ikoniczny czerwony rotor, spójność marki Aquis, za ciągłe zaangażowanie w ochronę rafy koralowej. Prawdziwy tool watch. Jak go przymierzałem od razu chciałem założyć piankę i iść nurkować :) Jeśli jesteś z Warszawy to w Outlecie w piasecznie mają kilka. Wg mnie najładniejszy jest z ciemno szarą tarczą i zielonym bezelem. Na żywo super! 

A poza tym to proponuję Alpinę Seastrong lub Alpinę Alpiner 4 (w Złotych tarasach można obejrzeć) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś, może się wypowiedzieć na temat różnic wykoniania obu czasomierzy? Doradzić w sprawie rozmiaru Orisa na nadgarstku? Jestem zakochany w niebieskiej tarczy. Martwi mnie uniwersalność i nietypowy rodzaj paska.


Zapoznałem się z Apliną Alpiner 4 GTM i również wygląda świetnie. Co panowie radzicie? Który będzie służył dłużej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpiner4 to spory zegarek. Jaki masz nadgarstek?

Aquis pomimo 43mm na ręce wygląda na ciut mniejszy. Wg mnie to super wybór w budżecie. Aczkolwiek to rasowy toolwatch. Do wszystkiego pasować nie będzie. Ja wolę go na gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Jedna podstawowa kwestia. Nie kupuj Maurice Lacroix, chyba że za kilka lat chcesz mieć problem z odsprzedaniem go za 1/3 ceny. Ja w ogóle nie wiem co ta marka robi w tej piramidzie, już abstrahując od kwestii że do takich zestawień należy podchodzić z rezerwą. Zapomnij o Maurice Lacroix - naprawdę za kilka lat podziękujesz mi za tę radę. Z tych trzech co wymieniasz, Hamilton. Jeśli przebolejesz czarną tarczę, to sprawdź ten model https://www.hodinkee.com/articles/hamilton-intra-matic-68-autochrono-value-proposition Będziesz miał zegarek, którego wszyscy będą Ci tutaj zazdrościć i bez problemu puścisz go kiedyś w Świat. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny aspekt w tym hobby, szczególnie na początku. Wyżej też dostałeś trochę dobrych hintów: ORIS, Longines, Eterna.

 

Naprawdę, aż tak źle jest z tym Maurycym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co mam Ci odpowiedzieć, bo celem forum jest wymiana doświadczeń i opinii, i to jest po prostu moja opinia :) Wygląd to kwestia gustu, natomiast jeśli potrzebujesz twardych danych to porównaj ceny tych zegarków w sklepach internetowych i galeriach handlowych vs. ceny używanych na portalach aukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Co do cen masz oczywiście rację, ale te są z kapelusza, też w przypadki innych polecanych tu marek. Chodzi oczywiście, o ceny  regularne.

Osobiście ML'a, Lonżina, Eposa i Glicka ułożyłbym na jednej półce. Mam na myśli ocenę organoleptyczną, głównie. Dziwi mnie nastawienie do marki i mała jej popularność.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mała popularność wśród kogo? Bo uśredniając to chyba całkiem nie tak źle z tą popularnością.

 

Jest to po pierwsze marka z zerową historią (w przeciwieństwie do wszystkich innych wymienionych w tym wątku). Po drugie, przyciąga osoby z niską "świadomością zegarkową". Pamiętaj, że jeszcze te 6-8 lat temu, ML było ulubionym zegarkiem typowego managera w korporacji, który celebrował awans zakupem drogiego zegarka. Sam nie miał o zegarkach pojęcia, a sprzedawca jakiś dziwnym trafem doradził mu ML. Ceny z metek produktów luksusowych mają nierzadko za zadanie tworzyć magię "ekskluzywności", ale w przypadku Rolex, PP, AP, JL, Omega, Cartier ta magia jest tak czy inaczej (bo wynika np. z zasług historycznych, faktu że zegarki te wymieniane były w literaturze, występowały w filmach, nosiły je sławne osoby, itd.), natomiast w przypadku ML, żeby nie wiem co, takiej magii jeszcze długo nie będzie. Z moich obserwacji wynika, że o poradę odnośnie zakupu ML pytają głównie osoby zegarkowo niedoświadczone, których kusi właśnie ta fasadowa "ekskluzywność"  oraz fakt że na Allegro mają szansę kupić taki zegarek za 4tyś, a w galerii kosztuje on ponad 10 tyś. Uważają, że jest to świetny biznes, bo przecież oszczędzają w ten sposób 6tyś! Tylko co tak naprawdę oznacza taka przecena? Że to nie jest tyle warte, że nie ma osobowości, że nie ma na to chętnych oprócz tych skuszonych w galerii bajką sprzedawcy o wspaniałości produktu oraz durnym przekonaniem że jak coś tyle kosztuje to na pewno jest tego warte. Czy Rolexa kupionego za 30tyś można sprzedać dopiero za 12,5tyś? Czy Omegę za 13tyś za 5,5tyś? ML kupują osoby niedoświadczone, w porę nieostrzeżone, które potem mają wyłącznie problem. No i siłą rzeczy taki zegarek jest potem wizytówką ich ogólnego braku orientacji w temacie. Dla mnie ML przede wszystkim = brak świadomości. Mój jeden kumpel ma ML. Super gość, ale nie zna się na zegarkach ;) Próbowałem go wciągnąć w temat, ale jakoś nie połknął bakcyla. Nie ważne, bo mamy wiele innych wspólnych tematów.

 

Mam nadzieję, że nie uraziłem żadnego posiadacza ML. Wypowiadam się wyłącznie na podstawie własnych obserwacji.

 

Zegarki ML są porządnie zrobione. W sensie wykonania. Nie można im tego odmówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Rozumiem.

Dziękuję za objasnienie.

 

Osobiście nie kierowałbym się historia, w przypadku takich firm jak ML, Epos czy Glycine. Tu raczej doznania wzrokowe wzielyby górę. A w tej kwestii ML niczym nie ustępuje. IMHO oczywiście.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Dziękuję za objasnienie.

 

Osobiście nie kierowałbym się historia, w przypadku takich firm jak ML, Epos czy Glycine. Tu raczej doznania wzrokowe wzielyby górę. A w tej kwestii ML niczym nie ustępuje. IMHO oczywiście.

 

Pozdrawiam :)

 

 

Akurat Glycine ma bardzo ciekawa historię, więc jej porównanie do ML średnio pasuje. Mówię oczywiście o referencjach sprzed przejęcia przez Invicte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Nie aż tak ciekawą, żeby kierować się nią przy zakupie. Myślę, że niewielki odsetek klientów, kupuje zegarki tej marki, właśnie przez wzgląd na tę historię :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie aż tak ciekawą, żeby kierować się nią przy zakupie. Myślę, że niewielki odsetek klientów, kupuje zegarki tej marki, właśnie przez wzgląd na tę historię :)  

Sa ludzie którzy szukaja historycznych Airmanów własnie przez wzglad na ta historię. Więc i sa tacy, którzy majac wzglad na historie marki, kupuja ich wspolczesne reedycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.