Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mattis

Odbarwienia na kopercie zegarka , normalna sprawa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim !:)

 

Mam mały problem otóż kilka dni temu kupiłem taki oto zegarek Lorus:

http://s2.ifotos.pl/img/IMG201801_qxawhqr.jpg

 

Po kilku godzinach użytkowania zrobiły się takie odbarwienia , nie są to odpryski bo powierzchnia raczej gładka ale być może troszkę bardziej chropowata niż tam gdzie tych przebarwień nie ma (ciężko powiedzieć dotykając ręką). Pan w TimeTrend stwierdził, że to może być od perfum i że tak się dzieje. Dostałem również wizytówkę do serwisu i jutro tam podjadę ale chciałbym się zapytać wcześniej? Czy to możliwe, że pośrednie działania perfum aż tak może zniszczyć powierzchnię koperty? Nie wykluczam, że delikatnie perfumy mogły znaleźć się w okolicy zegarka podczas normalnego perfumowania ciałą ale nie było to skierowane na rękę czy też zegarek? Stąd moje zdziwienie, że metal użyty do wykonania koperty jest tak delikatny, bo jeżeli to możliwe to nawet poza gwarancją nie bardzo jest sens to naprawiać (bo rozumiem, że gwarancja tego nie uzna) bo przecież zaraz zrobi się to samo.

 

Z góry dzięki za odpowiedź, jestem laikiem jeżeli chodzi o zegarki i być może moje zdziwienie jest w pełni nieuzasadnione i taki urok noszenia zegarków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie powinno się stać. Reklamuj.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pan w TT miał na myśli „perfumy” HCL, albo H2SO4... Aż trudno uwierzyć, że ktoś takie głupoty opowiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się wkręcić. Reklamuj.

Od perfum, potu, mydła czy innych środków higienicznych powłoka PVD nie powinna się odbarwić.

To wygląda jakby zegarek miał kontakt z czymś żrącym lub jakimś kwasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niskiej jakości jest powłoka na kopercie. Widziałem uszkodzone koperty po latach użytkowania, w których pot rozpuszczał powłokę zewnętrzną, a potem wyżerał mosiądz. Podejrzewam, że poprzedni właściciele byli niezdrowi, stąd mieli taki kwaśny odczyn potu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jutro jadę i reklamuję . Dzięki za pomoc. Dodatkowo osoba, która nosiła kilka godzin ten zegarek miała wcześniej jakiś "no name " który również miał zółtą kopertę i żadnych śladów odbarwień nie było przez przynajmniej rok noszenia. 

Dam znać jutro co i jak wyszło. Jeszcze raz dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niskiej jakości jest powłoka na kopercie. Widziałem uszkodzone koperty po latach użytkowania, w których pot rozpuszczał powłokę zewnętrzną, a potem wyżerał mosiądz. Podejrzewam, że poprzedni właściciele byli niezdrowi, stąd mieli taki kwaśny odczyn potu.

 

Tylko że to jest nowy zegarek.

Po latach użytkowania PVD może się na rantach poprzecierać i to jest normalna sprawa.

To wygląda na jakąś długo trwającą reakcję chemiczną.( axe, cylitt bang czy jakiś wybielacz,)    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jesteś Obcym? Bo oni używają perfum na bazie kwasu azotowego...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic takiego nie miało miejsca. W ciągu tych 3-4 godzin były perfumy , coś na włosy , wyjście na zewnątrz (w niedziele nie było nawet mrozu) , żaden z tych środków tj. perfumy i jakiś szpraj do włosów nie był skierowany na zegarek czy rękę, mógł się znaleźć w jakieś mgiełce z któryś z tych środków ale nie był wilgotny od tego dlatego nawet do dziś nie pomyślałem, że to może być powodem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Sorki, że odgrzewam temat ale powiem jak sytuacja się "prawie" zakończyła, Zegarek oddany na reklamację, po około 3 tygodniach, został wymieniony na nowy . Nie dowiedziałem się co mogło być powodem. Niestety nowy zegarek, ma ten sam problem, po paru godzinach noszenia , tym razem bez perfumowania w ogóle , ponownie zaczął się odbarwiać . Jedynym czynnikiem działającym na kopertę mogła być niska temperatura na zewnątrz około 0 stopni. W poniedziałek reklamuję drugi raz i będę chciał zwrot pieniędzy i kupię inny model bo wydaje się, że ten typ tak ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.