Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

madaffakiren

Produkcja zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z góry chciałbym uprzedzić, że przeczytałem kilka postów na tym forum, odnośnie produkcji/tworzenia własnych zegarków, lecz na kilka moich pytań nie znalazłem odpowiedzi. Mój budżet jaki chciałbym przeznaczyć na to, to 50.000 zł.

 

1) Pierwsze pytanie, koperta zegarka, wiem, że do jej stworzenia potrzebna będzie frezarka cnc lub tokarka cnc, jaki wybór będzie trafny do zrobienia jej ze stali lub tytanu i za jaką cenę będę w stanie to kupić?

 

2) Kolejne pytanie jest związane z mechanizmem, gdzie je będę mógł zakupić w dość przyjaznej cenie?

 

3) Co ze szkłem, czy dam radę je zrobić z frezarki? 

 

4) Tarcza zegarka, jak i czym zrobić?

 

5) Wskazówki, czy jest sens robić je samemu czy lepiej kupić gotowe, jeśli to drugie, to na jakiej stronie je znajdę?

 

6) Pierścień, jak zrobić? Czy jest jakaś maszyna odpowiadająca za tworzenie ramki zegarka?

 

7) Dekiel, tworzenie za pomocą frezarki?

 

Co do pierwszego pytania, jeżeli nabędę już frezarkę czy tokarkę, mogę je tak zaprogramować, aby perfekcyjnie wyciąć kopertę czy trzeba to robić manualnie?

 

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź. 

 

//jestem troszkę zielony w tych sprawach, więc proszę o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu na forum użytkownik który robi pasówki, więc może Ci dorobić lub dobrać dowolną kopertę z deklem, pierścieniem i szkłem.

Jest tu na forum użytkownik który dorabia tarcze do zegarków i ma w stałej ofercie sprzedaży kilka wzorów, ale może również wykonać dowolny wzór i dowolny grawer. 

Są tu na forum również użytkownicy którzy "produkują" lub składają zegarki naręczne, więc zapewne można u nich kupić sam mechanizm. 

Wskazówki można kupić na wolnym rynku jest ich setki wzorów do wyboru. 

 

Jest tu na forum użytkownik który dorabia paski do zegarków z dowolnej skóry i w dowolnym wzorze.  

Jest tu na forum również użytkownik który dorabia bardzo ładne klamerki do paska.

 

Wystarczy poświęcić trochę czasu i na tutejszym forum znajdziesz wszystko.  :)

 

A jeżeli chodzi o tokarki, frezarki i inne oprzyrządowanie które chcesz zakupić do zrobienia jednego zegarka, to napiszę Ci tak. 

Nie ma absolutnie żadnego sensu kupować całego browaru żeby tylko raz napić się piwa.  :)

 

A najprościej będzie jak odszukasz tu na forum Kolegę który robi pasówki.

Jestem przekonany że zrobi Ci to co będziesz chciał, a mając do dyspozycji kwotę 50 000 zł możesz postawić mu bardzo duże wymagania i bardzo wysoko podnieść poprzeczkę estetyczną i jakościową. :)  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz produkować zegarki w celu komercyjnym ( czyli założyć profesjonalną firmę i później je sprzedawać ) to musisz być gotowy na znacznie większe inwestycje niż wspomniane 50 000 zł. 

Jeżeli chcesz zrobić sobie własny zegarek ( for fun ) dla siebie to absolutnie nie kupuj żadnych maszyn i posłuchaj Kolegi Dziadka ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory kolega produkuje tarcze, chyba nie masz na mysli leskias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj post wnosi za to bardzo duzo. Tarcze lesikas sa ciekawe , ale czytajac jego posty mozna dojsc do wniosku ze raczej nie wykonuje on tarcz o powiedzmy klasycznym wygladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o klasykę czyli tampo  to mam technologię i jakieś tam doświadczenie... nigdy nie pracowałem przy restaurowaniu tarcz i prawie zawsze robiłem pojedyncze egzemplarze, czasem pasówki lub tarcze do nich od podstaw. W mojej galerii można coś tam obejrzeć , zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.