Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mindzi

Breitling Colt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Czy mogę prosić o Wasze opinie na temat   tego zegarka - czy to podróbka czy oryginał, jak to rozpoznać?

 

Niestety do weryfikacji mam na razie tylko te zdjęcia.

 

Dziękuję za pomoc

post-39010-0-50963500-1515611356.jpg

post-39010-0-33614200-1515611357.jpg

post-39010-0-89136300-1515611357.jpg

post-39010-0-48619600-1515611361.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być oryginał , ale warto zobaczyć mechanizm 

Właśnie nie ma zdjęć mechanizmu. Tylko to co widać.

Wpatruję się i porównuję ze zdjęciami w necie i sam nie dopatrzyłem się różnic.

Ale może koledzy coś wypatrzą podejrzanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wzorcowy

http://www.breitlingsource.com/watch_details/Colt_160.html

Pozostaje mechanizm do weryfikacji. Zwróć uwagę, że ma tylko 38 mm i szeroki bezel. Czyli nie jest zbyt duży a raczej nawet skromny.

Widziałem i porównywałem .I jak pisałem sam nie dopatrzyłem się różnic ani na tarczy ani na deklu.

Dlatego poprosiłem o pomoc kogoś kto może ma wprawniejsze oko.

Wiem że to mały model. Ale cena jest okazyjna, bo sprzedający chyba sam nie wie że to może być orginał.

Niestety nie znam też historii pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

To jakis stary szrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakis stary szrot.

Wiem że NOS to nie jest. Ale za cenę Seiko 5 to chyba dobry traf?

Chyba że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

W cenie piątki, to bym się długo nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena seiko 5 sugeruje ze to taczej nie oryginal. Chyba ze uzywki tak tanio chodza.

Ceny znam.

Pisałem już że osoba sprzedająca raczej nie wie że to może być oryginał. Stąd okazyjna cena zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek oryginalny, możesz śmiało kupować. Model z lat 1992-1998. Dziwi mnie tylko że ktoś wystawia na sprzedaż i nawet go nie wyczyści. A fuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Nie wiem czy oryginał, ale trzymam kciuki żeby się okazało że tak - to jeden z niewielu ładnych Breitlingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oryginał, ale trzymam kciuki żeby się okazało że tak - to jeden z niewielu ładnych Breitlingów.

Niestety zegarek sprzedany. Pół godziny przed tym jak się zdecydowałem że zaryzykuje kupno.

Chodź w późniejszej rozmowie  wyszło że był sprawdzany u  zegarmistrza w Szczecinie i podobno podróba.

Stąd niska cena. Ale ja raczej bym stawiał że oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co to za zegarmistrz był i na jakiej podstawie stwierdził że podróbka.

Ten zegarek ze zdjęć jest na 99% oryginalny. Ten jeden procent niepewności dlatego że nie było zdjęć mechanizmu. Wszak mógł ktoś wsadzić tam zwykłą ETE, z wahnikiem bez zdobień i bez certyfikatu COSC. Poza tym koperta, bezel, wskazówki, indeksy, koronka, dekiel, tarcza, logo, są bez wątpienia oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wygląda mi na oryginał. A co do czyszczenia - jest na allegro jeden hurtownik sprzedający takie siedliska bakterii, nie wiem czy ma to działać na podświadomość że brudny=oryginalny. Sanepid się powinien tym zainteresować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wygląda mi na oryginał. A co do czyszczenia - jest na allegro jeden hurtownik sprzedający takie siedliska bakterii, nie wiem czy ma to działać na podświadomość że brudny=oryginalny. Sanepid się powinien tym zainteresować ;)

Jak pisałem ktoś go już kupił. Może gdzieś wypłynie na forum bo wisiał w ogłoszeniu ponad miesiąc, a dzień po pokazaniu go tutaj został sprzedany. Po wpisaniu w google modelu zegarka i kliknięciu galerii pierwsze pokazywały się zdjęcia z ogłoszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.