Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MMMMMM

Tissot luxury powermatic 80 cosc czy Atlantic Worldmaster 1888 "Lusso" 527574121R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wiem że to dwa odmienne zegarki jednak nie mogę się zdecydować który model lepiej wybrać. Proszę o opinie ...między innymi np. Który zegarek ma lepsze podzespoły.Cena zegarków jest zbliżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Jak dla mnie Tissot wygrywa :)

1. dużo ładniejsza tarcza i jak dla mnie ciekawsza koperta

2. nowocześniejszy mechanizm automatyczny o większej rezerwie chodu, dokładniejszy (COSC tj.  odchyłka w zakresie od -2 do +8 sekund / dobę)

3. zgrabniejszy (mniejsza i cieńsza koperta)

 

Jedyną przewagą Atlantica będzie to, że ładniej cyka; jak to Unitas  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 dla Tissota. Miałem oba, Tissot lepszy i ładniejszy. O gustach co prawda się nie dyskutuje, ale Luxury jest ładny i już. Ktoś powiedział, że wygląda jak Omega DeVille :). Niebieska i brązowa najładniejsze.


10519294_FMG_72365.jpg

 

A wafelek na kopercie jest super!


10519304_FMG_4620.jpg

10519305_FMG_6478.jpg

10519308_HMG_4352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduję się na Tissota z cosc .Najbardziej podoba mi się czarna wersja tego zegarka .Cena w granicach 2900 -3200 zł. Z drugiej strony znalazłem taki model za 1980 zł tylko że bransoleta i biała wersja oczywiście z cosc. Może jednak znajdzie się gdzieś tańsza czarna wersja w przeciwnym razie chyba jest bardziej rozsądnie kupić tą białą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot ładniejszy, Przed zakupem najlepiej zrobić w stacjonarnym sklepie przymiarkę na nadgarstku.

Wtedy zdecydujesz jaki kolor tarczy najlepiej Ci odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy warto dopłacać 700 zł do Tissota z cosc .Jak sądzicie ? Czy kupić bez cosc 700 zł taniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Ja brał bym z COSC głównie dlatego, że, nie lubię ciągle ustawiać zegarka no i sam mechanizm będzie "lepszy". Jeśli jednak będzie to dla ciebie jeden z wielu to nie ma sensu dopłacać bo i tak będziesz go ustawiać przed założeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to jedyny zegarek . Więc z cosc to całkowicie inny mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Na pewno jest lepiej wyregulowany, technologicznie to ten sam mechanizm ;) Jeśli tylko to nie przeszkoda finansowa to bierz z COSC, będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Według mojej skromnej wiedzy, COSC to nie tylko lepsza regulacja. Są także różnice technologiczne. O ile się nie mylę, dotyczą one systemu antywstrząsowego, ale tu być może ktoś bieglejszy się wypowie. Jak dla mnie Tissot :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Ale myślisz, że COSC jest wart dopłaty?

Też chętnie dowiedziałbym się więcej o tym mechanizmie, a póki co w internecie natrafiłem tylko na marketingowy bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Myślę, że generalnie tak. Temat dotyczy wszelako Tissota, gdzie jest nie tylko COSC, ale i powermatic 80. Tam, wedle mojej wiedzy, używa się części z tworzyw sztucznych, na co niektórzy pomstują... Powermaric 80 to stosunkowo nowy pomysł i pewnie też, w miarę możliwości warto i tą kwestię "rozeznać". Mam COSC w ETA 2895-2 i ...nie narzekam :-) Tu jednak najpierw zadałbym sobie pytanie o samą technologię Powermaric 80, a dopiero w dalszej kolejności rozważałbym czy COSC, czy może jednak nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zamówiłem bez cosc za 2100 zł.Mam nadzieję ze będzie się dobrze sprawował i nie będzie zbyt dużych odchyleń czasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatica można wyregulować bardzo precyzyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Każdy się da, nawet zwykłą ETA. Kwestia cierpliwości, umiejętności i doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy się da, nawet zwykłą ETA. Kwestia cierpliwości, umiejętności i doświadczenia.

Podobno C07.111 można dokładniej od 2824. Tak twierdzi mój zegarmistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem zegarek i co do wyglądu samego zegarka jestem ogólnie zadowolony .Zegarek w sklepie leżał 2 miesiące. Rozumiem żeby teraz sprawdzić jakie są odchylenia czasowe to najpierw muszę ustawić zegarek według dokładnego czasu np.z internetu i później obserwować odchylenia co 24 godziny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Dokładnie tak. Ustawiasz czas ze wzorcem i obserwujesz. Możesz też użyć do tego aplikacji, ja używam watchcheck na androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek po 24 godzinach późni mi się o 1 sekundę no może max około 1,5 sekundy .Rozumiem że tak zostawić i obserwować dalej przez np. tydzień ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawić? Nosić po prostu i sprawdzić za tydzień, za 2, miesiąc....

Zadowolenia życzymy i domagamy się fotek nowego nabytku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zegarek po 24 godzinach późni mi się o 1 sekundę no może max około 1,5 sekundy .Rozumiem że tak zostawić i obserwować dalej przez np. tydzień ?

Wynik więcej niż zadawalający  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem ponieważ zegarek odłożyłem w sobotę o godz.13 a dzisiaj o 4 :40 już nie chodził. Założyłem go na rękę i zaczął chodzić .Myślałem że do 80 godzin wytrzyma bez noszenia a tutaj po 40 godzinach taka sytuacja.Czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Witam.Mam problem ponieważ zegarek odłożyłem w sobotę o godz.13 a dzisiaj o 4 :40 już nie chodził. Założyłem go na rękę i zaczął chodzić .Myślałem że do 80 godzin wytrzyma bez noszenia a tutaj po 40 godzinach taka sytuacja.Czy to normalne ?

A przed tym odłożeniem w sobotę jak długo go nosiłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.