Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MMMMMM

Tissot luxury powermatic 80 cosc czy Atlantic Worldmaster 1888 "Lusso" 527574121R

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

2 godziny od 11 do 13 i rano od 4 do 7 .

To jak dla mnie jedak trochę za mało, żeby sprężyna tak się naciągnęła, aby uzyskać te deklarowane 80 h rezerwy chodu. Powinieneś go jednak dłużej ponosić przed odłożeniem... W tej sytuacji nie wydaje mi się, by z mechanizmem było coś nie tak  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoś go przez całą dobę a najlepiej dokręć na maksa i wtedy zmierz rezerwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę go nosić 24 godziny żeby mieć 80 godzin rezerwy chodu ? I to jest to dokręcenie na maksa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noszenie to noszenie a dokręcanie to przecież zupełnie coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ten zegarek ma tyko dokręcanie automatyczne a nie też ręczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma też ręczne. Nie należy za często z niego korzystać, ale czasami można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Myślałem że ten zegarek ma tyko dokręcanie automatyczne a nie też ręczne .

Możesz go dokręcić z koronki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mam założony ale jeszcze nie ustawiłem godziny .Więc należy go nakręcić ręcznie do końca czy wystarczy tylko o 20 minut do przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zegarek mam założony ale jeszcze nie ustawiłem godziny .Więc należy go nakręcić ręcznie do końca czy wystarczy tylko o 20 minut do przodu ?

Zrobiłbym tak:

 

1. Puściłbym go w ruch, poprzez poruszanie nim /na tym etapie ewentulanie 2-3 razy przekręciłbym koronką, celem dodatkowego dokręceania/;

2. Ustawiłbym właściwą godzinę i po prostu ponosiłbym go jak najdłużej;

3. Przed odłożeniem dodatkowo dokręciłbym koronką, dla uzyskania maksymalnego naciągu sprężyny.

 

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc "tylko o 20 minut do przedu"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Że tyle mi się teraz późni .

Sugeruję kroki 1-3 z mojego wcześniejszego postu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałem tylko powiedzieć że zegarek po szesnastu dniach późni się 17 sekund. Więc myślę że dobrze zrobiłem nie kupując ten model z cosc gdzie trzeba było dopłacić 700 zł .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Witam.Chciałem tylko powiedzieć że zegarek po szesnastu dniach późni się 17 sekund. Więc myślę że dobrze zrobiłem nie kupując ten model z cosc gdzie trzeba było dopłacić 700 zł .Pozdrawiam.

No to pogratulować, spoko wynik  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałem tylko powiedzieć że zegarek po szesnastu dniach późni się 17 sekund. Więc myślę że dobrze zrobiłem nie kupując ten model z cosc gdzie trzeba było dopłacić 700 zł .Pozdrawiam.

Potwierdzam, mam tissota z powermatikiem i jest to najdokładniejszy z moich zegarków. Też w wersji bez COSC.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny od 11 do 13 i rano od 4 do 7 .

Zdecydowanie za mało. Zauważyłem, że powermatic 80 nieco słabiej się nakręca przy noszeniu niż np. seiko skx, które kiedyś miałem albo parnisy, które mam obecnie. Raczej nie jest to mechanizm typu „potrząśnij i załóż na rękę”. Sam producent pisze w instrukcji, żeby przy pierwszym założeniu nakręcić go „do pełna” koronką. Mnie to nie przeszkadza, bo mój tissot to takie robocze EDC (ściągam tylko na weekendy), ale może to być pewien mankament dla kogoś, kto chce tego zegarka używać sporadycznie.


everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.