Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Radio-controlled - mechanizmy a synchronizacja w Polsce

Citizen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 16:16

Zgłębianie tematu i nowy problem. Czy mógłby ktoś z Was podpowiedzieć czy mechanizm zegarków radiowych Citizena decyduje o jego bezproblemowej synchronizacji z sygnałem z Niemiec? Mój stan wiedzy to, że wybrany przeze mnie (wydawało się ostatecznie) AT4010-50E niestety wymaga ręcznej korekty (kaliber U650). Podobno te z U680 dają pełną swobodę, czy tylko one? Jeżeli ktoś z Was wie, czy istnieje model Citizena, spełniający trzy warunki: tytan (koperta+bransoleta), radio, czas polski, to proszę o podpowiedź.

Z góry dziękuję za pomoc.

• 0

#2 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6082 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 16:25

Citizeny z radio control bez problemu synchronizują się w Polsce. 

Co do Tytan + Bransoleta + RC to mi przychodzi do głowy AS2031 ale nie wiem czy ten styl Ci odpowiada. Ja miałem AS2020, model w stali i ze szkłem mineralnym i żadnych problemów nie było.

• 0

#3 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 17:20

Citizeny z radio control bez problemu synchronizują się w Polsce. 

Co do Tytan + Bransoleta + RC to mi przychodzi do głowy AS2031 ale nie wiem czy ten styl Ci odpowiada. Ja miałem AS2020, model w stali i ze szkłem mineralnym i żadnych problemów nie było.

No niestety nie masz racji, na U650 nie synchronizuje się automatycznie z 26 strefami, a tylko 4 w USA i Londyn (niestety też inna strefa). Jak się już wydaje trochę kasy na co powinno samo działać, to korekty ręczne są jakby z innej bajki. Co do moich upodobań, to wolę wskazówki mniej masywne, dlatego AS2031 trochę nie pasuje do moich oczekiwań. Jak nie znajdę nic zgodnego z moimi w/w oczekiwaniami, to może jakiegoś "satelitę", z tych tańszych wybiorę. ;)

• 0

#4 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4432 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 17:57

trzeba patrzeć na konkretne modele. niektóre (jw) są na USA i Londyn. jeśli mają więcej stref czasowych to są one najczęściej naokoło tarczy.

tytan (koperta+bransoleta), radio, czas polski np:
AT8044-64E
CC1054-56E
CB0131-59E
  • 0

#5 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6082 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 19:24

No niestety nie masz racji,

Kurcze byłem pewien że tylko Casio różnicuje częstotliwość odbiornika w RC i w niektórych modelach ogranicza łączność z poszczególnymi nadajnikami... Człowiek całe życie się uczy...

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

• 0

#6 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 23:02

trzeba patrzeć na konkretne modele. niektóre (jw) są na USA i Londyn. jeśli mają więcej stref czasowych to są one najczęściej naokoło tarczy.

tytan (koperta+bransoleta), radio, czas polski np:
AT8044-64E
CC1054-56E
CB0131-59E

Kurcze byłem pewien że tylko Casio różnicuje częstotliwość odbiornika w RC i w niektórych modelach ogranicza łączność z poszczególnymi nadajnikami... Człowiek całe życie się uczy...

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Nie ma problemu. Nikt nie jest nieomylny, poza tym dałeś mi satysfakcję, że pomimo bycia na początku drogi "zegarkowej" udało mi się wiedzieć więcej od kogoś. ;)

Użytkownik Paulus57 edytował ten post 23 kwiecień 2018 - 22:57

• 0

#7 lukaszr

lukaszr

"pustka jest ideą chleba" - A. Mickiewicz

• Użytkownik
  • 2420 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 05:30

Faktycznie ten model nie ma naszej strefy, na szczęście synchronizuje się dobrze więc musisz zrobić reset i ustawienia początkowe wskazówek, tyle że nie zerujesz wskazówki godzinowej na 12:00 tylko na 13:00. Ustawiasz strefę na Londyn i śmiga.
To wszystko.
I to nie cal. U650 tylko E650
  • 0

#8 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4432 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 17:49

Blue Angel AT8020-54L to naprawdę fajne cacko. jak szukasz fajnej limitacji to zwróć też uwagę na Red Arrows A-T AT8060-50E. obie wersje są też z oryginalnymi paskami.
  • 0

#9 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 21:16

Faktycznie ten model nie ma naszej strefy, na szczęście synchronizuje się dobrze więc musisz zrobić reset i ustawienia początkowe wskazówek, tyle że nie zerujesz wskazówki godzinowej na 12:00 tylko na 13:00. Ustawiasz strefę na Londyn i śmiga.
To wszystko.

Blue Angel AT8020-54L to naprawdę fajne cacko. jak szukasz fajnej limitacji to zwróć też uwagę na Red Arrows A-T AT8060-50E. obie wersje są też z oryginalnymi paskami.

Jak widzisz w poscie powyżej, zmieniłem wybór na satelitarnego CC3001-51L. Odpada problem radia i doszedłem do wniosku, że może trochę już nie na moje lata taki zdobny "niebieski aniołek" ;). Wybrany przeze mnie zegarek nie jest typowym garniturowcem, ale nie będzie raził do marynarki i koszuli w klimacie nieco luźniejszym. Blue Angel przy swojej niewątpliwej urodzie do tego by się absolutnie nie nadawał, a kupno drugiego zegarka musi trochę poczekać. Trzeba w międzyczasie trochę zarobić ;).

Chwalony przez Ciebie Red Arrows jest ciekawy, ale w zegarkach bardziej mi pasują niebieskie odcienie.

Pozdrawiam.

Użytkownik Paulus57 edytował ten post 23 kwiecień 2018 - 22:57

• 0

#10 valium

valium
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 11:48

To wszystko.

Witam, posiadam taki zegarek sprowadzony z USA. Czy po wykonaniu resetu i przestawieniu strefy na londyńską zegarek nie będzie później aktualizował się według czasu londyńskiego ? 

• 0

#11 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 12:21

Witam, posiadam taki zegarek sprowadzony z USA. Czy po wykonaniu resetu i przestawieniu strefy na londyńską zegarek nie będzie później aktualizował się według czasu londyńskiego ? 

Sam przymierzałem się do amerykańskiego radio-controlled, ale zrezygnowałem z zakupu, gdyż jak zrozumiałem po radiowej synchronizacji z Londynem, trzeba ręcznie skorygować o godzinę. Takie jest moje zdanie i to spowodowało ostatecznie wybór jw.

• 0

#12 lukaszr

lukaszr

"pustka jest ideą chleba" - A. Mickiewicz

• Użytkownik
  • 2420 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 12:58

Tak, zegarek będzie się aktualizował do czasu Londyńskiego, dlatego trzeba go „oszukać” i wyzerować wskazówki na 13:00. Zegarek wówczas myśli że 13:00 to jest jego 12:00 i ustawia czas na - powiedzmy jak w tej chwili na 12:52, ale ponieważ „ nasza” 12 to jest 13, więc wskazówki pokazują 13:52. I tym sposobem mamy naszą strefę.

Można zegarek przesunąć o dowolną liczbę godzin.
Jeśli wyzerujesz wskazówki na godz 6:00 to przy synchronizacji na na czas londyński u ciebie wskazówki pokażą godzinę przesuniętą o 6 godzin. I tak będzie co rano dopóki nie zmienisz wyzerowania.

Nie wiem czy to jasno opisałem :)
  • 0

#13 valium

valium
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 14:23

Tak, zegarek będzie się aktualizował do czasu Londyńskiego, dlatego trzeba go „oszukać” i wyzerować wskazówki na 13:00. Zegarek wówczas myśli że 13:00 to jest jego 12:00 i ustawia czas na - powiedzmy jak w tej chwili na 12:52, ale ponieważ „ nasza” 12 to jest 13, więc wskazówki pokazują 13:52. I tym sposobem mamy naszą strefę.

Można zegarek przesunąć o dowolną liczbę godzin.
Jeśli wyzerujesz wskazówki na godz 6:00 to przy synchronizacji na na czas londyński u ciebie wskazówki pokażą godzinę przesuniętą o 6 godzin. I tak będzie co rano dopóki nie zmienisz wyzerowania.

Nie wiem czy to jasno opisałem :)

Tak, opisałeś to jasno, dziękuję za odpowiedź :) Z samego zegarka jestem bardzo zadowolony, brakuje mi tylko tego co najważniejsze w nim czyli radiowej synchronizacji a to jest jego największą zaletą. 

Sam przymierzałem się do amerykańskiego radio-controlled, ale zrezygnowałem z zakupu, gdyż jak zrozumiałem po radiowej synchronizacji z Londynem, trzeba ręcznie skorygować o godzinę. Takie jest moje zdanie i to spowodowało ostatecznie wybór jw.

Ja dostałem ten zegarek w prezencie i nie wiedziałem na początku, że nie będzie się synchronizował z nadajnikiem w Niemczech ze względu na brak właściwej strefy. Ale z zegarka ogólnie jestem zadowolony, bardzo fajnie prezentuje się na nadgarstku :) 

• 0

#14 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 17:39

Tak, opisałeś to jasno, dziękuję za odpowiedź :) Z samego zegarka jestem bardzo zadowolony, brakuje mi tylko tego co najważniejsze w nim czyli radiowej synchronizacji a to jest jego największą zaletą. 

Ja dostałem ten zegarek w prezencie i nie wiedziałem na początku, że nie będzie się synchronizował z nadajnikiem w Niemczech ze względu na brak właściwej strefy. Ale z zegarka ogólnie jestem zadowolony, bardzo fajnie prezentuje się na nadgarstku :)

Czyżbyś posiadał Citizen AT4010-50E? To właśnie ten zegarek był w pewnym momencie nr 1, na liście moich planów zakupu. Z powodów j.w. zmieniłem swoje zamiary. Jednak co do wyglądu, zgadzam się, jest super.

• 0

#15 valium

valium
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 22:27

Tak, właśnie ten model posiadam:)Ten, który Ty wybrałeś dla siebie również fajny z wyglądu a synchronizacja satelitarna wygodniejsza niż radiowa.
  • 0

#16 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 22:51

Tak, właśnie ten model posiadam:)Ten, który Ty wybrałeś dla siebie również fajny z wyglądu a synchronizacja satelitarna wygodniejsza niż radiowa.

Dzięki. Ty póki co masz ten komfort, że już go posiadasz. Ja na razie teoretyzuję czekając na przesyłkę. Czas w takim przypadku niesamowicie się wlecze. Jak się komuś wydaje, że czas szybko ucieka, polecam idealną receptę - zamówić przez internet fajny zegarek (albo inny taki gadżet). :D

• 0

#17 valium

valium
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 10:43

Dzięki. Ty póki co masz ten komfort, że już go posiadasz. Ja na razie teoretyzuję czekając na przesyłkę. Czas w takim przypadku niesamowicie się wlecze. Jak się komuś wydaje, że czas szybko ucieka, polecam idealną receptę - zamówić przez internet fajny zegarek (albo inny taki gadżet). :D

Doczekasz się i zegarek w końcu dotrze do Ciebie a potem czeka Cię frajda z możliwości noszenia nowego gadżetu na ręce i poznawania wszystkich jego możliwości :)

• 0

#18 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 16:45

Doczekasz się i zegarek w końcu dotrze do Ciebie a potem czeka Cię frajda z możliwości noszenia nowego gadżetu na ręce i poznawania wszystkich jego możliwości :)

No i doczekałem się swojego wymarzonego, pierwszego, prawdziwego zegarka.

Użytkownik Paulus57 edytował ten post 23 kwiecień 2018 - 22:58

• 0

#19 valium

valium
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:30

Dziękuję a więc tak jak napisałem doczekałeś się swojego nowego czasomierza:)Mam nadzieję, że będziesz cały czas zadowolony z jego użytkowania i będzie Ci służył jak najlepiej ale to Citizen więc myślę, że zakup na lata:)
  • 1

#20 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1499 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 09:52

Dziękuję a więc tak jak napisałem doczekałeś się swojego nowego czasomierza:)Mam nadzieję, że będziesz cały czas zadowolony z jego użytkowania i będzie Ci służył jak najlepiej ale to Citizen więc myślę, że zakup na lata:)

Jak się kupuje zegarek z "teoretyczną gwarancją", to wiara i optymizm są nieuniknione. ;) W przypadku tego zegarka może ryzyko nie jest wielkie, ale jednak istnieje. Dzięki za miłe słowa.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Citizen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych