Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paulus57

Radio-controlled - mechanizmy a synchronizacja w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Zgłębianie tematu i nowy problem. Czy mógłby ktoś z Was podpowiedzieć czy mechanizm zegarków radiowych Citizena decyduje o jego bezproblemowej synchronizacji z sygnałem z Niemiec? Mój stan wiedzy to, że wybrany przeze mnie (wydawało się ostatecznie) AT4010-50E niestety wymaga ręcznej korekty (kaliber U650). Podobno te z U680 dają pełną swobodę, czy tylko one? Jeżeli ktoś z Was wie, czy istnieje model Citizena, spełniający trzy warunki: tytan (koperta+bransoleta), radio, czas polski, to proszę o podpowiedź.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizeny z radio control bez problemu synchronizują się w Polsce. 

Co do Tytan + Bransoleta + RC to mi przychodzi do głowy AS2031 ale nie wiem czy ten styl Ci odpowiada. Ja miałem AS2020, model w stali i ze szkłem mineralnym i żadnych problemów nie było.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizeny z radio control bez problemu synchronizują się w Polsce. 

Co do Tytan + Bransoleta + RC to mi przychodzi do głowy AS2031 ale nie wiem czy ten styl Ci odpowiada. Ja miałem AS2020, model w stali i ze szkłem mineralnym i żadnych problemów nie było.

No niestety nie masz racji, na U650 nie synchronizuje się automatycznie z 26 strefami, a tylko 4 w USA i Londyn (niestety też inna strefa). Jak się już wydaje trochę kasy na co powinno samo działać, to korekty ręczne są jakby z innej bajki. Co do moich upodobań, to wolę wskazówki mniej masywne, dlatego AS2031 trochę nie pasuje do moich oczekiwań. Jak nie znajdę nic zgodnego z moimi w/w oczekiwaniami, to może jakiegoś "satelitę", z tych tańszych wybiorę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba patrzeć na konkretne modele. niektóre (jw) są na USA i Londyn. jeśli mają więcej stref czasowych to są one najczęściej naokoło tarczy.

 

tytan (koperta+bransoleta), radio, czas polski np:

AT8044-64E

CC1054-56E

CB0131-59E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie masz racji,

 

Kurcze byłem pewien że tylko Casio różnicuje częstotliwość odbiornika w RC i w niektórych modelach ogranicza łączność z poszczególnymi nadajnikami... Człowiek całe życie się uczy...

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba patrzeć na konkretne modele. niektóre (jw) są na USA i Londyn. jeśli mają więcej stref czasowych to są one najczęściej naokoło tarczy.

 

tytan (koperta+bransoleta), radio, czas polski np:

AT8044-64E

CC1054-56E

CB0131-59E

 

Kurcze byłem pewien że tylko Casio różnicuje częstotliwość odbiornika w RC i w niektórych modelach ogranicza łączność z poszczególnymi nadajnikami... Człowiek całe życie się uczy...

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Nie ma problemu. Nikt nie jest nieomylny, poza tym dałeś mi satysfakcję, że pomimo bycia na początku drogi "zegarkowej" udało mi się wiedzieć więcej od kogoś. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie ten model nie ma naszej strefy, na szczęście synchronizuje się dobrze więc musisz zrobić reset i ustawienia początkowe wskazówek, tyle że nie zerujesz wskazówki godzinowej na 12:00 tylko na 13:00. Ustawiasz strefę na Londyn i śmiga.

To wszystko.

I to nie cal. U650 tylko E650


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue Angel AT8020-54L to naprawdę fajne cacko. jak szukasz fajnej limitacji to zwróć też uwagę na Red Arrows A-T AT8060-50E. obie wersje są też z oryginalnymi paskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten model nie ma naszej strefy, na szczęście synchronizuje się dobrze więc musisz zrobić reset i ustawienia początkowe wskazówek, tyle że nie zerujesz wskazówki godzinowej na 12:00 tylko na 13:00. Ustawiasz strefę na Londyn i śmiga.

To wszystko.

I to nie cal. U650 tylko E650

Blue Angel AT8020-54L to naprawdę fajne cacko. jak szukasz fajnej limitacji to zwróć też uwagę na Red Arrows A-T AT8060-50E. obie wersje są też z oryginalnymi paskami.

Jak widzisz w poscie powyżej, zmieniłem wybór na satelitarnego CC3001-51L. Odpada problem radia i doszedłem do wniosku, że może trochę już nie na moje lata taki zdobny "niebieski aniołek" ;). Wybrany przeze mnie zegarek nie jest typowym garniturowcem, ale nie będzie raził do marynarki i koszuli w klimacie nieco luźniejszym. Blue Angel przy swojej niewątpliwej urodzie do tego by się absolutnie nie nadawał, a kupno drugiego zegarka musi trochę poczekać. Trzeba w międzyczasie trochę zarobić ;).

Chwalony przez Ciebie Red Arrows jest ciekawy, ale w zegarkach bardziej mi pasują niebieskie odcienie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten model nie ma naszej strefy, na szczęście synchronizuje się dobrze więc musisz zrobić reset i ustawienia początkowe wskazówek, tyle że nie zerujesz wskazówki godzinowej na 12:00 tylko na 13:00. Ustawiasz strefę na Londyn i śmiga.

To wszystko.

I to nie cal. U650 tylko E650

Witam, posiadam taki zegarek sprowadzony z USA. Czy po wykonaniu resetu i przestawieniu strefy na londyńską zegarek nie będzie później aktualizował się według czasu londyńskiego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam taki zegarek sprowadzony z USA. Czy po wykonaniu resetu i przestawieniu strefy na londyńską zegarek nie będzie później aktualizował się według czasu londyńskiego ? 

Sam przymierzałem się do amerykańskiego radio-controlled, ale zrezygnowałem z zakupu, gdyż jak zrozumiałem po radiowej synchronizacji z Londynem, trzeba ręcznie skorygować o godzinę. Takie jest moje zdanie i to spowodowało ostatecznie wybór jw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam taki zegarek sprowadzony z USA. Czy po wykonaniu resetu i przestawieniu strefy na londyńską zegarek nie będzie później aktualizował się według czasu londyńskiego ?

Tak, zegarek będzie się aktualizował do czasu Londyńskiego, dlatego trzeba go „oszukać” i wyzerować wskazówki na 13:00. Zegarek wówczas myśli że 13:00 to jest jego 12:00 i ustawia czas na - powiedzmy jak w tej chwili na 12:52, ale ponieważ „ nasza” 12 to jest 13, więc wskazówki pokazują 13:52. I tym sposobem mamy naszą strefę.

 

Można zegarek przesunąć o dowolną liczbę godzin.

Jeśli wyzerujesz wskazówki na godz 6:00 to przy synchronizacji na na czas londyński u ciebie wskazówki pokażą godzinę przesuniętą o 6 godzin. I tak będzie co rano dopóki nie zmienisz wyzerowania.

 

Nie wiem czy to jasno opisałem :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zegarek będzie się aktualizował do czasu Londyńskiego, dlatego trzeba go „oszukać” i wyzerować wskazówki na 13:00. Zegarek wówczas myśli że 13:00 to jest jego 12:00 i ustawia czas na - powiedzmy jak w tej chwili na 12:52, ale ponieważ „ nasza” 12 to jest 13, więc wskazówki pokazują 13:52. I tym sposobem mamy naszą strefę.

 

Można zegarek przesunąć o dowolną liczbę godzin.

Jeśli wyzerujesz wskazówki na godz 6:00 to przy synchronizacji na na czas londyński u ciebie wskazówki pokażą godzinę przesuniętą o 6 godzin. I tak będzie co rano dopóki nie zmienisz wyzerowania.

 

Nie wiem czy to jasno opisałem :)

Tak, opisałeś to jasno, dziękuję za odpowiedź :) Z samego zegarka jestem bardzo zadowolony, brakuje mi tylko tego co najważniejsze w nim czyli radiowej synchronizacji a to jest jego największą zaletą. 

Sam przymierzałem się do amerykańskiego radio-controlled, ale zrezygnowałem z zakupu, gdyż jak zrozumiałem po radiowej synchronizacji z Londynem, trzeba ręcznie skorygować o godzinę. Takie jest moje zdanie i to spowodowało ostatecznie wybór jw.

Ja dostałem ten zegarek w prezencie i nie wiedziałem na początku, że nie będzie się synchronizował z nadajnikiem w Niemczech ze względu na brak właściwej strefy. Ale z zegarka ogólnie jestem zadowolony, bardzo fajnie prezentuje się na nadgarstku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, opisałeś to jasno, dziękuję za odpowiedź :) Z samego zegarka jestem bardzo zadowolony, brakuje mi tylko tego co najważniejsze w nim czyli radiowej synchronizacji a to jest jego największą zaletą. 

Ja dostałem ten zegarek w prezencie i nie wiedziałem na początku, że nie będzie się synchronizował z nadajnikiem w Niemczech ze względu na brak właściwej strefy. Ale z zegarka ogólnie jestem zadowolony, bardzo fajnie prezentuje się na nadgarstku :)

Czyżbyś posiadał Citizen AT4010-50E? To właśnie ten zegarek był w pewnym momencie nr 1, na liście moich planów zakupu. Z powodów j.w. zmieniłem swoje zamiary. Jednak co do wyglądu, zgadzam się, jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie ten model posiadam:)Ten, który Ty wybrałeś dla siebie również fajny z wyglądu a synchronizacja satelitarna wygodniejsza niż radiowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie ten model posiadam:)Ten, który Ty wybrałeś dla siebie również fajny z wyglądu a synchronizacja satelitarna wygodniejsza niż radiowa.

Dzięki. Ty póki co masz ten komfort, że już go posiadasz. Ja na razie teoretyzuję czekając na przesyłkę. Czas w takim przypadku niesamowicie się wlecze. Jak się komuś wydaje, że czas szybko ucieka, polecam idealną receptę - zamówić przez internet fajny zegarek (albo inny taki gadżet). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ty póki co masz ten komfort, że już go posiadasz. Ja na razie teoretyzuję czekając na przesyłkę. Czas w takim przypadku niesamowicie się wlecze. Jak się komuś wydaje, że czas szybko ucieka, polecam idealną receptę - zamówić przez internet fajny zegarek (albo inny taki gadżet). :D

Doczekasz się i zegarek w końcu dotrze do Ciebie a potem czeka Cię frajda z możliwości noszenia nowego gadżetu na ręce i poznawania wszystkich jego możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekasz się i zegarek w końcu dotrze do Ciebie a potem czeka Cię frajda z możliwości noszenia nowego gadżetu na ręce i poznawania wszystkich jego możliwości :)

No i doczekałem się swojego wymarzonego, pierwszego, prawdziwego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję a więc tak jak napisałem doczekałeś się swojego nowego czasomierza:)Mam nadzieję, że będziesz cały czas zadowolony z jego użytkowania i będzie Ci służył jak najlepiej ale to Citizen więc myślę, że zakup na lata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję a więc tak jak napisałem doczekałeś się swojego nowego czasomierza:)Mam nadzieję, że będziesz cały czas zadowolony z jego użytkowania i będzie Ci służył jak najlepiej ale to Citizen więc myślę, że zakup na lata:)

Jak się kupuje zegarek z "teoretyczną gwarancją", to wiara i optymizm są nieuniknione. ;) W przypadku tego zegarka może ryzyko nie jest wielkie, ale jednak istnieje. Dzięki za miłe słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytałem temat i nurtuje mnie jedno pytanie.A mianowicie w roku poprzednim mozna bylo usłyszec ze nasz rzad zastanawia sie i raczej taka decyzja zapadnie ze nie bedzie juz przestawiania u nas zegarków.No i sam jestem w posiadaniu Casio EQW T620 z radiocontrolle.Ale w zegarku nie ma mozliwosci wylaczenia synchronizacji.I nurtuje mnie pytanie co w takim przypadku skoro u nas nie bedzie podziału zima-lato a w Niemczech bedzie wiec zegarek zsynchronizuje sie z tamtejszym nadajnikiem.Czy przestawienie strefy czasowej pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia, zegarek ma opcję włączenia czasu letniego (DST) lub przełączenia na czas standardowy (STD).Zerknij do instrukcji - cal. QW5423 Musisz po prostu ustawić właściwą strefę czasową - dla Polski (Paryż/PAR lub Rzym/ROM) i ewentualnie uaktualnienie o czas letni lub standardowy. Zegarek pobiera sygnał czasu, daty w czasie uniwersalnym UTC a aktualny czas który Twój zegarek pokazuje jest powiązany z tym na jaką strefę czasową go "zaprogramowałeś" oraz czy włączyłeś czas letni lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez beriam
      Citizen BN0150-10E
      Obywatel w stanie można rzec, sklepowym.
      Zegarek używany do zdjęć i prezentacji pasków. Używany w obrębie pokoju 🙂
      Pasek gumowy nieużywany. 
      Asekuracyjnie 9/10
      Cena 600pl
      Plus koszt wysyłki
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       












       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

    • Przez radek3545
      Na sprzedaż diver Citizen Promaster NY0040-50W, wersja „full lume” na bransolecie. 

      Koperta 42 mm, grubość 12 mm, pasek 20 mm, WR 200M, mechanizm Miyota cal. 8203 na poprawnym chodzie. 

      Zegarek jest bardzo solidny, idealnie leży na ręku (po zakupie sam sprawdzałem czy to na pewno 42mm, nosi się jak mniejszy rozmiar), tarcza pokryta lumą robi świetną robotę. 

      Kupiony przeze mnie online w sklepie Harvey Store (Helvetic Time AG) w czerwcu 2022. W komplecie oryginalne pudelka, instrukcja oraz nieużywana oryginalna bransoleta. 

      Zegarek jest zadbany, w dobrym stanie. Występują oczywiście ryski powstałe w wyniku normalnego użytkowania ale żadnych głębszych zarysowań i uszkodzeń nie ma. Bransoleta nieużywana, nieskracana. 

      Stan asekuracyjnie oceniam na 7.5/10, bransoleta 10/10.

      Wysyłka paczkomatem w cenie (najwcześniej w dniu 6/04).

      Cena jaka mnie interesuje to REZERWACJA.

      Poniżej linki do kilku recenzji w sieci: 

      https://www.watchuseek.com/threads/citizen-ny0040-09w-luminous-dial-diver-you-may-not-know-you-want-one-yet.2933962/
       
       

       












    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



    • Przez Pawel777
      Witam.
       
      Od kilku dni Jestem posiadaczem Citizena z funkcją Radio Controlled. Niestety funkcja nie działa za każdym razem - częściej nie działa niż działa, nawet w tym samym miejscu, a od dwóch dni ich nie może "pobrać" czasu.
      Czy jest to normalne?
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez Degron
      Witam, zastanawiam się nad kupnem  Citizen Radio Controlled Tsuki-yomi Moonphase Eco-Drive. Model jest nowy i wiele opinii o nim nie ma. Uważacie, że cena 2950 zł odpowiada jakości tego zegarka? Szukam czegoś na codzień, na bransolecie, nie automat. Ogólnie zegarek spełnia większość kryteriów co do wielkości, kolorystyki itd. Jedynie zastanawiam się czy cena jest adekwatna. 
      IMG_1851.webp
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.