Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Atlantic Worldmaster 1888 Limited Edition - szukam alternatywy

Atlantic Worldmaster 1888 Limited Edition - szukam alternatywy open heart automat mechaniczny wybór jakość power reserve data

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#41 Makiavel88

Makiavel88
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 10:51

Ustalmy coś. SzymonJestem nie masz pojęcia o marketingu więc daj spokój. Poza tym robimy offtopy.

To co chciałem powiedzieć od początku brzmi następująco: moim zdaniem nie ma sensu wydać takiej kasy na wyjątkowo drogiego Atlantica. Nie jest przypadkiem, że jej zegarki chodzą w takiej kategorii a nie innej.
  • 0

#42 SzymonJestem

SzymonJestem
  • Użytkownik
  • 789 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 10:53

Moim zdaniem ten Atlantic jest bardzo ładny, w dodatku szafirowe szkło i jest automatyczny. Na pewno dużo się płaci za Swiss Made, jeżeli koledze ta cena odpowiada, to ten zegarek z pewności nie jest szmelcem, ale myślę, że można znaleźć coś lepszego za tą cenę :)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#43 Harley

Harley
  • Nowy Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 11:44

dzięki Piotrze za kropkę :D

Oj jak dobrze, że wróciliście do tematu zegarka a odeszliście od udowadniania sobie, że "białe jest białe a czarne jest czarne".

To ja powiem jeszcze jedno. O ile ten ten atlantic na zdjęciach w necie mi się podoba o tyle nie wiem co będzie jak go zobaczę w realu. A zobaczę dopiero pod koniec tygodnia.

I jest druga strona to jest nowy zegarek którego marka dobrze mi się kojarzy (z tego co czytam na tym forum to dlatego, że mam dobrą pamięć  ;)  ). Jego tarcza też mi się kojarzy z moim pierwszym zegarkiem który nosiłem.

Jeżeli zaś chodzi o zegarki używane zenithy, omegi itd. oferowane na aukcjach to nie potrafię ich ocenić i może mi ktoś sprzedać omegę z mechanizmem chińskim, a ja się nie zorientuję. I dlatego pomimo, że oglądam takie aukcje to z niewiedzy rezygnuję z nich.

To może teraz inaczej. Uznajmy, że granicą umowną jest 5 tys., a wy zaproponujcie co za te pieniądze jest wartego zakupu. Aha i nie znaczy że obowiązkowo chcę wydać całą kwotę. :ph34r:

Użytkownik Harley edytował ten post 21 styczeń 2018 - 11:47

• 0

#44 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 11:48

Gdybym miał do wydania ok. 5000 zł, to poszukałbym czegoś z EPOSa. Mają dużo różnych ciekawych modeli, w tym OH... Przejrzałbym także nasz bazarek :-)
  • 0

#45 SzymonJestem

SzymonJestem
  • Użytkownik
  • 789 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 11:51

Ja bym wybrał coś z Glycine, poszukaj ;)

Zakochałem się w nich, ale OH będzie ciężko znaleźć :/

Użytkownik SzymonJestem edytował ten post 21 styczeń 2018 - 11:52

• 0

#46 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 13:32

Glycine to również fajny kierunek poszukiwań. Dodatkowo zwróciłbym uwagę na zegarki od Alpiny - np. Alpiner 4 Kukuczka, seria Startimer, a z bardziej uniwersalnych Alpiner Automatic /sprzedaje je Kolega @sokolow i w tym przypadku całkiem sporo w kieszeni zostanie/. Także Eternie w tym budżecie warto się przyjrzeć.
Warto też przyjrzeć się markom niemieckim - Nomos i Stowa.
  • 0

#47 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6322 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 16:04

To trochę jak porównanie Lexusa z Fordem. Lexus to prestiżowa marka Toyoty, Tudor swój prestiż zrobił jako uboższy Rolex. Ford zaś ma dużo dłuższą historię od Lexusa i ogromny wkład w motoryzację ale nigdy nie budował swojej strategii na prestiżu..

Bzdury piszesz - "prestiż" to kwestia czysto umowna, jakaś grupa "lobbystów" sobie ustala jakąś "piramidę" i tak powstaje ten Twój "prestiż" nie ma to za wiele wspólnego ani z tradycją, ani z jakością... za to ma sporo wspólnego z ceną - chodzi o to żeby "byle lamus" nie paradował z Rolex'em na łapie albo nie jeździł przywołanym przez Ciebie Lexus'em - jeśli towar jest dostępny tylko dla określonej grupy ludzi z określonym budżetem to staje się "luksusowym" i w/g Twojej definicji prestiżowym - ale to wcale nie znaczy że jest towarem lepszym... jest jedynie bardziej "pożądany' przez określoną grupę homo sapiens, która chce, albo musi znaleźć się w "elitarnym klubie posiadaczy"...

Użytkownik Daito edytował ten post 21 styczeń 2018 - 16:05

• 0

#48 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4719 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 17:09

mając 5k do wydania zastanawiałbym się nad Eterną (tu nie będzie OH), bądź dwoma zegarkami.
biorąc dwie sztuki możesz mieć OH np. Orient Star czy Hamilton, do tego jakąś Alpinę / Seiko czy innego nurka.
na upartego przy odrobinie wytrwałości Orient Star OH za 1500-2000zł + Eterna Kontiki za 3000-3500zł
  • 0

#49 Makiavel88

Makiavel88
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 17:52

Jak OH to może https://www.chrono24...--id7135944.htm

Faktycznie prestiż nie istnieje a prawdę objawioną poznało dwoje ludzi z tego forum. Reszta to frajerzy, którzy dają się nabierać i myślą, że Mercedes jest lepszy od Skody a Rolex od Timexa. Koniec dyskusji.
  • 0

#50 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 17:57

Kolego @Makiavel88, zważywszy na Twój "ogromny" staż na tym forum, to dość odważne tezy stawiasz...
Ale rozumiem, że miałeś już okazję poznać wszystkich użytkowników tego forum, więc pewnie wiesz, co piszesz...
  • 2

#51 Makiavel88

Makiavel88
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:01

fidelio ironiczne raczej niż odważne. Ale coś tu ludzie na poważnie biorą typowy trolling z tematu o Bissetach i widzę, że ironia też nie jest w cenie. Więc już nic nie mówię
  • 0

#52 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:03

Ironicznie i odważnie...
  • 0

#53 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6322 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:06

Mercedes jest lepszy od Skody a Rolex od Timexa. Koniec dyskusji.

Kolego, jeśli chcesz wdawać się w dyskusję to może najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem... ;) Poza tym to czy coś jest "lepsze" czy "gorsze" to kwesta czysto subiektywna... Jedno jest za to 100% pewne - Roleks jest droższy od Timex'a, a Mercedes od Skody - ale strata Timex'a mniej boli, a Skodą się łatwiej parkuje :P

• 1

#54 SzymonJestem

SzymonJestem
  • Użytkownik
  • 789 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:09

Czy Mercedes A jest lepszy od Skody Superb? :D

• 0

#55 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:11

Tak, A45 AMG. Od każdej Skody Superb. Ale to moje prywatne zdanie :-)

Użytkownik fidelio edytował ten post 21 styczeń 2018 - 18:14

• 0

#56 SzymonJestem

SzymonJestem
  • Użytkownik
  • 789 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:15

Tak, A45 AMG. Od każdej Skody Superb. Ale to moje prywatne zdanie :-)

No dobra, wygrałeś :D

• 0

#57 Makiavel88

Makiavel88
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:16

Ironicznie i odważnie...

Chyba nie można połączyć obu tych rzeczy.
  • 0

#58 SzymonJestem

SzymonJestem
  • Użytkownik
  • 789 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 18:21

Panowie koniec, bo znowu zaczynamy. Pogadajmy o tym Atlanticu, a nie o innych sprawach.

Ja bym zrobił specialny temat w którym ludzie mogliby się kłócić, może to by coś dało i oczysciloby inne tematy :D

• 0

#59 Harley

Harley
  • Nowy Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:07

Gdybym miał do wydania ok. 5000 zł, to poszukałbym czegoś z EPOSa. Mają dużo różnych ciekawych modeli, w tym OH... Przejrzałbym także nasz bazarek :-)

Drogi fidelio, ale z tego co zobaczyłem to przykładowo Epos PASSION 3434OH 3434.183.24.38.25 EDYCJA LIMITOWANA ma ten sam mechanizm co Atlantic? Unitas 6497. Ceny też podobne. Więc w czym on jest lepszy?

• 0

#60 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20016 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:16

Tylko w jednym jest lepszy. To ...Epos Miałeś kiedyś jakiegoś? Bo ja tak i jestem pewien, że gdy chodzi o poziom wykonania, relację jakość/cena, to Epos jest zdecydowanie lepszym wyborem niż Atlantic. Zakładam też, że inny jest poziom zdobień mechanizmu, a do tego Epos nie pakuje do swoich zegarków gotowych mechanizmów, tylko sam je składa. Jeśli jednak ktoś mimo tego chce kupić Atlantica i wydać na niego własne pieniądze, to jego sprawa i jego decyzja. Ja piszę o swoich osobistych odczuciach i gdybym stał przed wyborem Epos/Atlantic, to wybrałbym Eposa i pewnie w tym wyborze nie byłbym osamotniony...
  • 1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: open heart, automat, mechaniczny, wybór, jakość, power reserve, data

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych