Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cytrus23

Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum i w temacie zegarów.

Kupiłem zegar linkowy Gustav Becker którego własnie odnawiam. Skrzynia przeszła pierwszy etap ponieważ ktoś go przemalował na biało. Niestety skrzynia jest niekompletna, brakuje elementów zdobień. Moje pytanie czy ktoś ma może zdjęcie takiej skrzyni. Drugie moje pytanie co odpowiada za prędkość bicia zegara ponieważ bije za szybko. Pozdrawiam

post-102574-0-46986700-1516192838.jpeg

post-102574-0-98511100-1516192852.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Drugie moje pytanie co odpowiada za prędkość bicia zegara ponieważ bije za szybko. 

 

powinien być mały wiatraczek, dość ciasno osadzony na osi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mechanizm jest kompletny i sprawny technicznie, to moim zdaniem łatwiej i prościej jest obniżyć ciężar obciążnika od bicia. 

W starych zegarach często się zdarza że obciążniki nie są oryginalne i przynależne do konkretnego mechanizmu pod którym wiszą. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczek jest ale bardzo lekko chodzi. Jest osadzony w czymś na wzór łożyska, tylko nie wiem jak zniwelować luz. Wagi są oryginalne jak 99% zegara który jest na zdjęciu.

Poprzedni właściciel powiedział mi ze ten zegar miał jego dziadek Od początku a teraz sam jest dziadkiem. Niestety juz nie moge sie z nim kontaktu dlatego moje pytanie o ozdoby skrzyni.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie ma powszechnie dostepnych katalogów GB z okolic roku 1897. Większą kolekcje zegarów linkowych zobaczyć mozna dopiero w ofeercie na rok 1912. Zbliżone rozwiązania:

post-6402-0-44750700-1516195812_thumb.jpgpost-6402-0-80986700-1516195815_thumb.jpg


Wiatraczek powinien być zamocowany ciasno na osi, przekręcić powinien się jedynie odrobinę po zatrzymaniu bicia, aby ochronić zazębienia przed uszkodzeniem. Często "znika" sprężynująca blaszka zapewniająca dodatkowy opór.


post-6402-0-79832500-1516196409_thumb.jpeg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiec. Szkoda ze nie ma pełnych źródeł z tamtego okresu. Postaram sie go wykończyć w takim stylu. Co so wiatraczka to chyba wlasnie tej sprężynki brakuje. Jak wruce do domu to zabiorę sie do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety poprawa blaszki na wiatraczki nie przyniosła rezultatu. Próbowałem zamienić wagi ale są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waga powinna mieć około 1450 gr

 

zamocowałeś ten wiatraczek ?

pokaż jego foto może jest za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatraczek odpowiedni ma rozmiar, lżejszą daj na sekcje bicia . ta po lewej.

unieruchom porznie ten wiatrak i będzie dobrze.


wygląda mi na to że wiatrak przy ostatnim serwisie został założony odwrotnie ale to nie ma wpływy na poprawność działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jakoś unieruchomić ten wiatraczek. Nie wiem kto go serwisował ponieważ trudno tu znaleść zegarmistrza. Większość to tylko sklepy które odsyłają do zaprzyjaźnionych serwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najłatwiej było by go wyjąć i poprawić poza zegarem, ale raczej tego nie zrobisz więc pokombinuj wewnątrz.

Tylko nie używaj kleju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zblokowałem go na chwile oringiem. Pierwsze 2 bicia ok a pózniej sie rozpędza. Jednak bez fachowca sie nie obejdzie. Po powrocie do ojczyzny trzeba będzie kogoś poszukać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę.  :)

Spróbuj wyregulować tempo bicia poprzez zmniejszenie ciężaru obciążnika. To prosty i w każdej chwili odwracalny i bardzo skuteczny zabieg bez ingerencji w mechanizm.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczy usunąć oliwę z osi wiatraczka.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy na forum i w temacie zegarów.

Kupiłem zegar linkowy Gustav Becker którego własnie odnawiam. Skrzynia przeszła pierwszy etap ponieważ ktoś go przemalował na biało. Niestety skrzynia jest niekompletna, brakuje elementów zdobień. Moje pytanie czy ktoś ma może zdjęcie takiej skrzyni. Drugie moje pytanie co odpowiada za prędkość bicia zegara ponieważ bije za szybko. Pozdrawiam

Mam o rok młodszy . Są pewne różnice , jak np. korona . Ale myślę , że moje zdj. będą pomocne :)

post-93729-0-62214700-1516249234_thumb.jpg

post-93729-0-80595400-1516249369_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalne mocowanie tarczy :)

 

podłóż tymczasowo coś pod tą sprężynkę, zrób to delikatnie aby bardziej jej nie odgiąć. 

 

skoro masz już go wyjęty to ten kurz wydmuchaj kompresorem i pędzelkiem  ;)

post-61298-0-80014000-1516259475.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takiego juz kupiłem. Był naprawdę w kiepski stanie ale za to w dobrej cenie. Uchwyt został przylutowany przez zegarmistrza ale nie znam historii dlaczego zostało to zrobione. Spróbuje dziś zrobić cos z waga moze to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.