Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MAX 67

Prośba o pomoc !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jeszcze w starym roku wracając z Jastarni na Śląsk po drodze kupiłem zegar szwedzki MORA ,no i nic w tym dziwnego tylko od czerwca zegar jest u zegarmistrza .Gdy dzisiaj do niego zadzwoniłem dowiedziałem się ,że w mechaniźmie brakuje koła secowego odpowiedzialnego za wybijanie godzin.Powiedział , że próbował coś dorabiać ale nic z tego nie wyszło bo nie wie jak to ma wyglądać,umiejscowienie koła zaznaczono patyczkiem. Proszę pomóżcie może ktoś ma taki mechanizm.POZDRAWIAM                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         post-89621-0-27195500-1516219344_thumb.jpg                    

 

 

            post-89621-0-76220000-1516219739_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo , zegarmistrz się nie popisał !!! Aż pół roku !!!! ????

A to dosłownie , mała blaszka , która stanowi ( tak jakby ) jeden ząbek .

Prosty sposób dorobienia we własnym zakresie .....

Jeden koniec blaszki nawinąć na gwoździa , ( przypiłowanego na odpowiedni kwadrat ) . Dognieść , lub do klepać . A drugi koniec uciąć , na wymaganą ( odpowiednią ) długość ząbka . Tak , by mógł współpracować z tym grzebieniem . Powinien dość ciasno wsuwać się na ośkę . Oczywiście , jest kwadrat , więc jedna z czterech pozycji będzie na pewno tą właściwą .

Powodzenia !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wieżę też trzeba dorobić?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pół roku pół miasta można zbudować co tam jedna wieża. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Zatem dział został słusznie wybrany.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Z tą wieżą dobry żart.Sorry moderatorze ale przyznam ,że mam problem z miejscem zamieszczenia postów,np.zapytanie o zegar stojący francuski,skandynawski,niemiecki gdzie skierować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Z tą wieżą dobry żart.Sorry moderatorze ale przyznam ,że mam problem z miejscem zamieszczenia postów,np.zapytanie o zegar stojący francuski,skandynawski,niemiecki gdzie skierować?

 

W ogólnym dziale o zegarach. Padały kiedyś propozycje wyodrębnienia subforum o zegarach stojących. Ale moim zdaniem jest ich zbyt mało, nadto zamiesza to jeszcze bardziej tematy o dużych producentach różnych typów zegarów. Na innych dużych forach też nie zauważyłem "działów stojących".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.