Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kirov57

Błonie Dukat 002651 z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Na allegro pojawił się Dukat z mechanizmem z płytą nr 002651 i polskim mostkiem. Wg książki miało ich być ok 1200, a tu numer ponad 2x wyższy i nie jest to Alfa. Mechanizm też bez trzpienia na półmostku balansu. Numer mostku bity dużymi cyframi, jedynka bez "stopki". Ktoś zorientowany wypowie się z czym mamy do czynienia?

 

 

http://allegro.pl/blonie-dukat-polski-zegarek-i7141798302.html#thumb/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś zer w cenie nie za dużo?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.500 zł w opcji kup teraz...

Obawiam się, że nie da się stwierdzić, czy faktycznie jest to oryginalny zegarek (tarcza już po renowacji) z polskim mostkiem. Parę miesięcy temu można było kupić same mostki na allegro. Może ktoś miał strego Dukata, kupił mostek, oddał do renowacji i sprzedaje z niezłą przebitką...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dekielek tego dukata nie powinien być inny, tzn z logo?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że jest po renowacji. Natomiast zastanawia mnie numer na płycie - czy były płyty powyżej 1200, czy może ktoś chce zarobić np przebijając numery? Nie takie sztuki widziałem w monetach kolekcjonerskich. np przeróbki popularnej 5 gr z 1938 na ultra rzadką z 1934r. Skoro ktoś zadał sobie tyle trudu, żeby sfałszować monetę za 200-400 zł, to od dawna spodziewałem się wysypu błonowych polskich okazji przy obecnych cenach oryginałów rzędu 3000 - 4800 zł.  Nie ma trzpienia przy balansie. Czy ten zegarek to oryginał? Nie chcę go oczywiście kupować, po prostu mnie numer płyty zastanowił. 

 

https://blog.gndm.pl/falszerstwo-5-groszy-1934/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta zeszlifowana i numer nabity na nowo. Dlatego cyfry są większe. Będzie tego za chwilę dużo więce. Zawsze jakiś .......się znajdzie.

 

Tarcze od Wojtka czy tez od Zbyszka i innych dalej maja wzięcie. Czemu mechanizmów tez nie robić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co nabijać taki nr,a nie lepiej 0000011,nie trzyma się kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego wysypu zegarków z błonia  nie będzie,od ładnych paru lat czekam i będę czekał długo zanim ktoś wymyśli idealną konstrukcję nie do wykrycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeoczenie w pisaniu,tak powinno byś z dużej litery Błonie,przepraszam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taka teoria-ktoś podmienił tarcze z Alfy na Dukata. Wtedy mechanizm mógłby się zgadzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki byłby sens podminiać tarczę Alfy na malowanego Dukata? Lepiej pomalować Alfe.

 

Tu numery na płycie wyglądają nienaturalnie - czcionka na tarczy to inna zupełnie sprawa.

Nie jestem specjalistą od polskich zegarków ale pomyślałem to co napisał Krzysztof  - ktoś nabił ponownie numery. A dlaczego taki numer?!  A dlatego żeby było wiarygodnie. Z tego samego powodu mechanizm nie wygląda idealnie - po prostu całość ma robić dobre, wiarygodne wrażenie. To tylklo moje zdanie oczywiście  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten facet sprzedaje kapcie i nagle wyskakuje z Dukatem za miliony i jeszcze obeznany w temacie aż za dobrze,Dziwna sprawa,chyba do niego napisze i zaproponuje 250 zł.ciekawe co powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory nie widziałem jeszcze polskiego mechanizmu (takiego w komplecie z płytą i resztą), który miałby mostek z napisem "RUBIS" - zawsze było "KAMIENI". :ph34r:  ..

a zegarek wrócił, wiec okazja jest aktualna

http://allegro.pl/blonie-dukat-polski-zegarek-i7153857362.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis z oferty:

 

 

AKTUALIZACJA 30.01.2018

 W odpowiedzi na pytania e-mailowe i telefoniczne kilka dodatkowych informacji:

1. Pan Władysław Meller w swojej publikacji nie zamyka tematu polskich mechanizmów na numerze 1200. Wielkość ta jest podana szacunkowo na podstawie dostępnego w tamtym czasie autorowi zegarka z mechanizmem o numerze 001196.

2. Nie twierdzi również, że wszystkie polskie mechanizmy były z tarczą Alfy, a wręcz przeciwnie - podaje przykład zegarka z mechanizmem o nr 0000106 z tarczą Błonie. Zainteresowanie zegarkami produkowanymi w Błoniu, zwiększone tą publikacją, doprowadziło do poszukiwań, które sprawiły, że w wielu przypadkach dopisek "brak modelu na rynku" stał się nieaktualny.

3. Dlaczego Dukat a nie Alfa? Bo z taką tarczą dotarł do mnie ten zegarek.

4. Dlaczego mostek balansu taki a nie inny? Bo zegarek dotarł do mnie bez kompletnego zestawu balansowego.

5. Co do szlifowania numeru i nabicia nowego to gratuluję pomysłu i życzę powodzenia w działaniu :-) Płyta główna jest mosiężna chromowana. Proszę zeszlifować stary i nabić nowy. Chętnie obejrzę efekty :-)

6. Cyfry w numerze płyty są większe niż w tradycyjnych mechanizmach radzieckich, bo takie były polskie numeratory. Proszę się przyjrzeć zdjęciom w publikacji Pana Mellera.

7. Wielkość szacunkowa około 5000 sztuk jest podana na podstawie obserwacji rynku. Jest mi znany zegarek z mechanizmem o numerze powyżej 4500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czci

 

Wpis z oferty:

 

 

AKTUALIZACJA 30.01.2018

 W odpowiedzi na pytania e-mailowe i telefoniczne kilka dodatkowych informacji:

1. Pan Władysław Meller w swojej publikacji nie zamyka tematu polskich mechanizmów na numerze 1200. Wielkość ta jest podana szacunkowo na podstawie dostępnego w tamtym czasie autorowi zegarka z mechanizmem o numerze 001196.

2. Nie twierdzi również, że wszystkie polskie mechanizmy były z tarczą Alfy, a wręcz przeciwnie - podaje przykład zegarka z mechanizmem o nr 0000106 z tarczą Błonie. Zainteresowanie zegarkami produkowanymi w Błoniu, zwiększone tą publikacją, doprowadziło do poszukiwań, które sprawiły, że w wielu przypadkach dopisek "brak modelu na rynku" stał się nieaktualny.

3. Dlaczego Dukat a nie Alfa? Bo z taką tarczą dotarł do mnie ten zegarek.

4. Dlaczego mostek balansu taki a nie inny? Bo zegarek dotarł do mnie bez kompletnego zestawu balansowego.

5. Co do szlifowania numeru i nabicia nowego to gratuluję pomysłu i życzę powodzenia w działaniu :-) Płyta główna jest mosiężna chromowana. Proszę zeszlifować stary i nabić nowy. Chętnie obejrzę efekty :-)

6. Cyfry w numerze płyty są większe niż w tradycyjnych mechanizmach radzieckich, bo takie były polskie numeratory. Proszę się przyjrzeć zdjęciom w publikacji Pana Mellera.

7. Wielkość szacunkowa około 5000 sztuk jest podana na podstawie obserwacji rynku. Jest mi znany zegarek z mechanizmem o numerze powyżej 4500.

 

Czcionka jest zgodna, "1" nie ma podstawy, sam widziałem też inne zegarki z polskim mechanizmem niż Alfy, w tym Blonexa. Półmostek balansu jest inny, bez otworu - Czy dało się go założyć bez modyfikacji płyty?. Wysoki numer przeczy ustaleniom p. Mellera. Każdy wie, z czego zrobiona jest płyta. Za 3000 zł opłacałoby się przebić numer i pochromować płytę na nowo. Ba! Myślę, że opłacałoby się zrobić nową płytę! Za dużo pytajników jak na 3000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "polskie" które widziałem (z niby polskim mechanizmem)  miały numerację 7 cyfrową - wiadomo na początku same zera - tutaj jest w sumie 6 cyfr nabitych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wasz defetyzm spowodował, ze nikt nie zdecydował się na kupno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wasz defetyzm spowodował, ze nikt nie zdecydował się na kupno.

 

Nie defetyzm, tylko wątpliwości. Pojawił się na rynku zegarek, który po części przeczy dotychczasowej wiedzy o zegarkach z Błonia. Nie przesądzam, że jest nieoryginalny, ale dyskutujemy tutaj i wymieniamy swoje wątpliwości i argumenty za i przeciw. 

 

PS To Twój zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nie.  Z tym defetyzmem ŻARTOWAŁEM (i wężykiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.