Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gumis1979

Omega czy Rolex

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

To mój pierwszy wpis na tym forum.

Chodzi oczywiście o wybór zegarka. Zbliżają się moje 40 urodziny tzn. jest jeszcze trochę czasu bo to dopiero w przyszłym roku ale niedawno zacząłem się zastanawiać jaki prezent sobie kupić aby dobrze zapamiętać te 40 urodziny i mój wybór padł na zegarek. Oczywiście mam teraz zegarek Tissot kwarc taki za ok 1000zł. Teraz jednak mój budżet pozwala bardziej poszaleć. Zacząłem przeglądać strony sklepów, producentów, testy itd. Muszę powiedzieć, że przerobiłem mnóstwo materiału zegarkowego i mój wybór zatrzymał się na dwóch zegarkach czyli. Omega Seamaster Aqua Terra 150M Co-Axial 41.5mm 231.10.42.21.03.003 i Rolex Datejust II 116300. Omega jest trochę tańsza ale jeśli mój wybór padłby na Rolexa to mam jeszcze rok aby odłożyć jeszcze brakujące kilka tysięcy:). No i oczywiście bardzo proszę o poradę w którą stronę idą Wasze sympatie a może i doświadczenia z takimi zegarkami. Oglądając zdjęcia Omega sprawia wrażenie takiej masywnej, solidnej, jakościowo idealnej no i ten widoczny mechanizm. Zegarek piękny. Roleks też wygląda pięknie, rzuca się w oczy no i magia marki:). Jednak nie o to mi chodzi. Bardziej chodzi mi o to, który będzie dawał więcej satysfakcji. Kupiłbym jeden i drugi ale niestety finanse nie pozwalają. Może na 50 urodziny. Tak więc mam spory problem z wyborem. Nadmieniam, że inne marki nie wchodzą w grę. Zegarek będzie używany na co dzień, zarówno do ubioru casual jaki do garnituru.

Moje drugie pytanie do Was czyli do znawców dotyczy sklepu w jakim planuje nabyć zegarki. Jest to sklep kraff.pl. Czytałem o nim w większości dobre opinie. Chodzi mi przede wszystkim o oryginalność zegarka. Nie chciałbym kupić podróbki za kilkanaście tys. złotych. Ceny mają dość atrakcyjne ale... No właśnie i to jest moje kolejne pytanie. Dlaczego centy takich zegarków mogą być o kilka tysięcy mniejsze niż u oficjalnych dystrybutorów. Skąd takie różnice. Przecież Omega AT w Kruku kosztuje niewiele ponad 20000ty. A u nich prawie trzy tys.

Dziękuje za Wasze opinie sugestie i wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch, jeśli ma być to zegarek uniwersalny wybrałbym Rolexa. Zdecydowanie lepiej IMO pasuje do garnituru. Kraff jest sprawdzonym sklepem, kupiłem u nich kilka zegarków. Masz o nich temat na Forum, wystarczy wpisać w wyszukiwarce.

Co do różnic w cenie - dużo powodów jest. Zazwyczaj w oficjalnej dystrybucji, oraz w salonach sieciowych są najwyższe.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kruku to jest cena z metki. Myślę że przy dobrych negocjacjach i decyzji o zakupie cena do zapłaty powinna być o co najmniej 10% niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę jeszcze jeden aspekt.Czy nie będzie przeszkadzać Ci podrapane już po kilku tygodniach noszenia środkowe ogniwo bransolety,które w Rolexie jest polerowane podobnie jak w GMT Master II.Moim zdaniem słabo to wygląda chodź niektórym to nie przeszakadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazując na moim życiowym doświadczeniu i wielu posiadanych zegarkach jestem za Rolex. Ze względu na wszystko - jakość wykonania, mechanizm, dokładność , brak utraty wartości , uniwersalność oraz jakość codziennego używania i co najważniejsze - nie nudzi się w codziennym noszeniu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko prawda, tylko czemu rolex ma taki design kijowy... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko prawda, tylko czemu rolex ma taki design kijowy... ;-)

Raczej ponadczasowy a nie kijowy

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierając po marce to wybrałbym Rolexa ale patrząc na te dwa konkretne modele to zdecydowanie Aqua Terra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o cenach, które np. w sklepach internetowych są dużo niższe niż u autoryzowanych sprzedawców. Przecież to jest różnica kilku tys złotych? Czy takie zegarki są oryginalne?? Skoro przecież Omega albo Rolex sprzedaje zegarek za 10 tys. To jego sprzedaż poniżej tej ceny jest nieopłacalna. Ma ktoś może wiedzę jak to działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o cenach, które np. w sklepach internetowych są dużo niższe niż u autoryzowanych sprzedawców. Przecież to jest różnica kilku tys złotych? Czy takie zegarki są oryginalne?? Skoro przecież Omega albo Rolex sprzedaje zegarek za 10 tys. To jego sprzedaż poniżej tej ceny jest nieopłacalna. Ma ktoś może wiedzę jak to działa??

To z pewnością kwestia marży, ilości ogniw pośredniczących, kosztów sprzedającego. Sklep stacjonarny np. taki W.Kruk ma więcej po stronie kosztów niż sklep internetowy. Poza tym wiele salonów jubilerskich bazuje na tym, że ludzie nie robią dobrego researchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa zegarki nadają się do codziennego użytkowania zarówno z garniturem jak i strojami casualowymi. I do obydwu trudno się przyczepić o cokolwiek w sensie użytkowym. Moim zdaniem to decyzja oparta wyłącznie na emocjach / skojarzeniach, estetyce i ekonomii. Dla mnie wybór zawsze padłby na Date Justa którego uważam za najbardziej udany zegarek uniwersalny w historii. Dla niektórych ważne będzie że zarówno wśród laików jak i ekspertów Rolex pozycjonowany jest wyżej , dla innych istotne będzie jego mała utrata wartości a inni wskazywać będą że 10 godzin więcej rezerwy chodu daje pewność że po weekendzie z g- shockiem DJ w poniedziałek rano nadal niezawodnie działa. Powodu zawsze są indywidualne ale w tym wypadku więcej wydaje się przemawiać za DJem.

Masz 40 lat więc rozważyłbym wesję na bransolecie jubilee. Wygląda nieco bardziej vintydżowo ale nadaje zegarkowi jeszcze więcej charakteru no i odpada problem rysujących się polerowanych ogniw w oysterze. Jeśli to jeden zakup na całe życie i główny zegarek, kupowałby raczej w Kruku. Rabat jak najbardziej do wynegocjowania i spokój z oryginalnością produktu oraz obsługą gwarancyjną i pogwarnacyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc fanem obu manufaktur wybrałbym jednak Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na omegę.

Rolex wygląda dobrze ale omega chyba lepiej. Rolex wygląda na mniejszego niż jest w rzeczywistości i bardzo dobrze leży na ręce. Omegi jeszcze nie nosiłem ale mi osobiście bardzo się podoba.

post-87717-0-29297800-1517227805_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega jest trochę tańsza ale jeśli mój wybór padłby na Rolexa to mam jeszcze rok aby odłożyć jeszcze brakujące kilka tysięcy:).

Nie wytrzymałeś do urodzin:) super zegarek, gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, dobry wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest piękny. Widać, że porządna i droga rzecz. Niebieska tarcza szczególnie w świetle daje niesamowity efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

 

Jedyny poważny minus tego modelu (jakbym miał dla siebie kupować) to to że nie założysz do niego żadnego paska.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

 

Jedyny poważny minus tego modelu (jakbym miał dla siebie kupować) to to że nie założysz do niego żadnego paska.

...no może poza gumowym z RubberB ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno..


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

 

Jedyny poważny minus tego modelu (jakbym miał dla siebie kupować) to to że nie założysz do niego żadnego paska.

Człowiek całe życie się uczy...bez wątpienia minus ale żeby tak od razu poważny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek całe życie się uczy...bez wątpienia minus ale żeby tak od razu poważny ;-)

Każdy ocenia wg swoich potrzeb..

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk. Zegarek założony kilkanaście razy. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10. Wiem, że to kwestia gustu, ale dla mnie czarna tarcza w tym wypadku wygląda lepiej niż biała, jest super.
      W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Bielsko-Biała/Tychy
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena  43 500 zł.










    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez alex_k
      Sprzedam:
       
      Rolex Explorer II ref. 226570 black dial
       
      Zegarek kupiony przeze mnie w salonie W. Kruk 7/10/2022 roku. Zegarek noszony wyjątkowo sporadycznie, nie częściej niż 1-2 razy w miesiącu. Nie widzę na nim właściwie śladów użytkowania, ale jeśli są to minimalne - być może ktoś bardziej dokładny przy oględzinach coś znajdzie. W skali forumowej oceniłbym 9/10.  Zdjęcia są nieobrabiane poza usunięciem numeru seryjnego, część zdjęć robiona w 50MP i na zbliżeniu widać trochę pojedynczych drobinek kurzu, na żywo ich nie dostrzegłem. W razie potrzeby podeślę więcej zdjęć na maila.
       
      Odbiór osobisty Śląsk, Małopolska. 
       
      Pełny zestaw z dowodem zakupu, jak na załączonych zdjęciach. 
       
      Cena 46 500  43 500 zł.



















×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.