Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Co do sprzętu Stereo , sprzęt ma 20 lat, wszystko sprawne, kiedyś

to robili coś na lata :) no i made in Japan :) Kolumny made in Spain ;]

Mam (stoi w pokoju córki) praktycznie taki sam sprzęt ;) Jak pamiętam, rocznik 1998/99


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U moich rodziców stoi podobny (chyba troszkę starszy) - z dwiema kieszeniami na kasety i zmieniarką na 5 CD.

 

I dalej sprawny więc jak widać nie tylko mój egzemplarz tak się uchowal :)

Mam (stoi w pokoju córki) praktycznie taki sam sprzęt ;) Jak pamiętam, rocznik 1998/99

Tak jak u mnie podobnie 1998, ten grajdolek do dziś robi wrażenie zwłaszcza te podświetlenie ;) mam sentyment do tego sprzętu, choć i kino domowe jest, to ten sprzęt zostaje u mnie :)


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak u mnie podobnie 1998, ten grajdolek do dziś robi wrażenie zwłaszcza te podświetlenie ;) mam sentyment do tego sprzętu, choć i kino domowe jest, to ten sprzęt zostaje u mnie :)

Mój także sprawny. Ostatnio po remoncie córka chciała wydać ten sprzęt młodszej kuzynce, ale ostatecznie został w domu.

 

Podświetlenie (żywy błękit) faktycznie robi różnicę ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie nie wierzyłem w kablologię, dopóki nie pobawiłem się z różnymi drucikami kupowanymi na metry. Melodikę też miałem i sprzedałem, bo to jest bardzo przeciętny kabel i radziłbym go raczej oddać. W zestawie tzw sypialnianym mam też PianoCrafta, kable z pudełka od razu wyrzuciłem bo to nie są kable tylko druty. Po próbach z różnymi firmami zostały Kimber PR4- najlepsze brzmienie.Następnie sprzedałem głośniki Yamahy a kupiłem używki Monitor Audio 1 i kolejna poprawa odsłuchu. Natomiast w zestawie audio tzw dużym, bardzo średnich lotów ( wzm.to Creek Evolution i odtw. Arcam CD 82) gdzie najmocniejsza strona to głośniki Monitor Audio RS-8 najlepiej sprawdziły się kable głośnikowe Chord cięte ze szpuli.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie nie wierzyłem w kablologię, dopóki nie pobawiłem się z różnymi drucikami kupowanymi na metry. Melodikę też miałem i sprzedałem, bo to jest bardzo przeciętny kabel i radziłbym go raczej oddać. W zestawie tzw sypialnianym mam też PianoCrafta, kable z pudełka od razu wyrzuciłem bo to nie są kable tylko druty. Po próbach z różnymi firmami zostały Kimber PR4- najlepsze brzmienie.Następnie sprzedałem głośniki Yamahy a kupiłem używki Monitor Audio 1 i kolejna poprawa odsłuchu. Natomiast w zestawie audio tzw dużym, bardzo średnich lotów ( wzm.to Creek Evolution i odtw. Arcam CD 82) gdzie najmocniejsza strona to głośniki Monitor Audio RS-8 najlepiej sprawdziły się kable głośnikowe Chord cięte ze szpuli.

 

 

No dobra, nikt nie neguje tego, że dobry kabel to dobry kabel (odpowiedni materiał, przekrój dostosowany do długosci kabla itd), ale jak ktoś słyszy kierunek kabli to ja nie umiem głośniej przewrócić oczami. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kierunek to już jakieś opowieści dziwnej treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody muszą być z dobrej miedzi i dopasowane przekrojem do mocy. Reszta to bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i podkładki pod kable. Nie przystoi żeby leżały "na gołej" podłodze czy meblach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I audiofilskie kable USB, optyczne czy HDMI, które oprócz 0 i 1 transmitują również 2.

 

Zapomniałem jeszcze o kablach LAN, które ocieplają brzmienie i dodają przestrzeni.

 

Dla kogoś z wiedzą techniczną to brzmi jak opowieści szaleńca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nic.

Złote, ręcznie polerowane bezpieczniki.. to jest dopiero odlot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I audiofilskie kable USB, optyczne czy HDMI, które oprócz 0 i 1 transmitują również 2.

 

Zapomniałem jeszcze o kablach LAN, które ocieplają brzmienie i dodają przestrzeni.

 

Dla kogoś z wiedzą techniczną to brzmi jak opowieści szaleńca.

W wielu przypadkach wystarczy fizyka na poziomie LO i odrobiną logicznego myślenia z użyciem tej wiedzy.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No i podkładki pod kable. Nie przystoi żeby leżały "na gołej" podłodze czy meblach...

 

Się śmiejecie. Miałem w starej pracy starszego kolegę, audiofila, który te podkładki robił na zamówienie z drewna, którego nazwy nie jestem w stanie wymówić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się śmiejecie. Miałem w starej pracy starszego kolegę, audiofila, który te podkładki robił na zamówienie z drewna, którego nazwy nie jestem w stanie wymówić :D

Dla mnie to mógłby je na obić z wyjebolitu z amazingiem na polerowanych kolcach ze stopu mithrilu z adamantium. Albo świadomie żerował na biednych podatnych "audiofilach" albo to była już pochodna po wierze w hi-end audio dla wybrańców. :D Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to mógłby je na obić z wyjebolitu z amazingiem na polerowanych kolcach ze stopu mithrilu z adamantium. Albo świadomie żerował na biednych podatnych "audiofilach" albo to była już pochodna po wierze w hi-end audio dla wybrańców. :D

 

Z mithrilu z adamantium sam bym wziął....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu Stereo , sprzęt ma 20 lat, wszystko sprawne, kiedyś

to robili coś na lata :) no i made in Japan :) Kolumny made in Spain ;]

Świetne sprzęty, sam kiedyś miałem Technicsa, tylko nie mini, a z dużych klocków. Na ówczesne czasy, kiedy u nas panowała DIORA i nic więcej nie było na rynku, to było coś. Do dzisiaj mam sentyment i jakbym trafił taki zestaw, to bym z chęcią kupił :)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam do niego sentyment w tamtych czasach to była mega wieza :) do dziś mi służy i mi wystarcza, mam oprócz tego kino domowe i się wszytsko dobrze uzupełnia :)


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam wróciłem do starej poczciwej Yamahy. Miałem kiedyś wszystkie najwyższe klocki z poszczególnych serii wzmacniacze, tunery, kaseciaki oraz CD i do tego kolumny Mission M35i. Następnie było kino domowe, ale to jednak nie to. Potem zachciało mi się miniaturyzacji wiec kupiłem Pianocrafta z DAB-em i głośnikami Yamahy. Po roku CD się skiepściło, Poszedł na gwarancję i zaraz po serwisie wylądował na OLX, straciłem prawie połowę kasy :D

No i kupiłem znowu stare sprawdzone i niemal niezniszczalne AX, TX i CDX


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kiedyś sprzęt robili na wieki a teraz max 3 lata i się pierd... ;]


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo, nikt nie umie sobie zrobić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy, wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.