Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem już co to jest.

W opisie kilka RAŻĄCYCH błędów technicznych.

 

I dużo audivoodu :)

 

Parametry podane na końcu jedynie mają z tego faktyczny sens i są ok.

Jaką to ma moc wyjściową przy jakiej impedancji słuchawek?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jakie to są te rażące błędy techniczne?

Nigdy nie czytam opisów na stronach producentów bo to większości marketing stad pytanie. A co do audiovoodoo to to samo powie 90% społeczeństwa jak pokażesz swój wzmacniacz lampowy.

Co do słuchawek to te które mam maja imperancje 36ohmów.

AMP8 ma imprdancje wyjściowa 0,38 ohm a moc wyjściowa 6.2Vrms.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The transistors used on the buffer stage have a 2700 mAh... "  - Zła jednostka 

 

" the low Vce also expands the linearity range " - Bzdura techniczna. Liniowość ma tyle wspólnego z Vce co ja z lotnictwem.

Ale traktuj to jak czepianie się elektronika. :P

 

 

 

 

Jakie to są te rażące błędy techniczne?
Nigdy nie czytam opisów na stronach producentów bo to większości marketing stad pytanie. A co do audiovoodoo to to samo powie 90% społeczeństwa jak pokażesz swój wzmacniacz lampowy.
Co do słuchawek to te które mam maja imperancje 36ohmów.
AMP8 ma imprdancje wyjściowa 0,38 ohm a moc wyjściowa 6.2Vrms.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

 

AMP8 ma impedancje wyjściowa 0,38 ohm a moc wyjściowa 6.2Vrms. -  napięcie wyjściowe. Moc to waty 

 

 

 

Twoje słuchawki mają 36 ohm czyli daje nam to ze wzoru P = U2/R moc na nich wydzieloną równą 1.06W ( i to jest wynik jak najbardziej ok )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Elektronika to nie moja bajka ;)

Najważniejsze ze AMP8 ma więcej mocy niż amp1 no i daje dźwięk o delikatnie innej sygnaturze. No i nie ukrywam ze tylko AMP8 dawał możliwość spróbowania dźwięku na kablu zbalansowanym który mam przy nowych słuchawkach.

 

Co do tego 2700mAh to nawet mnie jako laikowi nie pasowało albo piszą o tym na każdej stronie wiec pomyślałem ze pewnie się nie znam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jako ciekawostka jaką warto wiedzieć.

Wysoka wydajność prądowa wzmacniacza ( ampery ) jest ważna przy tonach niskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Jeszcze jako ciekawostka jaką warto wiedzieć.

Wysoka wydajność prądowa wzmacniacza ( ampery ) jest ważna przy tonach niskich.

...i glosnikach o niskiej impedancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kolumna ma być dopasowana impedancyjnie do wzmacniacza.

Mi chodzi o to, że jak mamy kolumnę. Dajmy na to 30W. To na gwizdek idzie około 6-8 procent mocy. A resztę ładuje w basowy. Stąd jak wzmacniacz idzie na niskich dźwiękach wymaga dużej możliwości oddania silnego uderzenia prądem. Jak grają tony wysokie o takiej samym natężeniu dźwięku, to zapotrzebowanie na prąd jest mniejsze.

 

I może być tak, że dopasowanie impedancyjne jest ok. Statyczne testy basu ok, a jak przychodzi nagle uderzenie basowe, to układ się jakby zadławi. wtedy mamy do czynienia z za małym chwilowym zapasem mocy.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza z teoretycznego punktu widzenia, bo dochodzi jeszcze charakterystyka poszczególnych komponentów. Jest wiele kolumn 8-omowych, które wymagają większej rezerwy prądowej od tych 4-omowych.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od głośnika nisko tonowego.

Bo to on najbardziej " pożera " prąd

 

Impedancja kolumny to też jest niekiedy niezła zagadka. Bo nie wiadomo przy jakiej częstotliwości wyznaczona.

A impedancja jak wiadomo, zmienia się z częstotliwością.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Reasumując: Lepiej kupic wzmak za mocny niż za slaby  :)

Duze trafo i duzo mikrofaradów pomogą wysterować głośniki o trudnej impedancji (czytaj: niskiej przy niskich częstotliwościach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz.

A kolumna powinna mieć moc nieco większą jak wzmacniacz. Co by jej nie zjarać jak ktoś zechce z układy wyciągnąć maks nir wchodząc w przester.

 

Przeszliśmy ze sprzętu przenośnego na sprzęt stacjonarny z dyskusją :P

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców o buczenie w głośnikach. Zestaw to wzmacniacz Creek Evolution, CD Arcam 82, głośniki Monitor Audio RS 8 Silver, kable głośnikowe Chord - tu jest ok. nic nie buczy.Buczenie zaczęło się po zakupie i podłączeniu przedwzmacniacza Vincent PHO 701 i gramofonu Rega Planar 3.Buczy przy włączonym preampie i ustawionym we wzmacniaczu wejściu AUX. Preamp wyłączony - zero buczenia. Na wejściu CD nic nie buczy.Aha, no jest wyraźna różnica w głośności- żeby było tak samo głośno gramofon musi być podkręcony tak o ok.8-10 podziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creeki są wrażliwe na pętlę masy, trzeba popróbować z uziemieniem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanówmy się po kolei. Która to wersja Creeka Evo? (2, 100A, 50A)? Jaka wkładka i z jakim napięciem wyjściowym (to w kwestii głośności)? Czy Rega ma wyprowadzenie uziemienia z ramienia a jeśli tak, to czy podłączyłeś je do zacisku w Vincencie? Czy jeśli na wejściu CD nie buczy, to nie wystarczyłoby wykorzystać któreś z innych wejść, skoro na Aux powstaje pętla?

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz to Creek Evolution bez żadnych cyferek.Wkładka Rega Elys 6,8-7,2 mV.Gramofon nie ma osobnego kabla do uziemienia, ma dwa na stałe wyprowadzone kable RCA do preampa.Wg opisów nie trzeba uziemiać-Cytat z instrukcji obsługi gramofonu Rega RP1: Uziemienie ramienia jest połączone z ekranem
okablowania. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych
kabli uziemiających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wyjściowy z wkładki jest bardzo wysoki. Z kolei wzmocnienie przy MM z tego Vincenta jest raczej niskie (40 dB), ale przy tym poziomie chyba wystarczające. Gdybyś miał wysokopoziomową MC typu 2,5-4 mV na wyjściu to byłoby już zdecydowanie cicho. Więc do mocniejszego kręcenia gałką musisz sie chyba przyzwyczaić, głośniej nie będzie, chyba że z innym phono-pre.

Teraz co do uziemienia. Wyraźnie tworzy ci się gdzieś pętla masy, przynajmniej z tym wejściem, z którego korzystasz (aux/phono?). Trudno jest znaleźć w sieci zdjęcia tylnego panelu tego wzmacniacza, bo Creek potem strzelał nowymi wersjami oczywiście o nazwie Evolution lub EVO co roku. Ale zakładam, że znalazłem właściwy, więc na początek proponuję przetestować wszystkie wejścia (o ile rozumiem, już sprawdziłeś CD i tam zjawisko nie występuje). Powinieneś mieć jeszcze do dyspozycji wejście na tuner, AV oraz wejście do pętli magnetofonowej. Jeśli na którymś osiągniesz właściwy efekt, to ja bym przy tym pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.Poeksperymentuję z innymi wejściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pętla masy jak nic.

Nie masz przycisku oceniającego " uziemienie " od obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo, przycisku gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7:45

Ground lift

 

 

Generalnie cały film o brumie. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creek nie ma niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się jak walczyłem z brumem podczas budowy wzmacniacza.

Gruba zabawa była.

A okazało się, że mój błachy błąd powodował brum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.