Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarki Satellite - mechanizmy F100, F150, F900.

Citizen Satellite

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1496 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 13:20

Mam pytanie dotyczące mechanizmów w zegarkach satelitarnych. Czym się różnią mechanizmy przeze mnie wymienione, tzn.: F100, F150, F900? Czy są jeszcze inne? Jakie to ma znaczenie dla użytkownika takich zegarków?

Mam nadzieję, że bardziej doświadczeni użytkownicy Forum podzielą się swoją wiedzą w tym zakresie.

• 0

#2 Slaweknh

Slaweknh
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:02

Mechanizm F100 montowany był w starszych modelach obsługujących kontrolę czasu GPS np. w zegarku CC2006. F150 i F900 posiadają przede wszystkim dodatkowe zabezpieczenie przed wstrząsami oraz polem magnetycznym- System Perfex opatentowany przez Citizena. Moduł elektroniczny wewnątrz zegarka w każdej minucie sprawdza położenie wskazówek i koryguje je jeśli ich położenie nie zgadza się z bieżącym czasem może to być pod wpływem silnego wstrząsu lub mocnego pola magnetycznego zakłócającego pracę silników krokowych napędzających wskazówki. Dodatkowo F900 wyposażony jest w alarm.
  • 1

#3 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1496 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:08

Mechanizm F100 montowany był w starszych modelach obsługujących kontrolę czasu GPS np. w zegarku CC2006. F150 i F900 posiadają przede wszystkim dodatkowe zabezpieczenie przed wstrząsami oraz polem magnetycznym- System Perfex opatentowany przez Citizena. Moduł elektroniczny wewnątrz zegarka w każdej minucie sprawdza położenie wskazówek i koryguje je jeśli ich położenie nie zgadza się z bieżącym czasem może to być pod wpływem silnego wstrząsu lub mocnego pola magnetycznego zakłócającego pracę silników krokowych napędzających wskazówki. Dodatkowo F900 wyposażony jest w alarm.

Dziękuję za informacje. Szkoda, że mój nabytek nie ma alarmu, dzięki Tobie już wiem.

• 0

#4 Slaweknh

Slaweknh
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:16

Nie ma czego żałować alarm w Citizenach do najgłośniejszych nie należy chociaż wyjątkiem są Promastery z kalibrem U200 obudzą ze snu :)
  • 1

#5 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1496 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:26

Nie ma czego żałować alarm w Citizenach do najgłośniejszych nie należy chociaż wyjątkiem są Promastery z kalibrem U200 obudzą ze snu :)

Mam wrażenie, że mało kto może dostać w zegarku wszystkie oczekiwane cechy. Nawet zakładając abstrakcyjnie, że kwota nie jest żadnym ograniczeniem.

• 0

#6 Slaweknh

Slaweknh
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 22:38

Też mam takie wrażenie, jest bardzo wiele parametrów. Szukanie najfajniejszego zegarka jest czasem fajniejsze niż posiadanie go. Tak czy inaczej i tak wygrywają rzeczy o ponadczasowym wzornictwie i niezawodne.
  • 1

#7 lukaszr

lukaszr

"pustka jest ideą chleba" - A. Mickiewicz

• Użytkownik
  • 2420 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 06:25

Mechanizm F100 montowany był w starszych modelach obsługujących kontrolę czasu GPS ...

Warto dodać, że kontroluje tylko czas. To główna różnica pomiędzy F100 a pozostałymi. F100 nie synchronizuje położenia, dlatego strefę trzeba ustawiać ręcznie. F150 i 900 odbierają czas i położenie więc to taki pełny GPS.
  • 0

#8 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1496 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 10:07

Warto dodać, że kontroluje tylko czas. To główna różnica pomiędzy F100 a pozostałymi. F100 nie synchronizuje położenia, dlatego strefę trzeba ustawiać ręcznie. F150 i 900 odbierają czas i położenie więc to taki pełny GPS.

W moim musiałem przy pierwszym uruchomieniu ręcznie przestawić strefę -  miałem czas ateński. Może dlatego, że ustawiałem w pomieszczeniu. Mam model CC3001-51L, a on ma F150.

• 0

#9 lukaszr

lukaszr

"pustka jest ideą chleba" - A. Mickiewicz

• Użytkownik
  • 2420 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 10:28

A robiłeś synchronizacje na lokalizacje, bo wiesz,  że ustawiania są osobno na czas i na lokalizację,

dlatego masz na tarczy RX-GPS do ustawienia strefy i RX-TME do ustawienia czasu.

• 1

#10 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1496 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 13:03

A robiłeś synchronizacje na lokalizacje, bo wiesz,  że ustawiania są osobno na czas i na lokalizację,

dlatego masz na tarczy RX-GPS do ustawienia strefy i RX-TME do ustawienia czasu.

Wygląda na to, że nie doczytałem wszystkiego zbyt dokładnie. Myślałem, że ustawienie czasu będzie automatyczne i jednoczesne z wyborem strefy. Dzięki za podpowiedź.

• 0

#11 Lukiswidnik

Lukiswidnik
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 14 luty 2018 - 19:48

@Paulus57 a gdzie zanabyłeś swojego citizena?

• 0

#12 Paulus57

Paulus57
  • Użytkownik
  • 1496 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 22:51

@Paulus57 a gdzie zanabyłeś swojego citizena?

Dutyfreeisland.

• 0

#13 robert3448

robert3448
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów
  • Gadu-Gadu: 35098350

Napisano 23 grudzień 2018 - 17:53

Witam jestem posiadaczem zegarka Citisen CC3005-85E moje pytanie jest czy w tym zegarku korona pokrętła jest zakręcana?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Citizen, Satellite

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych