Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kraft

Przycisk do ustawiania wskazówek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolejny raz i proszę o pomoc.

W starych zegarkach występuje czasem przycisk obok koronki, który służy do nastawy wskazówek. Jak nazywa się ten element? Ewentualnie, czy byli producenci, których można zidentyfikować po obecności takiego przycisku u zegarka?

Załączam zdjęcie przykładowe, ale tak naprawdę chodzi mi o zegarek naręczny, w którym przycisk jest poniżej koronki.post-102478-0-08085300-1516976945_thumb.jpg

Pozdrawiam użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk do ustawiania, nie da się chyba nic innego wymyślić. Po angielsku nazywa się to "setting button", w przypadku gdy jest to dźwigienka do odciągnięcia - "setting lever".

 

post-6402-0-99896700-1516986197_thumb.jpgpost-6402-0-11165100-1516986204.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk do ustawiania, nie da się chyba nic innego wymyślić. Po angielsku nazywa się to "setting button", w przypadku gdy jest to dźwigienka do odciągnięcia - "setting lever".

 

attachicon.gifsetting-pin-set-pocketwatch.jpgattachicon.gifsetting-lever-set-watch.jpg

Dobre i to, dzięki :) A ciekaw jestem, czy byli jacyś producenci, którzy byli wierni temu rozwiązaniu. Gdzieś, kiedyś, u kogoś ze znanych "szwajcarów" to widziałem - ale gdzie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki przycisk to tak jak kiedyś "wajcha" do zmiany biegów przy kierownicy, a wiec stosowali to wszyscy w danym okresie przy danych wyrobach. Różnica przebiegała w remontuarach i tak, po tych jak i po wielu charakterystycznych cechach w produkcie można rozpoznać danego producenta.

 

Tan button....., to nic innego jak pin lever set :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś niesprawny zegarek z takim przyciskiem, za śmieszne pieniądze. Niestety nie wiem nic o marce i stanie (brak napisów na kopercie i cyferblacie). No i nie wiem, czy nabyć w ciemno (bo stary), czy odpuścić (bo znane marki jednak były sygnowane). Wot, zagwozdka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były i nie były

 

lange%20po%20remo2.jpg

 

goliat3.JPG

 

Na szybko,- pierwszy przypadek ze świeżej dyskusji - Lange, tak to ten Lange, drugi Omega Goliath i takich przypadków jest wiele, bo często wyroby z wczesnych lat istnienia nie były sygnowane, lub by ominąć pewne luki prawne itd... Niekiedy producent stosował inną nazwę, inny kształt mostków, czy płyt.... Dlatego identyfikuje się w wielu przypadkach zresztą  nie po napisach, a po zawartości.

 

Bez zdjęć  przedmiotu typu stary zegarek z podobnym przyciskiem, nikt sensownego nic nie napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były i nie były

 

 

 

 

 

 

Bez zdjęć  przedmiotu typu stary zegarek z podobnym przyciskiem, nikt sensownego nic nie napisze.

Ależ ogrom :) swoją drogą, ciekawe, ile toto waży, i jak się nosi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje znalezisko wygląda tak, przepraszam za słabą jakość zdjęć ale innych nie mam:

post-102478-0-61655400-1517070721_thumb.jpg

post-102478-0-77834400-1517070732_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Jak na mój gust to pasówka, pewnie na cylinderku... Tzn. mechanizm z damskiej kieszonki, potem przełożony do naręcznej koperty, tarcza dorabiana. Kupiłem kiedyś coś podobnego na chodzie za ~10 złotych, innym razem za ~15 trafił się trupek ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Jak na mój gust to pasówka, pewnie na cylinderku... Tzn. mechanizm z damskiej kieszonki, potem przełożony do naręcznej koperty, tarcza dorabiana. Kupiłem kiedyś coś podobnego na chodzie za ~10 złotych, innym razem za ~15 trafił się trupek ;).

oooo, o pasówce nie pomyślałem, faktycznie, może tak być. Cóż, zobaczymy, jak będzie niska cena, to może powalczę. Takiego jeszcze nie miałem :) Dzięki za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Goliata miałem dzisiaj w łapach - on fabrycznie był w takim skóropodobnym pokrowcu - był taki komplet ale drogo facet chciał 

Był też sam mechanizm Lange identyczny jak ostatnio omawiany razem z tarczą i wskazówkami i kurcze tak przebierałem tak wybierałem że go w końcu nie zapakowałem do wiaderka  :wacko:  może będzie następnym razem jeszcze to 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był czasem ten mniejszy? Te są częściej spotykane.Takiego też mam i nawet jakby się uprzeć to da się nosić w kieszeni, stąd może były z pokrowcem. One ogólnie tanie nie są , nie wiem jak obecnie, ale jakieś 3 lata temu wołali za taką Omegę koło 2 tysi.. Z pokrowcem do tych klocków nigdy się nie spotkałem, nie wiem w jakiej formie dystrybutorzy, czy zegarmistrze reklamujący daną markę je otrzymywali pod witrynę, czy inne widoczne miejsce. Mechanizm Langego weź, nawet jak oś leży. Je się w miarę łatwo naprawia. Nawet włożyć na już w jakąś kopertę, może trafi się koperta, czy trupek. Zawsze to historia marki/zegarmistrzostwa chociażby patrząc na etap zaawansowania podzespołów, innowacyjne rozwiązania, zresztą co ja Ci będę pisał. Wydaje mnie się, że warto coś takiego mieć, jak wiele innych ciekawych wynalazków.

 

 

W ta pasówkę bym nie wchodził, szkoda kasy jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goliat był duży na całą dłoń około 9cm średnicy i na 3 gruby - pokrowiec to w zasadzie twarde otwierane pudełko z otworem na tarczę - chciał 300euro niestety proponowane 200 nie przeszło mimo kilku ataków i podchodów  :lol:

Lange sam werk sprawny 15euro - odłożyłem na bok a teraz patrzę i nie mam go z pudle - nie wiem jak to przeszło bokiem 

Może będzie jeszcze to wezmę  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh... Niektórzy , mają fotograficzna pamięć i potrafią wywalić numer typu teraz już nie sprzedaję. Nigdy takich akcji nie miałem, bo albo się zkims dogaduje od razu o ile nie rzuca liczby z kosmosu, albo odchodzę i zapominam o temacie, ale kilku takich numerów byłem świadkiem, zresztą mój kumpel lubuje się w takich odbiciach z tym że on nie ma parcia na sprzedaż zegarków. 300 ojro, no to  jeszcze w miarę i jeszcze było opakowanie. Tak się domyślałem że to jest taka forma z okienkiem. 9cm, werk Omegi jest większy od strony tarczy jakieś 11, a mostków 98. Mniejszy który mam ma jakieś 15, a ten ze zdjęcia..., ale kumpel lubujący się w odbiciach miał taki co miał 30 na tym werku.

 

Takie sytuacje się zdarzają z czystej zawieruchy zwłaszcza jak się trochę bierze. Mnie się zdarzyło, że wziąłem za dużo :D , zadzwoniłem do gościa i oddałem. Biedny już myślał, że mu ktoś zaj..ł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tutaj zdjęcie mechanizmu, i w związku z nim mam dwa pytania, być może ktoś mi odpowie:

1. czy to jakaś wariacja FHF?

2. przycisk do ustawiania wskazówek - jak go zdemontować, bo całość jest tak ciasno spasowana, że nie da się wyjąć mechanizmu z koperty. Od góry, po zdemontowaniu wskazówek i tarczy?

post-102478-0-15085000-1518600460_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez greg_lobinski
      Cześć,
       
      macie oświadczenia z renowacją zegarków w Lublinie? Mam kilka do renowacji, czy są zegarmistrze z nutką jubilerstwa?
       
      Pozdrawiam,
      Grzesiek


    • Przez WiliamTell
      Witam,
      Miramar Geneve 17 Rubis Incabloc-czy ktoś może więcej mi powiedzieć na temat tej firmy, a najlepiej na temat tego konkretnego modelu?Zegarek jest w 18 karatowym złocie.W sieci nic nie mogę nic znaleźć na temat firmy Miramar. Liczę na waszą pomoc.
       
       

    • Przez Vaillant
      Cześć, otrzymałem taki oto zegarek, ktory przechodził z babki na babkę i chcialbym określić jego wartość. Niestety nie potrafię określić co to za marka. Dodam, że nie mam zamiaru go sprzedawać.

    • Przez Jaga92
      Proszę o pomoc w identyfikacji zegarka, który znalazłam na jednej aukcji. Cena jest śmiesznie niska, ale boję się, że może być problem z częściami do staruszka. Sprzedawca nie wie, jaki to zegarek, więc do dyspozycji mam tylko zdjęcia (marnej jakości).
      Brak sekundnika, tarcza wytarta, udało mi się tylko odczytać "17 jewels" i "super". Jest jeszcze litera "n", być może od "incabloc". Werk bez napisów, może ktoś również "wyczyścił", podobnie jak tarczę.
      Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu gagatka.


    • Przez Kraft
      Panowie, czy jesteście w stanie wzbogacić moją wiedzę nt. marki Provis? Kupiłem zegarek "w ciemno". Przypuszczalnie jest to egzemplarz właśnie tej marki, na oko lata 30 - 40 XX w. Nie jestem w stanie w tej chwili wykonać zdjęć, ale oto kilka słów opisu: koperta blaszana, nierdzewna, przypuszczalnie francuska, dzielona w połowie na linii wałka naciągu. Mechanizm szlifowany w pasy, bez sygnatur poza literami na plusie i minusie przesuwki na mostku balansu. Wychwyt kotwicowy, wydaje się że w całości metalowy (palety są czarne). Na spodniej części koperty od wewnątrz dopatrzyłem się bardzo nikłej odręcznej sygnatury, wygląda jak cyfra 1 z następującym po niej przecinkiem i jakąś liczbą, lub ozdobne "h" (szwabacha?) z jakąś liczbą. Jestem bardzo ciekaw jego historii, choć zdaję sobie sprawę, że Patek to to nie jest.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.