Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

danieltor

jak wydymać sprzedawcę na allegro...

Rekomendowane odpowiedzi

z całej sytuacji wyciągnąłem kilka wniosków: pierwszy jest taki, że nigdy nie oddam kasy dopóki prowizja z allegro nie wróci na moje konto a kupujący nie potwierdzi że odstąpił od zakupu. 

 

 

Od strony czysto prawnej niestety jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami (zakładam, że sprzedajesz jako firma).

 

Od strony praktycznej zawsze to jakiś argument w pertraktacjach z trudnymi klientami ^_^

 

pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dobra zmiana i mamy skutki wszyscy się dymają, to efekt 500+  :lol: , w rządzie się pierd....ą, a reszta się dyma na wzajem. Żeby nie było że tylko kupujący dymają to poniżej linki do aukcji gdzie sprzedający robi to perfekcyjnie:

http://allegro.pl/omega-18k-750-zloty-zegarek-nowy-fabryczny-nos-box-i7093858664.html

http://allegro.pl/omega-18k-750-zloty-zegarek-nowy-fabryczny-nos-box-i7118351426.html

http://allegro.pl/omega-18k-750-zloty-zegarek-stan-fabryczny-rarytas-i7141170623.html

http://allegro.pl/omega-18k-750-zloty-zegarek-jak-nowa-ideal-rarytas-i7162214215.html

 

Jest grubo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz rozwinąć swoją ocenę?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony czysto prawnej niestety jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami (zakładam, że sprzedajesz jako firma).

 

Od strony praktycznej zawsze to jakiś argument w pertraktacjach z trudnymi klientami ^_^

 

pozdrawiam

M.

jest zgodne z przepisami. Na oddanie pieniędzy masz 14 dni. Kupujący ma 7 dni na potwiedzenie serwisowi allegro że przedmiot zwrócił. Jeżeli skłamał tak jak w moim przypadku, masz w ręku argument, żeby się zdecydował czy odstąpił od umowy czy nie.

jeżeli kogoś interesuje zakończenie mojej sprawy (mam nadzieję, że jest zakończona) to wyglądało to tak:

1. po otrzymaniu negatywa napisałem do allegro, że jeżeli nie  rozumieja że 2+2=4  to ja nie zamierzam im tego tlumaczyć, znowy przesłałem skany z korespondencji, itp itd

2. i stał się cud.. pani z allegro napisała że po przeanalizowaniu ponownym sytuacji.... postanowiła usunąć komentarz...

3. byłem zaskoczony.. czyżby ktoś tam zaczął kojarzyć? podziękowałem pani z allegro..

4. niepotrzebnie...  bo  następnego dnia dostałem dokładnie taki sam komentarz od tej samej kupujacej za ten sam przedmiot!!!

5. więc znowu napisąłem d oallegro,  że komentarz został wczoraj usunięty... więc jakim cudem kupująca go znowu mogła wystawić? 

6. pani z allegro odpisała ŻE ZNOWU  usunęła komentarz...

7 czekam, co będzie dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Allegro swoją drogą, ale co zależy kupującemu by ciągle wystawiać negatywy? Jakaś zemsta czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro swoją drogą, ale co zależy kupującemu by ciągle wystawiać negatywy? Jakaś zemsta czy co?

Obstawiam chorobę psychiczną... ale na rozwiązanie problemu tej pani sprzedający ma nikły wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze przedmówca

 

czego można oczekiwac od kogoś kto: 

-nie rozumie pisemnej wysyłanej przez DHL z automatu informacji, że kurier odebral przesyłkę (miała pretensje od kogo odebrał kurier bo ona nic nie dostała)

- od razu się drze,  że zegarek nie chodzi, zepsuty, oddawaj kasę! (nie ogarnęla, że to mechaniczny, manualny i trzeba nakręcić, chociaż pisało to wyrażnie w 2 miejscach na aukcji)

-po otrzymaniu pieniędzy zaprzeczyła jakoby odstąpiła od umowy, w związku z czym musiałem się boksować z allegro o zwrot prowizji

-zresztę czego można oczekiwać po kimś, kto pisze odstąpienie od umowy na podartej kartce z listu przewozowego mając gotowy formularz na mojej stronie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

W całej tej historii dobre jest tylko to, że zegarek dostałeś nieuszkodzony. Gdyby okazało się, że odesłała ci w pogorszonym stanie dopiero miałbyś przeprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.