Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacek17

Rider M001 - problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój Rider M001 (na ST1780)  zaczął sprawiać mi problemy - może będziecie mogli pomóc? Po nakręceniu ręcznym następnego dania zauważyłem, że zegarek stoi - pomimo, że rezerwa chodu pokazuje full. Po kilkukrotnym wstrząśnięciu (wiem, wiem - tak się nie robi), zegarek ruszył. Jednak zaczął pracować niestabilnie - potrafi kilkanaście godzin pracować bez zastrzeżeń, potem stanąć. Po podniesieniu z szafki znowu rusza, pracuje kila godzin i się zatrzymuje. Naciąg ręczny i automat działają. Co to może być? 


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do majstra, niech nasmaruje. Podobno wiele tych chińskich mechanizmów jest dość sucha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do majstra, niech nasmaruje. Podobno wiele tych chińskich mechanizmów jest dość sucha :)

W poniedziałek lecę - mam nadzieję, że to rzeczywiście tylko "suchość". 


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byłem. Pan pokręcił nosem ("Panie, to chińszczyzna, nie to co Seiko, ten mechanizm to tylko ładnie wygląda"), rozkręcił i powiedział że nie ma brudów, ale jakiś "płytki wychwyt" i że może się podjąć próby naprawy za 250, ale nie daje gwarancji. Chyba jednak poszukam innego zegarmistrza. 


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba taniej wyjdzie kupienie całego mechanizmu i podmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba taniej wyjdzie kupienie całego mechanizmu i podmiana.

Pewnie tak - na aliexpress cały zegarek Parnis z tym werkiem kosztuje 95USD. Ale zacznę od innego zegarmistrza. Zna ktoś w Poznaniu takiego, który się zna na chińszczyźnie, a nie tylko na Seiko?


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - faktycznie wystarczyło porządnie nasmarować. Przy okazji polecam przemiłego pana Bogusława z Kościuszki 84 w Poznaniu. Podszedł do zegarka bez uprzedzeń - sprawdzenie i nasmarowanie kosztowało mnie 50 zł, a zegarek śmiga dzisiaj jak nowy. Przy odbiorze powiedział jeszcze kilka miłych słów na temat zegarka - że wprawdzie chińczyk, ale bardzo ładnie wykonany. 


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ta historia tak właśnie się zakończyła...sam mam"trochę " różnych chińskich zegarków...i wiem że są dobrze wykonane /te z odpowiedniego przedziału cenowego/ lecz czasami potrzebują serca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że niektóre chińczyki są naprawdę fajnie zrobione. Dlatego zniesmaczony byłem tym pierwszym zegarmistrzem, który podchodził z takim lekceważeniem do tych zegarków, sprzedając u siebie jakiś kwarcowy chłam.


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Janusze zegarmistrzostwa" mają swoje teorie nie z tej ziemi. Większość chińskich mechanizmów ma zupełnie dobrze wykonane czesci, przeważnie kłopot jest właśnie z niechlujnym montażem. Dobrze naoliwione najczęściej tez dobrze działają - po prostu...

Te jęki nad chińszczyzna i 250 za zwykle oliwienie - brrrrr... :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.