Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommy_999

Zegarek marki Wenger

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Kojarzę tą firmę ze scyzorykami, torbami i plecakami. O zegarkach zbyt wiele nie powiem, ale chyba odpuściłbym sobie chrono i z takim budżetem poszukałbym czegoś innego. A jeśli już chrono, to Vratislavia Conceptum i jeszcze trochę grosza zostanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :) nie mogę na stronie Vratislavia znaleźć zegarka który jest w podobnej cenie i ma podobny design :/ może mógłbym prosić o pomoc i podanie jakiś przykladow? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wskazałeś zegarek z chrono. Ja napisałem tylko, że jak już rozważać chrono w podobnym budżecie, to:

 

 

http://vratislavia-watches.com/language/pl/chrono-royale-s-9-s-10-s-11/

 

 

http://vratislavia-watches.com/language/pl/chrono-rapide-s-12/

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że wyglądają inaczej, ale w mojej ocenie przy okazji ...lepiej :-) Nadal jednak uważam, że chrono to nie jest najlepszy pomysł, bo tej komplikacji raczej się nie używa. Kiedyś miałem zegarek z chrono i użyłem go tylko raz. Przy zakupie, jak sprawdzałem czy w ogóle działa ;-) Ale to oczywiście Twoje pieniążki, Twoja decyzj i także Twoja radość/Twoje rozczarowanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz szeroka wiedzę i nie jeden zegarek miałeś w rękach :) napisz mi jeszcze jeśli nie chrono to jaki na początek? Te akurat mi nie przypadły do gustu. Cuz, każdy ma swoje ;) napisz jakiej firmy zegarków mam szukać, chodzi mi o fajny sportowo elegancki wygląd i żeby się nie rozpadły po paru tygodniach ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy zegarek ma być kwarcowy czy mechaniczny? Niezależnie jednak od tego, jak na to pytanie odpowiesz, to w kwocie do 1000 zł, z uwagi na oferowany stosunek jakość/cena, warto przyjrzeć się ofercie marek japońskich, czyli SEIKO/ORIENTA/CITIZENA. Jak ma być sportowo, do noszenia na co dzień, to oczywiście na pierwszy ogień mogą pójść divery - od Orienta Ray/Mako, a od Seiko koniecznie SKX007/SKX009. Co dotyczy jeszcze Seiko, to szukałbym zegarków z linii "5" - tu Seiko oferuje bardzo duży wybór ciekawych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wybacz że odpisuje odpisuje tak późno ale miałem lekki młyn ;) wracając do tematu to bardzo mi się podobają zegarki chrono i taki bym chciał kupić. Znalazłem zegarek marki Lorus. Coś wiesz o niej? Pisze że to jest marka pod Seiko. Model jaki znalazłem to LOR RM349EX9. Fajny sportowy design a zarazem można ubrać pod garniaka ;) co o nim sądzisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wolałbym dopłacić do SEIKO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zakładając przy tym, że chrono musi być, to poważnie zastanowiłbym się nad tym, czy ma to być zegarek z powłoką PVD, ponieważ w tej cenie nie ma co się spodziewać jakiejś niesamowitej trwałości po takiej powłoce. W mojej ocenie, już ten Wenger z pierwszego postu będzie lepszym wyborem. Najlepiej jednak będzie, jesli wskażesz budżet, jaki masz przeznaczony na zegarek i wówczas na pewno pojawią się konkretne propozycje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo była to kwota 1000zl ale stwierdziłem że na pierwszy jakiś "lepszy" zegarek to niema co przesadzać więc okroilem budżet o połowę. Podoba mi się kilka tych zegarków Lorusa. Bardzo ładnie wyglądają. Dlaczego ich nie polecasz? Z Seiko jaki mi się podoba to sndc31p1 ale narazie za dużo jak na zegarek ;) sorry za zamieszanie. Mam nadzieję że nie masz mi tego za złe :) po prostu nie mogę się zdecydować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Uważam po prostu, że dysponując takim budżetem, na poziomie ok. 500 zł, warto jednak poszukać czegoś od Seiko. Jeśli już nawet szukac czegoś od Lorusa, to w tym budżecie zdecydowanie odradzam wszelkie powłoki w typie tej, którą ma zaproponowany przez Ciebie zegarak. Oczywiście, jeśli w zadanym budżecie nie znajdziejsz interesującego Cię Seiko, to uważam, że Lorus nie będzie złym wyborem. Na pewno będzie to wybór zdecydowanie lepszy niż jakiś "majtkowiec". Zastanowiłbym się tylko nad tą powłoką... Nie wydaje mi się także, żeby zaproponowany przez Ciebie Lorus, raz z uwagi na wielkość, a dwa, właśnie z uwagi na powłokę PVD, nadawał się do garnituru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to co powiesz na Lorus RT381FX9? Podoba mi się i sądzę że pod garniak i na codzienne byłby całkiem ok. Jaka jest Twoja opinia? :) A moge Cię prosić o podesłanie przykładowego lorusa który jest całkiem ok według Ciebie? Wyglądem podobny do tych powyższych? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek nie jest zegarkiem garniturowym. Nie wiem czy casualowym - do sportowej marynarki? raczej nie. Ale dwa w jednym /sportowy i do garnituru/ będzie ciężko znaleźć bo raczej powinien być mniejszy ok 38-40mm max 42mm i bez chrono. Więc może na początek wybierz sobie chrono a za jakiś czas jakieś orient bambino /ok 600-700zł/ lub coś w tym stylu /?/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to masz rację. Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;) może faktycznie najpierw kupię zegarek na codzień a później coś pod garniaka :) no więc wracając do powyższego pytania to jakie chrono polecacie?

 

Co powiecie na Seiko Chrono SKS539P2?

Dobry na początek? Jeśli napiszecie że jest w porządku to jeszcze dzisiaj jadę go obejrzeć i kupić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszam w garze :)

 

 

 wracając do tematu to bardzo mi się podobają zegarki chrono i taki bym chciał kupić. 

 

 

Co prawda budżet trochę większy ale... nie automat, nie kwarc... i chrono ma - świetny jest - wiem bo miałem... https://www.longislandwatch.com/Seagull_1963_Airforce_Watch_s/1903.htm

 

Tutaj masz recenzję - co prawda zdjęcia "wcięło" ale treść się liczy  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/138240-zuan-1963-42mm/


Ja miałem takiego:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Ojjj to już faktycznie poza budżetem ~500zl :D fajny zegarek ale to jeszcze nie teraz czas na taki ;) napiszcie mi proszę czy te Seiko są ok. Słyszeliście jakieś opinie o nich? Niewiele piszą o tych SKS****</p>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Seiko, w tym budżecie, to bezpieczny i dobry wybór. W mojej ocenie chrono to zbędny dodatek, ale jeśli ten konkretny zegarek Ci się podoba, to na pewno nie będziesz żałował :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo wam dziękuję za pomoc. Dzisiaj byłem w sklepie i nie mogłem się jakoś przekonać co do tych Seiko. Po prostu na żywo mi się nie spodobały. Bardzo mi się podobały za to zegarki z brązowym, szerokim paskiem. Doceniam waszą pomoc, zaangażowaniem oraz wasze propozycje za które wam jeszcze raz dziękuję. Wybór był trudny lecz padł na zegarek CASIO EFR-546L-2AV. Spodobał mi się ten pasek oraz ten niebieski kolor :) jak to mówią: ile ludzi tyle gustów :D w każdym razie jak będę stać przed wyborem następnego zegarka to na pewno się tutaj odezwę :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.