Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
are92

Parnis 42mm Sapphire Miyota 9100

Rekomendowane odpowiedzi

A więc dostałem w końcu po 2 miesiącach swojego Parnisa, jestem zachwycony jakością wykonania. Kosztowal 640 zł (cashback I kupiony 11.11). Ominął cło więc bez dodatkowych opłat. Oczywiście pasek ze smoczej skóry(strasznie twardy) więc w najbliższym czasie wymiana... Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Wskazówka rezerwy dokładnie pokazuje ile energii zostało (zgadza się z tym ile zegarek leżał nie noszony). Po jednym dniu korzystania zauważyłem 8 sek przyrostu co według mnie jest to duzo jak na ten mechanizm (?) Więc w najbliższym czasie chciałbym go oddać na regulację i konserwację gdzieś w Poznaniu w dobre miejsce... Wiecie może gdzie mógłbym go dać? Jeśli macie jakieś pytania to śmiało :) jeśli jesteście zainteresowani mogę postarać się o lepsze zdjęcia :)9eba8663ec21d37eaa6ffa92a9a34e2e.jpgb74f01e8dc0fb5d69c84a12c18003455.jpg62b5c58fcc36d2a4db5730ff03464748.jpgb3b860933fe62f4ca7be51b25f2c8abc.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 sekund odchyłki to dużo? Spodziewałeś się dokładności kwarca? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 sekund odchyłki to dużo? Spodziewałeś się dokładności kwarca? :D

No nie jest dużo :) ale ten mechanizm powinien być bliżej 5 :) miałem automata z timexa i ten miał 10 sek :) z tego co wiem to te zegarki nie przechodzą regulacji w fabryce, nadawane są tylko standardowe nastawy

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się bawić, to może i do piątki dojdziesz :). W końcu to wyższa półeczka, jeżeli o Miyotki chodzi. Moje przyzwyczajenie do vintage skutkuje tym, że 30-45 sekund na dobę akceptuję zawsze ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 sekund nie jest tak źle.Daj mu troche pochodzić, niech sie rozbuja. Zrób recenzje po miesiącu jak to sie sprawuje, bo wszyscy tak zachwalają te Chińczyki w dniu zakupu, a nie widziałem recenzji po roku użytkowania.


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 sekund nie jest tak źle.Daj mu troche pochodzić, niech sie rozbuja. Zrób recenzje po miesiącu jak to sie sprawuje, bo wszyscy tak zachwalają te Chińczyki w dniu zakupu, a nie widziałem recenzji po roku użytkowania.

Będzie i recenzja po miesiącu a jak zapomnę to i późnej :) ale obiecuję że się za to wezmę ;)

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę ładnie. Może też się skuszę.


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób recenzje po miesiącu jak to sie sprawuje, bo wszyscy tak zachwalają te Chińczyki w dniu zakupu, a nie widziałem recenzji po roku użytkowania.

 

Bo to są tanie zegarki, które łatwo szybko sprzedać bez straty i kupić nowy, stąd nie trzymają się właściciela.  :P 

 

A co do odchyłki, to nie popadałbym w przesadę, raz że jest wcale przyzwoita, a dwa to z miesiąc-dwa trzeba poczekać aż się mechanizm ułoży.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam swojego Parnis'a na Miyot'cie 9100 od tygodnia. Kupiłem go jako dodatkowy na wyjazdy kiedy wolę nie zabierać swojego głównego czasomierza. I ogólnie rzecz biorąc jestem nim zachwycony. Zacznę od tego, że wykonanie jest niesamowite. Oglądałem go pod lupą i porównywałem z innymi moimi zegarkami i naprawdę nie ma się do czego doczepić. Wręcz przeciwnie trzeba pochwalić drobiazgowość i jakość wykonania. Co do dokładności chodu to po pięciu pomiarach jest kosmos, nie wiem jak to jest w ogóle możliwe. Do pomiaru używam narzędzia ze strony toolwatch.io. Pierwszego dnia jak go założyłem bardzo szybko (około 6h) naciągnął prawie pełną rezerwę. Znacznie szybciej niż mój główny watch. Teraz liczby:
- 1 dzień: -2,3 s

- 2 dzień: 0,0 s

- 3 dzień: 0,0 s

- 4 dzień: -0,2 s

- 5 dzień: +0,3 s
Wygląda niesamowicie? Ja do teraz nie mogę uwierzyć. Oczywiście jest tu jeszcze błąd mojego klikania myszką w przycisk. Mimo to wyniki są dość niewiarygodne. Będę systematycznie go mierzył i zapisywał wyniki.
Teraz kilka uwag jakie mam do tego zegarka:
1. Najbardziej przeszkadza mi brak antyreflexu na szafirowym szkle - mocno utrudnia życie

2. Koperta mogłaby być wykonana ze stali 316L

3. Pasek jest do wymiany - tragedia

4. Klasyczne zapięcie - brak tzw. motylka

Mimo to zegarek jest niesamowity :)

 

post-89881-0-26407700-1522094846_thumb.jpg

post-89881-0-55250400-1522094854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam swojego Parnis'a na Miyot'cie 9100 od tygodnia. Kupiłem go jako dodatkowy na wyjazdy kiedy wolę nie zabierać swojego głównego czasomierza. I ogólnie rzecz biorąc jestem nim zachwycony. Zacznę od tego, że wykonanie jest niesamowite. Oglądałem go pod lupą i porównywałem z innymi moimi zegarkami i naprawdę nie ma się do czego doczepić. Wręcz przeciwnie trzeba pochwalić drobiazgowość i jakość wykonania. Co do dokładności chodu to po pięciu pomiarach jest kosmos, nie wiem jak to jest w ogóle możliwe. Do pomiaru używam narzędzia ze strony toolwatch.io. Pierwszego dnia jak go założyłem bardzo szybko (około 6h) naciągnął prawie pełną rezerwę. Znacznie szybciej niż mój główny watch. Teraz liczby:

- 1 dzień: -2,3 s

- 2 dzień: 0,0 s

- 3 dzień: 0,0 s

- 4 dzień: -0,2 s

- 5 dzień: +0,3 s

Wygląda niesamowicie? Ja do teraz nie mogę uwierzyć. Oczywiście jest tu jeszcze błąd mojego klikania myszką w przycisk. Mimo to wyniki są dość niewiarygodne. Będę systematycznie go mierzył i zapisywał wyniki.

Teraz kilka uwag jakie mam do tego zegarka:

1. Najbardziej przeszkadza mi brak antyreflexu na szafirowym szkle - mocno utrudnia życie

2. Koperta mogłaby być wykonana ze stali 316L

3. Pasek jest do wymiany - tragedia

4. Klasyczne zapięcie - brak tzw. motylka

Mimo to zegarek jest niesamowity :)

Zakup na aliexpress czy przez oficjalną stronę Parnisa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2. Koperta mogłaby być wykonana ze stali 316L

 

 

a z jakiej stali jest wykonana, jeśli nie 316L i jak to rozpoznałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.