Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vicpl

SURENA Geneve

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dostałem taki zegarek damski:

 

SURENA Geneve, 17 rubinów, 18k złoto. Szkiełko szlifowane pod różnymi kątami.

 

Chciałbym dowiedzieć się więcej o tym zegarku, ale nigdzie nie mogę znaleść informacji o firmie Surena. Znalazłem tylko kilka aukcji, na jednej z nich jest identyczny model.

W związku z tym proszę o jakiekolwiek informacje bądź linki, za które z góry dziękuję :).

 

W załączeniu zdjęcie z zegarkiem.

 

post-103000-0-80305200-1517822849_thumb.jpg

 

 

Pozdr,

 

vic 

 

 

 

post-103000-0-80305200-1517822849_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) widać z tego, że firma chyba już nie funkcjonuje.

Pozdrawiam,
Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Depipi
      Post ten jest moim drugim podejściem w poszukiwaniu drugiego zegarka automatycznego.
      W poprzednim wątku zatytułowanym „automat do noszenia „na co dzień” ” poszukiwałem zegarka japońskiego, mniej formalnego z naciskiem na open heart, wskaźnik położenia księżyca, na skórzanym pasku- budżet wynosił wtedy 6500.
       
      Szukając, przymierzając, a także czytając zmieniłem preferencje dotyczące poszukiwanego zegarka.
       
      Interesuje mnie:
      ·        Zegarek „swiss made”
      ·        Napęd mechaniczny z automatycznym naciągiem
      ·        Płaskie, szafirowe szkło z mile widzianym antyrefleksem
      ·        Minimalistyczna, piękna tarcza (dopuszczam wskaźnik dnia miesiąca, rezygnuję z open heart, księżyca i wskaźnika rezerwy chodu)
      ·        Raczej skórzany, czarny pasek jednak ze względu na cel (zegarek do noszenia na co dzień do pracy, do koszuli, coś formalnego ale mniej niż moje dotychczasowe Seiko SARB065) dopuszczam bransoletę
      ·        Średnica koperty maksymalnie 41, idealnie będzie 40. Nadgarstek w obwodzie ma 18,5 cm.
       
      Zamiast tych wszystkich udziwnień i komplikacji chcę postawić na dobry, sprawdzony i trwały mechanizm.
      W czytanych testach podobają mi się:
      ·        Mechanizmy o wysokiej częstotliwości pracy (28800/h)
      ·        Rezerwa chodu wynosząca powyżej 50 godzin, blisko 70 byłoby idealnie (odkładając zegar z piątku na poniedziałek)
      ·        Zastosowanie krzemowej sprężyny balansu
      ·        Jeżeli będzie to ETA lub pochodna tego mechanizmu to mile widziana w wersji TOP lub COSC
       
      Marki zegarków, które zrobiły na mnie wrażenie podczas poszukiwań:
      ·        Longines- styl i wzornictwo, które ewidentnie do mnie trafiają
      ·        Ball- jest w nich coś wyjątkowego
      ·        Cuervo Y Sobrinos- wyglądają bardzo niepowtarzalnie
       
      Mile widziane Wasze zegarkowe propozycje oraz opinie.
      Nie rozumiem jednego. Czytając opinie o Cuervo na hiszpańskich forach oraz na reddit wszyscy piszą, że są za drogie względem mechanizmów, które oferują. Przykładowo ich mechanizm CYS 5124 oparty jest na Joux-Perret G-100, a ten z kolei kompatybilny jest z ETA 2824-2.
      Tylko… czy w przypadku innych producentów zegarków jest inaczej?
      Rzeczywiście bardziej zawyżają ceny względem np. marki Longines?
       
      Przyznam, że poszukiwania prowadziłem również od drugiej strony- szukając mechanizmów, które mi się podobają, a dopiero następnie zegarków wyposażonych w wybrane mechanizmy.
      Być może to głupie rozumowanie ale średnio patrzę na zegarki o wartości 10 000 zł widząc ten sam mechanizm w zegarku za 2100 zł nawet, jeżeli ten pierwszy jest mocno dopieszczony.
       
      Mój nieprzekraczalny budżet to 8000 zł ale nie muszę go wykorzystać w całości- równie dobrze mogę kupić zegarek za 3000 zł jeżeli poczuję, że to jest to.
       
       
       
      W załączniku przesyłam kilka zdjęć dla rozbudzenia wyobraźni.
      Jeżeli moje wymagania są zbyt wygórowane w stosunku do założonej kwoty to idę na ustępstwa stawiając na pierwszym miejscu jakość mechanizmu.



    • Przez ROMANOFF
      Dzień dobry... "wpadł" mi w ręce damski zegarek Raymond Weil Geneve na 17 kamieniach na idealnym "chodzie". W związku z tym moja prośba do Państwa. Czy bylibyście w stanie nieco o tym czasomierzu, napisać? Na deklu ma numer 700. Proszę wybaczyć słabą jakość zdjęć, ale do fotografa sporo mi... brakuje. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualną pomoc - Marcin





    • Przez TIK TAK
      EPOS 4390 Diamonds by Lapinska powstał wyniku współpracy marki EPOS oraz znanej projektantki Izabeli Łapińskiej. Ubrania znanej na całym świecie projektantki nosiły m in. Agata Buzek, Aleksandra Hamkało, Ewa Ewart czy Małgorzata Foremniak. https://www.izabelalapinska.com/
       
      Koperta użyta to zegarka pochodzi z linii 4390, natomiast tarcza, którą przygotowała Iza wykonana jest ze masy perłowej z diamentami zamiast indeksów. Na środku umieszczona została czerwona róża, a zielona wskazówka sekundowa występuje w formie róży.
       
      "Masa perłowa z której stworzona została tarcza, nadaje zegarkowi lekkości i dostarcza wyjątkowych refleksów, które odzwierciedlają kobiecą wyrafinowaną naturę. Diamenty w niej osadzone poza blaskiem luksusu, dodają szlachetności oraz eteryczności. Czerwona róża, od wieków kojarzona z boginią miłości Afrodytą, przyciąga głodny piękna wzrok. Ta doskonale przemyślana kreacja posiada sekundnik w postaci gałązki róży. Jest to unikatowe zastosowanie naturalnego piękna w tak misternym detalu. To wdzięczny ukłon w stronę magii kobiecości."
       
      Mechanizm to pięknie w pełni zdobiona ETA 2892 A2, 34 mm średnicy i 5 ATM. Cena 7900 PLN
       
      Twarzą zegarka jest aktorka Agnieszka Grochowska
       
       

       

       

       

       

       

       

    • Przez wp99
      Poszukiwań ciąg dalszy...
      Chcę kupić córce zegarek z okazji ukończenia studiów: 
      nowy, cena około 1000 zł, kwarcowy lub Eco-Drive, kolor złoty lub bikolor, ozdobiony kryształkami, na bransolecie najlepiej mesh, jak największa tarcza pasująca do obwodu 14 cm.
      Bardzo proszę o pomoc w wyborze, jakieś ciekawe propozycje i inspiracje. Nic jej nie zachwyca
       
    • Przez agn31
      Witajcie, 
      Chodzi ze mną zakupy nowego zegarka a właściwie wymiana jednego z G-shocków na coś bardziej eleganckiego, do pracy. Mam dość wąski nadgarstek, więc wydaje mi się że tarcza max 36 mm, pasek chętnie bransoleta typu mesh srebrna. Minimalistyczny. Raczej kwarcowy - z lenistwa, mam jeden automatyczny i jak zmienię zegarek na dzień-dwa to potem muszę od nowa nastawiać
      Bardzo podoba mi się Balticus Gwiezdny Pył, ale cenowo się nie mieści. 
      Rozważam więc Balticusa z serii Sky (wiem że wychodzi nieco drożej, ale może znajdę cos z drugiej ręki), ewentualnie Skagen, podobają mi się też Orienty (również trochę drożej).  Czy coś z tych propozycji zasługuje na szczególną uwagę? Moze polecicie coś jeszcze innego?
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.