Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

papierowaparowka

tissot t.12 visodate

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy,

poszukuję informacji o zegarku - mam go od jakiegoś czasu - ostatnio przy okazji wizyty u znanego na forum Mistrza Rosiaka z Ząbkowskiej została pobudzona moja ciekawość, bowiem nawet Rosiak nie potrafił mi powiedzieć, co to dokładnie za zegarek i jaki mechanizm w nim siedzi. Podobno to późne lata '50, wczesne '60. Czy ktoś ma wiedzę o tym zegarku, kiedy był produkowany, jaki to mechanizm? Będę wdzięczny za każdą informację, zastanawiam się nad sprzedażą, ale najpierw chciałbym wiedzieć, co mam :) 

post-101961-0-56511400-1517998733.png

post-101961-0-53691100-1517998738_thumb.png

post-101961-0-73228600-1517998788.png

post-101961-0-97590900-1517998900.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz na werku numer seryjny, to możesz skorelować go z datą produkcji. Prawdopodobnie lata '60.

post-82877-0-58256600-1518000737_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz na werku numer seryjny, to możesz skorelować go z datą produkcji. Prawdopodobnie lata '60.

Bardzo dziękuję za info!

 

420... - czyli jednak końcówka '50, dokładnie 1958. Jak na sześćdziesięciolatka, to trzyma się bardzo ładnie :)

 

Czy to normalne, że na deklu jest wypisany inny numer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na deklu jest jakiś inny numer. Też od czegoś ;)

Na werku powinien też być numer mechanizmu/werku, np. 784.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie to jest dla mnie zagadka, Możliwe, że naprowadzasz na dobry trop. Znalazłem taki wątek: http://forums.watchuseek.com/f62/tissot-seastar-t-12-automatic-944591.html

tam podobny nazywają Tissot 28.5R-21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka chyba już się rozwiązała, bo kaliber mechanizmu został rozszyfrowany.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka chyba już się rozwiązała, bo kaliber mechanizmu został rozszyfrowany.

Tak, chodziło mi o to, że cały zegarek jest dla mnie zagadką. Ten galeon na deklu, co znaczy t.12 itp. Twoja odpowiedź bardzo mi pomogła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wojtbar, bardzo Ci dziękuję! Mam dokładnie ten model. Dobrze widzę, że ma być "super waterproof" ? Ktoś ma sprawniejsze oko i może przeczytać, jaka jednostka użyta jest przy 12? Chyba nie atmosfery, przecież to już i nurkować w takim można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.