Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ladek22

Apple iMac 27" czy Lenovo IdeaCentre 910

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku planuję zakupić nowy, porządny komputer stacjonarny, może dopiero w drugiej połowie roku, gdzieś tak pod wrzesień, ale już się rozglądam.


 


 


Do tej pory brałem pod uwagę wyłącznie iMaca 27", ale gdy wczoraj w sieci zobaczyłem świetne Lenovo, to mam teraz dylemat.


 


 


Moje wymagania to przede wszystkim duży wyświetlacz 27" i płynność działania.


 


 


Komputer będę używał do buszowania w sieci i oglądania filmów DVD na dużym wyświetlaczu. W gry nie gram!


 


 


Rozważam pomiędzy tymi dwoma:


 


Lenovo z Windows 10


 


oraz


 


Apple


 


 


Teraz używam starego iMaca 21" z końca 2006 roku z systemem Mac OS X Lion 10.7.5 (11G63) Komputer działa bardzo płynnie, ale stary system mocno niedomaga, a nowszego staruszek nie udźwignie.


 


 


Znam Mac OS i wiem czego się spodziewać.


 


 


Czy ktoś może mi powiedzieć jak się sprawuje Windows 10 na tej klasy sprzęcie jak powyższe Lenovo, i czy dotykowy wyświetlacz jest przydatny i wart uwagi?


 


 


Jak dotąd miałem do czynienia tylko z Windows Vista i Windows 7. Wrażenia były różne! Po 3 latach przygody z Mac OS z Windowsem jestem trochę nie w temacie.



Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie zadał podstawowe pytanie czy do buszowania w sieci i oglądania filmów potrzebna jest Ci specyfikacja z i7 i 16GB RAM.

Bo podejrzewam, że spokojnie mógłbyś kupić coś z i5 i przy tego typu zadaniach nawet nie zauważysz róznicy, bo i tak będzie zapas zasobów.

 

Co do Lenovo vs. iMac

Pytanie czy jesteś jakoś sobie w stanie zracjonalizować  dopłacanie 1.5k do iMac (z procesorem o klasę niżej, bo tam siedzi i5). Bo na Lenovo spokojnie możesz postawić Linuxa i będziesz miał też Unixowy stabilny system który obskoczy Ci wszytko (jeśli oczywiście organicznie nie trawisz Windowsa).

Moim zdaniem już jak masz porównywać tego iMac do jakiegoś Lenovo, to raczej z tym:

https://www.euro.com.pl/komputery-all-in-one/lenovo-ideacentre-910-27ish-i5-6400t-8gb-1tb-gtx950a-27-w10_2.bhtml

Specyfikacyjnie są one bliżej a różnica w cenie z 1.5k rośnie do 3k, a to jest bardzo dużo.

 

Ja osobiście użytkuję Windowsa 10 od ok roku i jestem bardzo zadowolony (wcześniej używałem Linuxa). 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Za firmówkę - a zwłaszcza za ogryzek - płacisz dodatkową kasę. Zastanów się czy nie lepiej złożyć coś w malutkiej obudowie a zaoszczędzone pieniądze wydać na lepsze głośniki albo większy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Za firmówkę - a zwłaszcza za ogryzek - płacisz dodatkową kasę. Zastanów się czy nie lepiej złożyć coś w malutkiej obudowie a zaoszczędzone pieniądze wydać na lepsze głośniki albo większy monitor.

 

Ale tą poradą wychodzimy już z segmentu komputerów All-ion-One. A rozumiem, że jest to podstawowe kryterium (albo jedno z podstawowych)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie znam się na zmienianiu systemów. Chciałbym mieć komputer, który ma duży monitor i nie muli tak jak zdarzało się to przy Windows Vista.

 

Ten, który zaproponował Szymon. pewnie mi wystarczy. Też ma monitor 27".


Ale tą poradą wychodzimy już z segmentu komputerów All-ion-One. A rozumiem, że jest to podstawowe kryterium (albo jedno z podstawowych)

 

Tak, to ważne, bo mam małe mieszkanie!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Serio chcesz wydać 7kpln na sprzęt do internetu i oglądania filmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to można zbudować komputer na małej płycie głównej, wrzucić tam i5 a nawet i7, szybki RAM, dysk SSD, napęd DVD/DB (jeśli potrzebny) i zamknąć to w malutkiej obudowie. Monitor i inne peryferia kupujesz takie, jakie chcesz a nie takie, jakie zamontował producent komputera. Masz większą swobodę i nie płacisz za jabcoka na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie znam się na zmienianiu systemów. Chciałbym mieć komputer, który ma duży monitor i nie muli tak jak zdarzało się to przy Windows Vista.

 

Ten, który zaproponował Szymon. pewnie mi wystarczy. Też ma monitor 27".

 

Tak jak Windows Vista to nic nie muli obecnie. Nie na darmo mówiono, że Vista zużywa tyle RAM ile znajdzie. :D

Myślę że i5 to jest absolutny max któego Ci trzeba. A jeśli znajdziesz coś z ekranem 27" i jakimś lepszym i3 na pokładzie to też może okazać się wystarczający do tych zastosowań.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli da radę znaleźć nieniskonapięciową jednostkę i3 to zdecydowanie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój i składaj. Wyjdzie taniej a i monitor kosmiczny sobie postawisz przed nosem. Ale jak liczy się "bajer" to bierz Surface Studio i zadaj szyku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zmienić markę i kupić HP : https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/komputer-all-in-one-hp-pavilion-27-a210nw

 

27cali z matrycą IPS , też na i5 i w dodatku system postawiony na SSD, czego nie ma żaden z omawianych wcześniej (kto raz spróbuje SSD już nigdy nie wróci do konfiguracji z samym HDD). Brak SSD w tych Lenovo i iMac przy ich cenach to już skandal jest.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zmienić markę i kupić HP : https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/komputer-all-in-one-hp-pavilion-27-a210nw

 

27cali z matrycą IPS , też na i5 i w dodatku system postawiony na SSD, czego nie ma żaden z omawianych wcześniej (kto raz spróbuje SSD już nigdy nie wróci do konfiguracji z samym HDD). Brak SSD w tych Lenovo i iMac przy ich cenach to już skandal jest.

 

Wygląda suuuper to HP! :) I cena też dobra.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda suuuper to HP! :) I cena też dobra.

 

Ja to można w niecałe 2h uchronić się od przepłacenia o 3k PLN :D


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie zadał podstawowe pytanie czy do buszowania w sieci i oglądania filmów potrzebna jest Ci specyfikacja z i7 i 16GB RAM.

Bo podejrzewam, że spokojnie mógłbyś kupić coś z i5 i przy tego typu zadaniach nawet nie zauważysz róznicy, bo i tak będzie zapas zasobów.

 

Co do Lenovo vs. iMac

Pytanie czy jesteś jakoś sobie w stanie zracjonalizować  dopłacanie 1.5k do iMac (z procesorem o klasę niżej, bo tam siedzi i5). Bo na Lenovo spokojnie możesz postawić Linuxa i będziesz miał też Unixowy stabilny system który obskoczy Ci wszytko (jeśli oczywiście organicznie nie trawisz Windowsa).

Moim zdaniem już jak masz porównywać tego iMac do jakiegoś Lenovo, to raczej z tym:

https://www.euro.com.pl/komputery-all-in-one/lenovo-ideacentre-910-27ish-i5-6400t-8gb-1tb-gtx950a-27-w10_2.bhtml

Specyfikacyjnie są one bliżej a różnica w cenie z 1.5k rośnie do 3k, a to jest bardzo dużo.

 

Ja osobiście użytkuję Windowsa 10 od ok roku i jestem bardzo zadowolony (wcześniej używałem Linuxa). 

Wszystko- pięknie-  ładnie - tylko - niestety Windows potrzebuje szybszych i wydajniejszych procesorów , pamięci itd - z OSX sprawa jest nieco inna - z uwagi na produkcję systemu dedykowanego tylko i wyłącznie do komputerów Apple - jest on bardziej dopracowany a co za tym idzie bardziej przewidywalny i stabilny...wiem o czym piszę bo jestem użytkownikiem "jabłek" począwszy od G3 - obecnie mam w domu zarówno G4 , Maca Mini jak i MacBooka , żona ma laptopa z windą 10 ...i można poczuć różnicę...

 

To jest tak jak z telefonami na Androidzie...pierdyliony rdzeni ...miliony RAM-u , a po dwóch latach i tak lagi...ale - CO KTO WOLI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze rozważał ustrojstwa typu Intel NUC - czepiasz go do monitora i miejsca zajmuje tyle co AIO. A monitor wybierasz jaki Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko- pięknie-  ładnie - tylko - niestety Windows potrzebuje szybszych i wydajniejszych procesorów , pamięci itd - z OSX sprawa jest nieco inna - z uwagi na produkcję systemu dedykowanego tylko i wyłącznie do komputerów Apple - jest on bardziej dopracowany a co za tym idzie bardziej przewidywalny i stabilny...wiem o czym piszę bo jestem użytkownikiem "jabłek" począwszy od G3 - obecnie mam w domu zarówno G4 , Maca Mini jak i MacBooka , żona ma laptopa z windą 10 ...i można poczuć różnicę...

 

To jest tak jak z telefonami na Androidzie...pierdyliony rdzeni ...miliony RAM-u , a po dwóch latach i tak lagi...ale - CO KTO WOLI...

 

Wszystko dalej rozbija się o zadania do których to używasz. 

Jeśli to tylko buszowanie po necie + oglądanie filmów, to taka specyfikacja z i5 i dyskiem SSD zrobi robotę i naprawdę między iMAC (nawet biorąc pod uwagę optymalizację systemu) a takim PC nie będzie w tych zastosowaniach zauważalna. Różnicę widać jeśli któryś parametr jest wykorzystywany w znacznym stopniu, bo przy braku optymalizacji "skończy" się wcześniej. Tutaj w obu przypadkach zasoby systemowe będą miały takie zapasy, że jedyną różnicą będą te wskaźniki zapasu które sobie będzie można oglądać w managerze zadań. Dla mnie to nie jest warte ceny x2.

Bo teraz rozmawiamy o HP za 4700pln, który ma SSD i system będzie mu startował w circa 10s w stanie komp ze sklepu i pewnie kilkanaście sekund jak już sie go z rok - 2 lata poużywa (mój komp po roku dalej odpala w niewiele ponad 10s), a iMac za 9k który za jakiekolwiek SSD na pokładzie chce dodatkowe +500zł.

 

Kluczem do rozsądnych wydatków jest ocena swoich potrzeb. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań wystarczyłby zupełnie Mac mini i osobny monitor 27 cali. Jeżeli myślisz również o późniejszej sprzedaży to sprzęt Apple zdecydowanie lepiej utrzymuje wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań wystarczyłby zupełnie Mac mini i osobny monitor 27 cali. Jeżeli myślisz również o późniejszej sprzedaży to sprzęt Apple zdecydowanie lepiej utrzymuje wartość.

 

To w tym wypadku NUC wychodzi cenowo jeszcze lepiej. A też od razu może mieć na pokładzie SSD, które robi największą odczuwalną różnicę w użytkowaniu.

Dowolny Mac ma FusionDrive albo SSD tylko jako opcje za dopłatą, a dyski HDD ma skandalicznie wolne (5400rpm, gdzie standardem w PC od dawna jest 7200rpm, a teraz to już właściwie hjybrydy albo HDD+SSD).


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk można wymienić samemu, dochodzi tylko koszt samego dysku. Na NUC trzeba i tak chyba system samemu doinstalować, więc za ewentualnego Windowsa trzeba by było dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja nie wiem co Wam tak muli. Mam w domu notebooka Lenovo z i7 i dyskiem SSD za którego dwa lata temu zapłaciłem 4kpln. Śmiga jak złoto. Ale mam tez komputer stacjonarny który złożyłem 9 lub 10 lat temu. Dwa dyski. Na jednym XP i Linux Mint a na drugim Windows 10. Komputer śmiga jak złoto. Owszem nie odpala się pół sekundy jak Lenovo bo potrzebuje około minuty ale cała reszta chodzi do dziś bez zastrzeżeń. Telefonów z Androidem też mam kilka w tym takie co mają po 3, 4 lata. Też nie mulą ;) dziwne jakieś. Oczywiście tak jak mój Pixel 2 czy Xiaomi Mi A1 nie zasuwają bo aplikacje czasem otwierają dłużej ale nic mi nie muli i nie laguje. Co do odsprzedaży zgadzam się że sprzęt Apple trzyma cenę i łatwiej sprzedać. Ja miałem tylko raz iMaca. Zepsuło się w nim wszystko i owszem sprzedałem szybko jak złom na części :)

I tak jak pisał kolega Szymon. Myślę że koledze który szuka nie potrzeba sprzętu za tyle tysięcy bo patrząc na to co używa po dziś dzień to odsprzedaży nie bierze pod uwagę. Uważam też że ten HP to ostateczność bo za taką kasę można złożyć peceta z super monitorem i jeszcze sporo zostanie.

 

Wysłane z Google Pixel 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań wystarczyłby zupełnie Mac mini i osobny monitor 27 cali. Jeżeli myślisz również o późniejszej sprzedaży to sprzęt Apple zdecydowanie lepiej utrzymuje wartość.

Otóż i to właśnie...mam taki zestawik - mniejszy monitor i nie takie już nowe ...

post-94065-0-57451900-1518013464_thumb.jpg

ale jestem zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk można wymienić samemu, dochodzi tylko koszt samego dysku. Na NUC trzeba i tak chyba system samemu doinstalować, więc za ewentualnego Windowsa trzeba by było dopłacić.

 

 

Są wersje NUC z zainstalowanym od razu systemem. Już widzę jak w iMAC samemu wymienia się dysk - idę o zakład że droga przez mękę + utrata gwarancji.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz Apple, to kup cokolwiek innego. Będziesz pan niezadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HP naprawdę mi się podoba! :)

 

Jaką opinią cieszą się komputery HP? Drukarki i urządzenia od HP są dobre, a jak jest z komputerami. Czy ma ktoś komputer stacjonarny HP od dłuższego czasu i może coś o nim powiedzieć?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz Apple, to kup cokolwiek innego. Będziesz pan niezadowolony ;)

 

Moja siostra przeczy temu stwierdzeniu. Z radością przesiadła się z iPhone na Androida  :D

Każdemu według potrzeb.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.