Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ladek22

Apple iMac 27" czy Lenovo IdeaCentre 910

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli używasz Apple, to kup cokolwiek innego. Będziesz pan niezadowolony ;)

 

Znam komfort pracy na iMacach i jest to pierwsza klasa! :) Tylko te zabójcze ceny :(

 

Mam Mac Booka 13" z 2012 roku i jestem średnio zadowolony. Po pierwsze za mały, a po drugie muli. Może antywirus Avast jest powodem mulenia? Dużo starszy iMac nie ma antywirusa i duuużo płynniej działa!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wyjątki. Choć ja osobiście nie znam :)

Nigdy nie miałem antywirusa ma Mac. Żona i córka też. MacBook 2013 najsłabszy model zasówa tak jak, kolegi carbobowy megawypasiony lenovo za 12000 zł. Film konwertuje nieco ciszej i z 10% szybciej. To lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wersje NUC z zainstalowanym od razu systemem. Już widzę jak w iMAC samemu wymienia się dysk - idę o zakład że droga przez mękę + utrata gwarancji.

 

Pisałem o mini: https://www.ifixit.com/Guide/Mac+Mini+Late+2014+Hard+Drive+Replacement/32815. Ale to raczej jest opcja tylko dla takich co lubią grzebać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o mini: https://www.ifixit.com/Guide/Mac+Mini+Late+2014+Hard+Drive+Replacement/32815. Ale to raczej jest opcja tylko dla takich co lubią grzebać :)

Tego grzebania - nie jest aż tak dużo... :)

Przykład - ten oto Mac Book - w zeszłym roku dostał małego "speeda" - zmieniłem dysk na SSD i pamięć na 8GB i mimo Intel Core 2 Duo "na pokładzie" - śmiga aż miło...a co z takim prockiem byłoby pod Windą ??? - Pytanie tylko retoryczne... :D

post-94065-0-93644400-1518018438_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz Apple, to kup cokolwiek innego. Będziesz pan niezadowolony ;)

 

Chyba zbyt późno przesiadłem się na Mac OS?

 

Na Windowsie bawiłem się w zgrywanie muzyki ze starych nośników na komputer za pomocą Audacity. Zainstalowałem to ma Macu i w ogóle mi nie działa.

 

Pendrive Mac mi nie rozpoznaje.

 

W muzykę na Macu się nie bawię, no chyba, że włączam You Tube. iTunes to dla mnie czarna magia zarówno na komputerze jak i na iPhone 5.

 

Jest niby forum MyApple, gdzie można zadać pytanie, ale rzadko tam zaglądam. Społeczność tego forum to chyba przedstawiciele obcej cywilizacji haha :)  Wolę wpisać do Google i szukać! 


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple robiło takie sprzęty? Pewnie dawno temu?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu - taka część mojego stadka jaboli :D

 

Całkiem przyjemna kolekcja :)

 

Apple robiło takie sprzęty? Pewnie dawno temu?

Mac Pro taki jak na zdjęciu kolegi był do kupienia jeszcze w 2013 roku bodajże, przed wprowadzeniem czarnego „kosza na śmieci”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego grzebania - nie jest aż tak dużo... :)

Przykład - ten oto Mac Book - w zeszłym roku dostał małego "speeda" - zmieniłem dysk na SSD i pamięć na 8GB i mimo Intel Core 2 Duo "na pokładzie" - śmiga aż miło...a co z takim prockiem byłoby pod Windą ??? - Pytanie tylko retoryczne... :D

attachicon.gifIMG_0458.jpg

 

 

Otóż spieszę z odpowiedzią - byłoby dokładnie to samo. Acer Aspire z Core2Duo po zamontowaniu SSD bootuje Win10 w ok 20 sekund. Głównym sprawcą szybszego działania każdego systemu jest postawienie go na SSD. Dokładki RAM czy szybsze proce nie mają na to aż takiego wpływu jak szybkość dostępu do pamięci.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż spieszę z odpowiedzią - byłoby dokładnie to samo. Acer Aspire z Core2Duo po zamontowaniu SSD bootuje Win10 w ok 20 sekund. Głównym sprawcą szybszego działania każdego systemu jest postawienie go na SSD. Dokładki RAM czy szybsze proce nie mają na to aż takiego wpływu jak szybkość dostępu do pamięci.

Pięknie - tylko  MacBook to nie jest Acer...i to jest podstawowa różnica...

 

No cóż - konstrukcja MacBooka / aluminium/ - nie trzeszczący plastik - fantastik , klawisze które nie wycierają się po pół roku...fantastycznie działający trackpad /wspierający gesty /i klawiatura - właśnie..ale zawsze Ktoś może powiedzieć że jakiś tam laptop ma lepszą budowę itd - więc - System - nie jak nowy komputer z Windows - nowy działa fantastycznie - szybko -ale tak po roku użytkowania ...trochę gorzej i gorzej- System -którego nie posiada żaden inny komputer innej firmy...który działa ...Także cały ekosystem Apple - np.czytam coś na laptopie - mogę za chwilę dokończyć to czytanie na Ipadzie w łóżku..albo na Iphonie.w tym samym miejscu...wspólna historia w Safari , lub też- naprawdę dobre narzędzia systemowe. Dla mnie liczy się całość - wprawdzie jakieś pojedyncze fajne  rzeczy są dostępne także w innych sprzętach - ale tu mam wszystko" zusammen- do kupy"

 

 

To jest moja opinia - ale - jak kto lubi... :D Amen!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

I dlatego Apple jest fajne jak się ma cały ekosystem. Pojedyncze sprzęty nie do końca mają sens. Co do konstrukcji MacBooka Pro, to chyba nie do końca jest tak słodko, bo o ile obudowa jest aluminiowa to zawiasy już chyba z tworzywa. Kolega z firmy ma już 2 sztukę, 2 skrzypi przy otwieraniu i zamykaniu. Serwis twierdzi, że to normalne, bo zawiasy się wyrabiają. W tym pierwszym po roku trzeszczenia, zawias pękł. 

 

PS

 

Lenovo też mam całe z alamunium i przyciski też się nie wytarły po dwóch latach, a orany przeze mnie i dwie córki. Czasy świetności jakości Apple i w tym przewagi na innymi już dawno są historią, a Chińczycy już dawno są przed nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe MacBooki mają problem z zacinającymi się klawiszami.

iMaci zachodziły kurzem.

Coś mi się wydaje że Apple ma ciut mniej awaryjny sprzęt.

Znajomemu HP z serii elitebook nawalił - nowy kosztuje 5tys.

Bateria i płyta główna do wymiany. Gdyby był po gwarancji byłby dramat.

Dlatego lepeij kupić monitor + mac mini na ssd z 8GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego Apple jest fajne jak się ma cały ekosystem. Pojedyncze sprzęty nie do końca mają sens. Co do konstrukcji MacBooka Pro, to chyba nie do końca jest tak słodko, bo o ile obudowa jest aluminiowa to zawiasy już chyba z tworzywa. Kolega z firmy ma już 2 sztukę, 2 skrzypi przy otwieraniu i zamykaniu. Serwis twierdzi, że to normalne, bo zawiasy się wyrabiają. W tym pierwszym po roku trzeszczenia, zawias pękł. 

 

PS

 

Lenovo też mam całe z alamunium i przyciski też się nie wytarły po dwóch latach, a orany przeze mnie i dwie córki. Czasy świetności jakości Apple i w tym przewagi na innymi już dawno są historią, a Chińczycy już dawno są przed nimi.

Święte słowa - ekosystem - mam i ja :D no cóż nie mam MacBooka Pro tylko MacBooka - zawiasy trzymają się mocno

.A co do historii - trochę jej przeżyłem począwszy od G3 - do dzisiaj...od Mac OS8/9 do MAC OSX / Puma, Jaguar,Panther,Tiger ,Leopard,Snow Leopard,Lion , Moutain Lion,Maverics,Yosemite ,El Capitan, Sierra i teraz High Sierra...także "przerobiłem " IOS na Iphoneach /od 3G przez 4 i 4s , 5 , 6 do obecnie posiadanego Iphona 6S/

Tak - więc - "wsiąkłem" w ten ekosystem już od dawna i na dobre...coraz to najwyżej powiększając zbiory,,, :D

Oczywiście były /i są/ epizody Windowsa i sprzętu z tym związanego - choćby z faktu że mój syn z wykształcenia jest informatykiem...ale należę jednak do sekty "ogryzka"  ...i tyle.

Chińczycy zaś wkrótce będą przed wszystkimi i we wszystkim zapewne - ale jak już pisałem - nikt jeszcze nie zaproponował takiego połączenia software i hardware do tej pory jak Apple...niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remy i weź go na biurko, potem na fotel, a na końcu dokończ coś np na łóżku.

Każdy używa co lubi, ale ja dziś jeśli nie projektuje, zawodowo czegoś nie wiem... Edytuje to nie znajduje sensu zakupu stacjonarnego kompa.

 

Jacek Lenovo, nawet najwyższych linii ThinkPad, pod kątem jakości, sztywności nie ma co porównywać do Mb pro. Mam w domu 3 MBP, miałem ibm TP topowe, tytanowe, sporo kontaktu z karbonowym X1. Można lubič, nie lubić ale fakty są jakie są. Nie muszę dodawać, że nic nie skrzypi mi w żadnym, nie słyszałem o takim przypadku a wielu znajomych ma, podobnie zacinające się klawisze. Nie spotkałem się jeszcze nigdy z tak genialnie działającą klawiaturą i trackpadem. A posta piszę na prehistorycznym iPadzie 2 wyglądającym lepiej niż większość tabletów po miesiącu, i nie wiele gorzej działającym niż nowy markowy sprzęt innych firm. Dodam, że używam go od pół roku. 7 lat używała go córka, jak to dziecko, średnio dbając.

Spieraliśmy się wielokrotnie, ale od 2010 mam sprzęt od Apple i pomijając preferencje to pod kątem jakości i bezawaryjności nie mam żadnych uwag. Dlatego przy pytaniach takich jak w tym temacie polecam ten sprzęt nie dla zasady a szczerze.

Do tego dochodzi ewentualna odsprzedaż. Po 4 czy 5 latach Asusa Zenbook z wyjściową ceną 7000 zł sprzedałem w super stanie za 1500. Taki MB pro poszedłby za dobre 3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Wiem Adrian, że Tobie nie skrzypi. To tak ja mnie się Windows od 20 lat nie zawiesił i to samo mam z Androidem, też od lat, a u Ciebie z tego co pamiętam nie do końca. A z Apple moje przygody znasz. 1 komputer, kilka smartfonów i za każdym razem coś nie tak. I chociaż iP7 było dla mnie najwygodniejszym w użytkowaniu telefonem to jakością wykonania i systemem to był dla mnie szrot. Tobie działa, ja się sparzyłem. Mam nawet kolegę w pracy, pisałem tu o nim. Fan Apple, że jakby bieliznę zrobili to by miał. Miał wszystko od Apple i ma i wszystko co miał mu się zepsuło.

 

Co do jakości jak pisałem, mam Lenovo, które dwa lata temu kupiłem w promocji z 4500 na 3990. Cały metalowy, działa perfekcyjnie, nic się nie wytarło. A co do odsprzedaży....jedyne co zmieniam i odsprzedaję to telefony, cała reszta starzeje się i umiera zapomniana gdzieś w garażu (mam Atari 130XE przywiezionego przez tatę w 87 roku z Tajwanu. Jest w stanie idealnym i działa, jakieś 8 lat grał na nim jeszcze mój chrześniak). Więc to Lenovo pewnie za jakiś czas przejmie córka. 

Skoro komputer przetrwał tyle lat to i laptop da radę, więc nie widzę argumentu "za" do płacenia dwa razy więcej, bo coś jest rzekomo trwalsze, bo nie jest. I nie zapominajmy, że kolega szuka sprzętu do buszowania w sieci, więc pomijając kwestię "kto bogatemu zabroni" to jak dla mnie taki zakup za kilka tysi to kasa w błoto.

 

I na koniec dodam, że jeden z moich klientów Orisowych jest z iSpota, więc wiem mniej więcej jak wygląda sprawa awaryjności, z resztą kiedy tam nie pójdę to nie ma kolejek po zakup, tylko do serwisu, ale to pewnie też przypadek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ironizuj ;). Nie szukam zaczepki.

I spot i Cortland obsługują cały Dolny Śląsk, a poza tym inne marki raczej je obsługują serwisowo poprzez sklepy to i kolejek nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Adrian, ja też nie. Piszę jak jest. Dobrze o tym wiesz. We Wrocku iSpot ten u mnie i Cortland w Sky Tower, mają serwis na miejscu. Nikt ich nie obsługuje, jedynie co niektóre tematy wysyłają chyba do Holandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dlatego są tam klienci serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To albo źle zrozumiałem drugie zdanie, albo nie napisałeś tego co myślałeś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Miało być, że inne marki NIE obsługują serwisowania przez sklepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo inne marki mają oficjalne przedstawicielstwa w Polsce i przeważnie serwis door-to-door. Apple go nie ma (oficjalnej swojej dystrybucji), a pierwszego Apple Store to się też nie doczekamy prędko.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten HP naprawdę mi się podoba! :)

 

Jaką opinią cieszą się komputery HP? Drukarki i urządzenia od HP są dobre, a jak jest z komputerami. Czy ma ktoś komputer stacjonarny HP od dłuższego czasu i może coś o nim powiedzieć?

 

 

Ja się wypowiem :D U mnie w firmie mamy tylko hp all in one. Chodzą 24/7, bo i statki pływają na okrągło. Ten, z którego piszę posta nie był wyłączony na dłużej niż trwa restart przez parę ładnych lat, więc żywotność dobra. Nie widzę żadnego spowolnienia. Piszę z takiego konkretnie modelu

 

 

 

https://www.komputronik.pl/product/203588/hp-pro-aio-3520-20-i3-3240-4gb-500gb-win7-8-pro.html


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kosma za opinię! Czyli HP to dobra firma. Wcześniej HP kojarzyłem tylko z drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi.

 

Do wczoraj myślałem, że tylko Apple ma komputery stacjonarne wbudowane w monitor. Wcześniej inne firmy nie rzuciły mi się w oczy.

 

Uczę się od Was. Teraz już wiem co to jest All-in-One. Wiem, że kolejne generacje procesorów oznacza się wyższymi cyframi i3, i5 czy i7. Teraz łatwiej mi jest przeglądać sprzęty, bo wiem jak szukać.

 

Ps. Kosma, czy klawiatura jest poręczna przy HP, wygodnie się na niej pisze? Wyglądają dobrze, a jak jest w praktyce?

Applowskie klawiatury mi coś nie leżą. Są trochę za płaskie i za "twarde" jak na mój gust. 


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Kosma, czy klawiatura jest poręczna przy HP, wygodnie się na niej pisze? Wyglądają dobrze, a jak jest w praktyce?

Applowskie klawiatury mi coś nie leżą. Są trochę za płaskie i za "twarde" jak na mój gust. 

 

Tutaj myślę, że to jest bardzo indywidualna kwestia. Jednemu będzie pasować to innemu tamto i opinie mogą być skrajne. Tak jak Tobie klawiatury Apple nie pasują, to inni dadzą się za nie pokroić. Najlepiej idź do jakiegoś sklepu się przymierzyć, a jak Ci nie będzie pasować, to klawiaturę i mysz zawsze możesz zmienić na taką jaka Ci najbardziej pasuje. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam tylko, że warto upolować jakiś rabat w tych wszystkich Ispotach czy innych Cortlandach. Wiele korporacji ma zniżki u nich. Warto posprawdzać, pogadać ze znajomymi i nawet kupić na kogoś znajomego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.