Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Endriu74

Oszustwo na ebay

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne- wprawdzie kupowałem na Ebay kilka rzeczy - ale nigdy takiego przypadku nie miałem...może na początek - napisz do sprzedawcy, a potem do serwisu - tak bym przynajmniej sam zrobił...Mają tam dość dobry system ochrony kupującego - powinni się wykazać - Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Ale podobno, płacąc PP możesz spać spokojnie.

No tak, ale przesyłkę odebrałeś już. 

 

Podejrzewam, że sprzedający pomylił się, i wysłał puste pudełko.

Atakuj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

 

Jak sprzedawca nie odniesie się do w/w sprawy w satysfakcjonujący Cię sposób - zakładaj spór.

 

https://resolutioncenter.ebay.pl/

 

Ebay ma tendencje do zwracania pieniędzy za zagubione, nienależycie dostarczone przesyłki (np. jeśli ktoś ukradł zegarek w trakcie transportu).

Jak płaciłeś paypalem to możesz również tam otworzyć spór, ale w przypadku, gdyby ebay nie zwrócił pieniędzy. Co do zasady pierwszeństwo ma spór na ebayu.

 

Edit: jakim cudem w ogóle kupiłeś ten zegarek? Teraz aukcja nie oferuje wysyłki do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim czasie oferowali dostawę do Polski i przesyłka dotarła na czas i dostałem piękne pudełko Bulova z książeczką od tego zegarka i z poduszeczką ale bez zegarka...

Założyłem spór, wysłałem informację do sprzedawcy...

Otwarcie oryginalnego pudełka ale bez zegarka - bezcenne przeżycie

 

a w sprawie zakupy nawet pisałem na forum...

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/157707-kupi%C4%99-bulova-96b259/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawca się nie wykaże to eBay pewnie tak. Spokojnie i bez paniki. Zegarek lub pieniądze będą. Podziel się finałem sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

I może trudno ci bedzie, ale bierz wszystko na spokojnie. Tak jak koledzy pisali PP i ebay zabezpieczają kupujacych od podobnych sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Ci...

Myślę, że to może być po prostu ludzki błąd. Sprzedawca, który posiada 99,7% pozytywnych komentarzy raczej nie dopuściłby się oszustwa. Chyba, że ktoś się pod niego podszył lub przejął jego konto ebay - coraz częściej zdarza się to na allegro.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś uwagę na paczkę? Może masz ją dalej? Mógłbyś się przyjrzeć czy nie była otwierana zanim do ciebie dotarła i czy ktoś tego nie zamaskował. Niekoniecznie to wina sprzedającego.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś bardzo podobną sytuację. okazało się (po wadze paczki na poszczególnych punktach), że ktoś po drodze ukradł zegarek.

masz jakiś protokół spisany z kurierem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ja odbierałem paczkę, tylko ojciec, choć nie wiem czy bym cokolwiek podważył na pierwszy rzut oka....

:(

ale faktycznie pudełko da się otworzyć od spodu - na zakładkę jest złożone, może sprawne ręce dałyby sobie radę...

 

woreczek z powietrzem był pęknięty..

to tylko pudełko nie opakowane i nie oklejone.

Jest tylko naklejka kuriera od góry...

Może faktycznie w transporcie jakiś złodziejaszek?

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paypal to załatwi. Szczerze mówiąc to dziwne jakby ktoś wysyłał zegarki zapakowane tak słabo, żeby można było okraść paczkę nawet bez rozcinania taśmy.

Jest jakaś deklaracja na paczce co jest w środku? Słyszałem o przypadkach zegarków wysłanych do serwisu, które się "zgubiły".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ściance bocznej tylko napis Ebay, a na górze tylko naklejka DPD i waga 0,5 kg..

ale pod tą naklejką są jeszcze 2 naklejki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie szczegółową dokumentację foto miejsc łączenia powierzchni pudełka bo może się przydać do sporu a opakowania nie wyrzucaj do czasu załatwienia sprawy (no chyba że za późno). I bądź dobrej myśli  ;)

 

A jeszcze pytanie: Gdziekolwiek w papierach jakie dotarły z opakowaniem numer tej Bulovy jest? Jak jest to się podziel na forum. Będziemy wiedzieć że Twoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na boku pudełka jest kod kreskowy i numery

96b259 - to model

42429 54201 3

i poniżej BOOK927

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę oznaczeń Bulovy. Wie ktoś z kolegów czy któryś z tych numerów jest serią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda stosunek wagi paczki zadeklarowanej przez sprzedającego ze stanem faktycznym ?

 

bo jeśli jest podana waga 0,5 kg i opakowanie tyle waży to nie włożyli zegarka do środka.

natomiast jeśli podali wagę 0,5 kg a to co dostałeś waży 0,2 k to sprawa jest oczywista co stało się z zegarkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz paczka waży 396g ale dodam że w środku jest oryginalne pudełko i nawet poduszeczka została....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zadeklarowana waga podczas nadania paczki ?

0.5 kg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza na pudełku naklejka  FEDEX z 24.01.2018 mówi o 2,0 LB

 

Naklejka EXPEDITED PARCEL  INTERPOST mówi o 1.040lbs -  0,472 g !!! z dnia 30-01-2018

 

a na DPD waga wynosi 0,505 kg i to DPD mi paczkę dostarczyło do domu

 

a u mnie w domu paczka waży 396g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.