Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zbyszekOr

Zegarek za ok. 20k

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dla siebie zegarka za ok. 20k. Zanim zdecydowałem się napisać ten post poczytałem opinie na tym forum oraz przejrzałem również bazarek. Mam upatrzone trzy zegarki: IWC, Zenith i Omega.

 

IWC PILOT’S WATCH MARK XVIII EDITION “TRIBUTE TO MARK XI”:

https://www.apart.pl/zegarki/IWC-Schaffhausen/Pilots_Watches/5886

http://watchbase.com/iwc/pilot/iw3270-07

 

Zenith Elite Power Reserve:

https://kraff.pl/zegarki-zenith/5310-zenith-elite-power-reserve-03212268521c493.html

http://watchbase.com/zenith/elite/03-2122-685-21-c493

 

Omega Seamaster Planet Ocean:

https://kraff.pl/zegarki-omega/5871-omega-seamaster-planet-ocean-600m-co-axial-435mm-21530442101001.html

http://watchbase.com/omega/seamaster-planet-ocean/215-30-44-21-01-001

 

IWC Pilot i Zenith Elite mają częstotliwość 28k, a Omega 25k. Z drugiej strony Omega ma najwięcej godzin chodu - 60, Zenith - 55, a IWC tylko 42.

 

Bardzo podoba mi się IWC i fakt, że tego modelu zegarka jest tylko 1948 sztuk, co może sugerować, że jego wartość powinna wzrastać. Ale oczywiście mogę się mylić, stąd ten post :) Który Waszym zdaniem zegarek będzie najlepszym wyborem - który z nich będzie trzymał swoja cenę, który ma najlepszy mechanizm?  A może polecacie jakiś inny model? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem ten temat, ale to kompletnie nie moja bajka - nie szukam zegarka ze złotą kopertą. Wybrałem trzy modele i pytam o opinię, który z nich jest najlepszy. Ewentualnie o propozycje modelu, który jest o wiele lepszy niż te, które wybrałem, a jest w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są 3 różne typy zegarków, więc kierujesz się wyłącznie zasadą - wpada w oko- lub nie.

 

TO by wskazywało, ze sam nie wiesz czego chcesz. W takim wypadku proponowałbym jednak się ukierunkować, na pilota, divera et.c i wtedy pytać o proponowaną opcję w tym budżecie.

 

Przy takim rozstrzale jaki zrobiłeś każdy może sobie podpowiedzieć co jemu się najbardziej podoba.

 

CO do wzrostu wartości IWC - wątpię, raczej będzie wolniej tracić wartość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten temat, ale to kompletnie nie moja bajka - nie szukam zegarka ze złotą kopertą. Wybrałem trzy modele i pytam o opinię, który z nich jest najlepszy. Ewentualnie o propozycje modelu, który jest o wiele lepszy niż te, które wybrałem, a jest w podobnej cenie.

Ale w tamtym temacie są też pytania na które powinieneś sobie odpowiedzieć zanim zaczniesz szukać bo tak jak napisał kolega - stylistycznie i mechanicznie Twojej propozycje są z różnych bajek. Teoretycznie Omega PO to powinien być najlepszy ( w miarę uniwersalny ) strzał z tych powyżej ale mnie na przykład kompletnie się nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajki różne. Zenith mało uniwersalny - elegant. Omega - nurek - wybrałbym ją -ale też nie bardzo uniwersalna. IWC - wydajeisię byc "do wszystkiego" ale nie wydałbym 20 000 zł na zegarek z Sellitą. No nie wydałbym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czy ten zegarek to ma być pierwszy/jedyny zegarek, czy to może będzie któryś tam w kolekcji? Jeśli jedyny, to faktycznie należałoby poszukać czegoś w miarę uniwersalnego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC nie wygląda na 20 K.... Wiem że marka zasłużona ale ten wygląda wg mnie biednie. 

PO to nurek i to bardzo duży nurek. Przymierzałeś go? Ja oglądałem go tydzień temu i chociaż lubię duże zegarki to dla mnie aż za duży.

Za tą cenę to może to?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/157549-rolex-milgauss-116400/

 

Lub nowa Omega Aqua Terra? Z niebieską tarczą robi mega wrażenie a jest czymś pomiędzy Zenithem a PO. Wg mnie idealna. Psuje to sportowego stroju i garnituru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Zenith rzeczywiście pasować będzie tylko do garnituru. Mimo, że często chodzę w garniturze, to jednak chciałbym nosić nowy zegarek do bardziej luźniejszego stroju. To będzie mój drugi zegarek. Na ten moment mam Certinę, która też jest raczej bardziej elegancka. 

 

Zenitha więc raczej odrzucę - pozostaję więc wybór między Omegą, a IWC. Bardzo interesuje mnie Wasza opinia na temat mechanizmów w tych zegarkach. Niby w IWC jest Sellita, ale ma lepszą częstotliwość niż Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Tudor Black Bay lub Pelagos?

Rzadko spotykane, firma należąca do Rolexa a o tego roku Black Bay mają in house (tylko na tarczy NIE może być napisane "Self winding Rotor" bo wtedy to ETA)? 

Albo jak pisałem Aqua Terra. 

Zegarki do wszystkiego. 

 

Dzięki za odpowiedzi! Zenith rzeczywiście pasować będzie tylko do garnituru. Mimo, że często chodzę w garniturze, to jednak chciałbym nosić nowy zegarek do bardziej luźniejszego stroju. To będzie mój drugi zegarek. Na ten moment mam Certinę, która też jest raczej bardziej elegancka. 

 

Zenitha więc raczej odrzucę - pozostaję więc wybór między Omegą, a IWC. Bardzo interesuje mnie Wasza opinia na temat mechanizmów w tych zegarkach. Niby w IWC jest Sellita, ale ma lepszą częstotliwość niż Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki za odpowiedzi! Zenith rzeczywiście pasować będzie tylko do garnituru. Mimo, że często chodzę w garniturze, to jednak chciałbym nosić nowy zegarek do bardziej luźniejszego stroju. To będzie mój drugi zegarek. Na ten moment mam Certinę, która też jest raczej bardziej elegancka. 

 

Zenitha więc raczej odrzucę - pozostaję więc wybór między Omegą, a IWC. Bardzo interesuje mnie Wasza opinia na temat mechanizmów w tych zegarkach. Niby w IWC jest Sellita, ale ma lepszą częstotliwość niż Omega.

Na pewno właściwsze będzie określenie, że ma wyższą częstotliwość pracy  ;) Czy to automatycznie oznacza, że lepszą? Z tym już bym dyskutował... Gdybym miał wybierać tylko i wyłącznie w oparciu o aspekty mechaniczne, to w mojej osobistej ocenie wybór jest oczywisty. Za wyborem tym przemawia także rezerwa chodu, co zauważyłeś już w swoim pierwszym poście  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie trzy są fajne, ale: 

 

- IWC - odstaje "w dół" mechanizmem od pozostałych. Jako drugi albo trzeci zegarek (taki EDC) - ok, ale nie jako jedyny,

- Omega-  fajny mechanizm, ale nie do wszystkiego pasuje. Również raczej jako drugi lub trzeci zegarek, plus jest duży,

- Zenith - fajny mechanizm, a choć elegant, to ubierając go do jeans'ów też nie popełnisz faux pas.

 

Szukałbym na bazarku (np. ten Rolex z posta kol. ArtiGarnek to ciekawa propozycja).

 

Z tych trzech osobiście kupiłbym Zenith'a, ale też nie nowego ze sklepu, tylko zapolowałbym na bazarku :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na podobnym etapie wyboru zegarka nawet mam założony podobny temat. Wczoraj odkryłem możliwość zakupu zegarka na chrono24 i zauważyłem ze tam zapłacimy za swoje zegarki około 50%-60% ceny zegarka z salonu również kupując nowy zegarek. Czy brałeś to pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden zegarek nadający się na każdą okazję to Omega AT

- uniwersalny,

- dobry mechanizm,

 

Natomiast z powyższych to Omega PO


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyszekOr , CzasToPieniadz, ja przymierzam sie do podobnego zakupu. Tematu takiego nie zakładałem,zeby nie powielac waszych.

 

Załozyłem za to  wczoraj w tym dziale temat dotyczący działajacych w Polsce nieautoryzowanych sprzedawców, wiekszość jest obecna na chrono24.

 

Prosiłem o opinie na ich temat - na razie odzew słaby  :( .

 

Może któryś z Was rozważa zakup z tych firm i cos udało sie Wam bliżej ustalić?

 

A może kupmy sobie we trzech Omegi i zażadajmy grupowego rabatu np w Kruku lub Jubitomie?

 

Jakby coś, to śmiało odzywajcie się na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie będę kupował przez chrono24, bo również nie mam opinii o tym serwisie. Ale na pewno nie będę też kupował w Kruku. Są polskie sprawdzone strony, które może i mają o 1000-1500 złotych drożej niż na chrono24, ale są sprawdzonymi sklepami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek, zakup nowego zegarka przez Chrono24 z opcja „Trusted checkout” to dobry kierunek. Sam ostatnio kupiłem dwa zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, a które to sprawdzone strony, jezeli zechciałbys sie podzielić ta wiedzą, no sprawdzone przez kogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ceny na polskich serwisach i na chrono niestety przy moich wyborach jest przepaść cenowa. Trochę obawiam się zakupy przez chrono24 ale kwota różnicy między np Apartem a Chrono w przypadku mojego wyboru to 25tys zł. Za ta kwotę jestem skłonny zaryzykować mimo ze boje się cholernie. Jest niby ta opcja trusted i te pozytywne komentarze ale przy takiej kwocie (25tys) człowiek juz przestaje ufać. Jestem ciekaw ile osób kupuje na chrono24 z tego forum i czy zawsze są to oryginalne zegarki. Może kolega poleci swoje strony polskie gdzie szuka bo ja nic taniego nie znalazłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica 25k? Vacherona kupujesz? ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, piękny zegarek innej firmy ale ze złota. Różnica między Apartem czy podobnymi stronami to około 25tys czyli 50% taniej. Dlatego tez nie do końca jestem przekonany jak do jasnej Anielki można kupić zegarek za 50% ceny polskiej całkowicie nowy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie (różnicy) wybrałbym się kupić i odebrać osobiście (jeśli to jakiś sklep sprzedający na chrono).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeśli pracuje 7dni w tygodniu po 12h dziennie to nie mam kiedy tego zrobic dopiero wolne mam w maju a do maja może już zegarka nie byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.