Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GUAPO

Obecna Aqua Terra vs Poprzednia Aqua Terra - co byś kupił i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

W poszukiwaniach "idealnego" edc, zwróciłem uwage na oczywisty zdaniem niektórych wybór - Omege Aqua Terrę.

 

Stad nasuwa sie oczywista kwestia - obecna, czy "przedlift" ??? - oto jest pytanie  :)  .

 

W kwestiach stylistyki, to rozumiem, ze de gustibus ... itd.

 

A jak w temacie "bebechów"?

 

8500 vs 8900 - czy róznice sa istotne z punktu widzenia szarego uzytkownika? Czy może raczej pomijalne i sprowadzaja sie do kwestii gaussów i cerrtyfikatów nie majacych większego przełożenia na uzytkowanie zegarka?

 

O argumentach stylistycznych tez chetnie posłucham.

 

Porównując cztery warianty: czarna/niebieska tarcza z poziomym zebrowaniem (nowa wersja) oraz czarna/niebieska tarcza z żebrowaniem pionowym (stara), to chyba jednak bardziej podobały mi sie starę, choć irytuje pewna niesymetryczność koperty i trochę pustka na tarczy w rejonach  godziny "3" jeżeli akurat wskazówki sa z dala od tego miejsca, z drugiej strony nowe wersje wydaja sie mieć grubszą/wyzsza koperte, choc to może złudzenie, no i te paski poziome tez takie jakieś mniej urodziwe (ale już np. w Patku Nautiliusie jakos nikt na takie nie narzeka  :) ). Ogolnie ideałem byłaby koperta od nowej wersji z symetrią i data na godz. 6tej i w ramce jak skyfall z żebrowaniem pionowym ze starej wersji i mechanizmem 8900 + koronka od nowej.

 

Zmierzyłem tez tak trochę od niechcenia de ville prestige 39.5 mm na bransolecie z czarna tarczą i powiem wam, że o dziwo bardzo mi sie spodobała, tylko ten mechanizm 2500 to troche mnie uwiera mentalnie, ze to taka w sumie stuningowana eta, choć o ile ja laik sie orientuje, to jednak zmiany omega wprowadziła dość znaczne, jak co -axial itp. 

Szkoda , że de ville hour vision nie wystepuje z czarna tarczą.

W każdym bądź razie de ville prestige zabiła mi niezłego cwieka. Jest taka bardziej "bizuteryjna" (zwłaszcza bransoleta robi bardzo fajne wrażenie, a z kolei ta w AT nie jest jakaś super) i formalna, ale to akurat nie gryzłoby się tak mocno z moim codziennym ubiorem - i tak cos sobie jeszcze do tego dokupie,  a i cena sporo niższa niż aqua terry.

 

Co o tym wszystkim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno Skyfall, niebieską 8500, a teraz mam 8900.

I z perspektywy jestem za tą ostatnią.

W porównaniu do poprzedniej mnie urzeka dodatkowo: data na 6, nieregularność pasów na tarczy, typowy sportowy look na gumowym pasku no i jednak mechanizm.

1709a66e3980cd3bd1b8252c24f4c238.jpg

5f2f60d587aad6d0acb27ef2a941e152.jpg

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa tarcza jest świetna, dla mnie o wiele ciekawsza od starszej.

Głos na nową wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie natomiast idealnym polaczeniem bylaby nowa tarcza ze stara bransoleta. Ta obecna jest zbyt delikatka i blyszczaca. Jednakze jesli mialbym sie okreslic stara czy nowa to chyba jednak nowa AT wybralbym.

2c0e936ffbcaa8faae3db614f89763a1.jpg

30620c729003e799953a16f99333aee5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeżeli nie bierzesz pod uwagę czynnika finansowego to lepiej kup nowa wersję.Pomijając estetykę i de facto drobne różnice techniczne jest to młodsza i świeższa odsłona modelu AT .Zapewne po iluś tam latach będzie bardziej poszukiwana i ceniona niż starsze wersje.Natomiast co do modelu De Ville to przed 2 tygodniami miałem podobny dylemat kupić-nie kupić.Koledzy zwrócili mi uwage na większą wszechstronność i uniwersalizm AT oraz prosty fakt ,że jest wiele zegarków zbliżonych techniką i wyglądem do De Ville,a znacznie tańszych.Uważam,że to racja i dlatego od 3 dni cieszę oko AT, w co prawda starszej wersji ,ale zawsze,a cena tylko ok.12% wyższa od DV Natomiast co do mechanizmu 2500 to chyba nie ma co przesadzać,przeciez kultowe SMPc mają ten mechanizm, więc w De ville dlaczego nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdeczne dzieki za odpowiedzi.

 

Szczerze to zaskoczony jestem tym, że wszystkie głosy za nową. Moja lepsza połowa tez jest za nową.

 

Lukebor i maariusz gratuluje zakupów - cuda.

 

Ja biore pod uwage chyba juz tylko czarna tarczę - na zegarek z niebieska mam inny pomysł, marzy mi sie DJ II 41 mm i to w wersji "biały murzyn"  :D  , tj. ryflowany bezel z białego złota, brans jubillee i diamenty na tarczy. A w nim najpiekniejsza jest niebieska tarcza - ani rhodium, ani czarna nie graja tak ze światłem.

 

AT w czerni też całkiem nieźle pobłyskuje  :) . Indeksy, wskazówki no i jak Kolega wyzej zauważył bransa tez niezłe świecidełko. Wiem, wiem - może troche wiocha, ale każdy lubi troche pobłyszczeć - oczywiście czasami i bez przesady, a zegarków i tak mamy wszyscy po kilka, to ze dwa moga czasami poswiecić.

 

Raptor, a skąd Ci wyszło tylko 12 % dopłaty do AT od de vill'a? Gdzie kupowałeś? Jak bys mógł szczegóły na priv to byłbym wdzięczny.

 

De ville jest taki troche bardziej biżuteryjny - zwłaszcza brans, która moim zdaniem jest też ciekawsza niż w AT jesli chodzi o sposób zapinania i jakos lepiej mi sie na reku układała. 

 

Swoimi wypowiedziami przywroóciliscie AT do gry, bo zaczynałem sie juz skłaniac ku DV.

 

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi.

 

U mnie nastał szał zakupów żółtodzioba i nie chciałbym za jakis czas żałowac, dlatego tak cenie sobie zdanie bardziej doswiadczonych w temacie Kolegów - wolałbym nie płacic frycowego przy okazji nabytków za pieciocyfrowe sumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.