Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

XMirekPLX

Kupno zegarka na OLX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wreszcie znalazłem zegarek który poszukiwałem od dłuższego czasu, ale niestety jest on na olx , nie mam możliwości odbiou osobistego a sprzedawca się nie zgadza na przesyłkę pobraniowa, może ktos z was miał okazje kupna zegarka u tego sprzedawcy.

Z gory dziekuje i pozdrawiam 

Link do oferty:

https://www.olx.pl/oferta/pobieda-komandirskie-poljot-rakieta-wostok-kirowa-szturmnskie-lucz-CID87-IDrcPBX.html#872323d9bc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca może się bać, że nie odbierzesz i wtedy zapłaci za wysyłkę w dwie strony. zaproponuj, że zapłacisz 20zł za kuriera a resztę za pobraniem - może będzie bardziej zainteresowany. wtedy obaj mało ryzykujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem właśnie taki sposób ale niestety sprzedający się nie zgodził , nie wiem właśnie co robić w takiej sprawie, dostałem nr konta oraz inne dane

Napisałem ten temat z myślą ze któryś z użytkowników forum miał styczność z ta osoba i moglby mi doradzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę niezłą kolekcję zegarków radzieckich, czego się tu bać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lekkie podejrzenia co do sprzedawcy ponieważ w nazwie ma "ewa" a nr konta jest na  "Wladima" do tego jeszcze obecność na olx od grudnia 2017, jedyne przekonanie co tego sprzedawcy było by wtedy gdyby ktoś z uzytkowników forum miał z nim styczność. 350 zł to nie jest tak mało szkoda byłoby stracić.

Troche jeszcze poczekam aż inni się wypowiedzą i najwyżej wtedy podejmę decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sam kilka razy sprzedawałem przez OLX i jak klient prosił, to nigdy nie było dla mnie problemem wysłać za pobraniem, a mawet z możliwością otworzenia i sprawdzenia przesyłki przed jej przyjęciem. W takim wypadku co najwyżej prosiłem o jakąś cześciową zapłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalne, ze masz wątpliwości wiec zaproponuj sprawdzenie zawartości paczki na poczcie przed zapłatą.  Sprzedawca się nie zgodzi, mówi sie trudno. Będziesz szukał dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Naturalne, ze masz wątpliwości wiec zaproponuj sprawdzenie zawartości paczki na poczcie przed zapłatą.  Sprzedawca się nie zgodzi, mówi sie trudno. Będziesz szukał dalej

Tylko jak to zrobić, skoro sprzedający nie chce wysyłać "za pobraniem"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to zrobić, skoro sprzedający nie chce wysyłać "za pobraniem"? 

Ponowić ofertę,  jest zainteresowanie zakupem, ale płatność tylko w formie  sprawdzenia zawartości na poczcie. Jeśli sprzedający się nadal nie zgodzi, ma do tego oczywiście prawo, to dziekuje,  było minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ponowić ofertę,  jest zainteresowanie zakupem, ale płatność tylko w formie  sprawdzenia zawartości na poczcie. Jeśli sprzedający się nadal nie zgodzi, ma do tego oczywiście prawo, to dziekuje,  było minęło.

Słuszna koncepcja  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie ? Opłaca się?

Tak, ale pod warunkiem że sprzedający w gratisie oskrobie go z brudu :wacko:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze sprzedający ponownie wystawił swoje zegarki może ktoś próbował u niego kupić i byłby w stanie się podzielić informacjami na temat tego sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks

Zaproponuj odbiór osobisty. Jakieś tam że jednak będziesz przypadkiem w Wawie. Jak się nie zgodzi to będziesz miał pewność co do tej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

Popros, żeby wystawił przez allegro to w razie jak wytnie wałek to allegro zwróci kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popros, żeby wystawił przez allegro to w razie jak wytnie wałek to allegro zwróci kase.

Z tym zwróceniem kasy przez ten serwis...miałby "lekkie " obawy...dwa razy w swojej "karierze" użytkownika all...ro zostałem oszukany przez sprzedającego , raz nie otrzymałem doładowania telefonu za które oczywiście zapłaciłem , drugi raz za jakiś przedmiot tamże zakupiony - którego tez nie dostałem . Za każdym razem zgłosiłem na policji /i do serwisu/ fakt oszustwa - niestety dwukrotnie - wobec umorzenia dochodzenia przez policję - z uwagi na niską wartość - alle..o również się "wypięło" i żadnego zwrotu pieniędzy nie otrzymałem...

Niestety nie jest to poziom ochrony kupującego taki jak na Ebay , albo Aliexpress ...lata świetne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tym zwróceniem kasy przez ten serwis...miałby "lekkie " obawy...dwa razy w swojej "karierze" użytkownika all...ro zostałem oszukany przez sprzedającego , raz nie otrzymałem doładowania telefonu za które oczywiście zapłaciłem , drugi raz za jakiś przedmiot tamże zakupiony - którego tez nie dostałem . Za każdym razem zgłosiłem na policji /i do serwisu/ fakt oszustwa - niestety dwukrotnie - wobec umorzenia dochodzenia przez policję - z uwagi na niską wartość - alle..o również się "wypięło" i żadnego zwrotu pieniędzy nie otrzymałem...

Niestety nie jest to poziom ochrony kupującego taki jak na Ebay , albo Aliexpress ...lata świetne ...

Co ma do rzeczy niska wartość? Przecież zakładając, że mówimy o oszustwie, bo tak to należy nazywać, wartość nie ma żadnego znaczenia. To nie jest kradzież, gdzie do 250 zł masz wykroczenie... Tak czy inaczej, jesli tak się stało i Alle... się wypieło, to faktycznie, dziadostwo  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma do rzeczy niska wartość? Przecież zakładając, że mówimy o oszustwie, bo tak to należy nazywać, wartość nie ma żadnego znaczenia. To nie jest kradzież, gdzie do 250 zł masz wykroczenie... Tak czy inaczej, jesli tak się stało i Alle... się wypieło, to faktycznie, dziadostwo  :wacko:

Coś widocznie ma...tak mi napisali na pisemkach o umorzeniu... :unsure:

Dość często kupuję na Ali - dwa razy miałem sytuację że zamówione i zapłacone przedmioty nie dotarły /jeden raz zegarek, drugim razem jakaś torebka dla żony/ założyłem spór - wobec niemożności dogadania się ze sprzedawcą - wkroczył Aliexpress ze swoim werdyktem - po 3 dniach od niego - zwrot kasy na konto...

Innym razem dostałem wprawdzie zamówiony zegarek - ale dotarł uszkodzony - zrobiłem fotki i wysłałem . wtedy dostałem dwie opcje do wyboru :1.Zwrot uszkodzonego zegarka i 100% refund lub 2. Częściowy zwrot kasy - bez odsyłania...

Wybrałem opcję nr.2. - otrzymałem 60% refund...

 

Jak widać tam może to działać jak powinno...dlatego nie mam obaw zamawiając cokolwiek na Aliexpress...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Coś widocznie ma...tak mi napisali na pisemkach o umorzeniu... :unsure:

Dość często kupuję na Ali - dwa razy miałem sytuację że zamówione i zapłacone przedmioty nie dotarły /jeden raz zegarek, drugim razem jakaś torebka dla żony/ założyłem spór - wobec niemożności dogadania się ze sprzedawcą - wkroczył Aliexpress ze swoim werdyktem - po 3 dniach od niego - zwrot kasy na konto...

Innym razem dostałem wprawdzie zamówiony zegarek - ale dotarł uszkodzony - zrobiłem fotki i wysłałem . wtedy dostałem dwie opcje do wyboru :1.Zwrot uszkodzonego zegarka i 100% refund lub 2. Częściowy zwrot kasy - bez odsyłania...

Wybrałem opcję nr.2. - otrzymałem 60% refund...

 

Jak widać tam może to działać jak powinno...dlatego nie mam obaw zamawiając cokolwiek na Aliexpress... :)

Co do Alli, to miałem właśnie tego typu obawy, dotyczące tego, a co w sytuacji, gdy ktoś mnie zrobi w "balona"? Jak widzę jednak, bardzoej trzeba się obawiać takiej sytuacji w przypadku "rodzimych" serwisów... Jestem z wykształcenia i zawodu prawnikiem, więc jeśli to nie kłopot dla Kolegi, to chętnie zapoznałbym się na PW z tym postanowieniem o umorzeniu, bo może jednak nie wszytsko jest jeszcze stracone  :) Oczywiście pozostawiam to do decyzji Kolegi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Alli, to miałem właśnie tego typu obawy, dotyczące tego, a co w sytuacji, gdy ktoś mnie zrobi w "balona"? Jak widzę jednak, bardzoej trzeba się obawiać takiej sytuacji w przypadku "rodzimych" serwisów... Jestem z wykształcenia i zawodu prawnikiem, więc jeśli to nie kłopot dla Kolegi, to chętnie zapoznałbym się na PW z tym postanowieniem o umorzeniu, bo może jednak nie wszytsko jest jeszcze stracone  :) Oczywiście pozostawiam to do decyzji Kolegi  ;)

Dziękuję bardzo za propozycję pomocy:) Bardzo to miłe...

 

Ale niestety od tych wydarzeń "upłynęło" już trochę czasu , a i również próbowałem coś uzyskać przez odwołanie / poprzez prawnika z rodziny/ ale i to nic nie dało...

 

Dlatego teraz nauczony takimi doświadczeniami staram się kupować w "pewnych" miejscach ...Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aukcje ponownie się pojawiły na olx a ten poljot cały czas za mną chodzi, może od momentu utworzenia tematu ktoś rozmawiał ze sprzedającym?

Czy byłaby szansa aby ktoś z okolic mogl się umówić na wgląd do tych zegarków? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, sprzedawca to oszust, chciałem odebrać zegarek osobiście w Warszawie dzień przed gdy do niego zadzwoniłem powiedział ze Ok mogę podjechać go odebrać , na następny dzień dowiaduje się ze zegarek został „sprzedany koledze” co jest tez nieprawdą ,wystawiono ten zegarek ponownie za podwójna cenę, sprzedawca ma wyłączony telefon cały czas także ciężko się z nim dogadać jedynie pisząc na olx aby odebrał to to robi, radze omijać szerokim łukiem aby się nie naciąć. Szkoda ze tyle poszukiwany przezemnie zegarek okazał się oszustwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobrze jednak, że zorientowałeś się przed ewentualnym zakupem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz potwierdza się teoria, że szczęśliwych zbiegów okoliczności (czytaj - okazji) nie ma. :blink:

A jeżeli się zdarzają, to znaczy że zostały sprytnie przygotowane :ph34r:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.