Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

genek

Tym razem CASIO...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Od dłuższego czasu jestem stałym czytelnikiem forum, dzięki forum kupiłem też zegarek. Wybór mój padł na niebieskiego Orienta Big Mako, z którego jestem bardzo zadowolony. Niebieska tarcza wymiata! 

Teraz zaś, noszę się z zakupem kolejnego czasomierza, a oczy moje zwróciły się na ,,zegarki do specjalnych zadań" tj. na CASIO. 

Z zegarków tej marki urzekły mnie modele GX-56 tzw KING. Wielkość, pancerność to to, co mi odpowiada. Wystepuje tylko jeden problem. Mianowicie,  w zasadzie jedyna wersja jaka jest dostępna to czarna. Za nią przemawia cena: około 500zł, a na Eglobal nawet 400zł (tylko tu znowu jest 12 miesięczna gwarancja). Jeżeli już coś udało mi się znależć, a najbardziej przemawia do mnie wersja z jasnozielonym ,,pozytywem", to ceny są zdecydowanie wyższe około 700zł, + trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami celno-podatkowymi.

Znalazłem jednak sklep http://dive-watch-connection.com/shop/pl/44-casio-g-shock-tough-solar?p=6 gdzie ta wersja kosztuje 133 USD. 

I moje pytanie: czy ktoś z szanownych forumowiczów robił zakupy w tym sklepie i czy może go polecić?

A z drugiej strony: na Eglobal za około 650zł jest CASIO GG-1000, więc... może jednak ten?

Pomóżcie człowiekowi, który przez Was zszedł na zegarkową drogę ;)

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinga możesz brać w ciemno bez gwarancji - to niezajeżdżalny zegar. Sama elektronika (bez wskazówek) w Casio się nie psuje. Natomiast zanim wybierzesz GG-1000 na eglobal, obejrzyj ten film Mateja

 

https://youtu.be/KFvIwEoCdhk

 

i koncówkę mojego - ten sam układ elektroniczny, tylko w innej kopercie, od 31:43:

 

https://youtu.be/U9qQ7bsLCOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli wynika z tego że GG-1000 w tym stanie rzeczy raczej nie wchodzi w rachubę.

A jak sprawa przedstawia się ze sklepem który wymieniłem, czy można ryzykować, czy też kupować zegarek na rakuten.jp z ryzykiem ceny około 750-800zł? Różnica ceny pomiędzy wersjami kolorystycznymi prawie dwukrotna! Ponadto, na Eglobal jest GW-9400 za 750zł, więc tym bardziej...  

Czy też znasz jakieś inne źródło gdzie można kupić ten zegarek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że jak widzę taką stronę kontaktu http://dive-watch-connection.com/shop/en/contact-us i zero danych na temat sklepu typu : numer telefonu,adres stcjonarny bądź jeden z tych certifikatów. Już nie wspomnę że strona nie jest zaufana i nie posiada żadnego certyfikatu, niby mozna placić paypalem ale to może być próba wyłudzenia Twoich danych logowania paypal. Nie polecam!

 

Certifaty które często widnieją na stronach zakupowych:

trust-seals.jpg?w=800&ssl=1

Troche lektury na ten temat, tylko po anglicku.

https://www.thesslstore.com/blog/5-ways-to-determine-if-a-website-is-fake-fraudulent-or-a-scam/


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego Gulfika mam do oddania za 7 stówek, ale typowo wiosna-lato.

CJuz8eL.png

W czarnych ciuszkach też mu do twarzy.

ykDIeXx.png


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rozwiewać wątpliwości to kolega je piętrzy przedemną ;)

Gulf faktycznie ładny, kiedyś brałem go pod uwagę, ale teraz napaliłem się na Kinga jak szczerbaty na suchary i jestem w kropce.

A było nie zaglądać na forum i nic nie kupować (a pomysły już na następne, i następne zakupy już mam) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kinga bierz z eglobal, bo tam jest w najlepszej cenie, a ciuchy na inny kolor zawsze możesz zmienić, np. na pomarańcz - z czarną tarczą będzie wyglądał miodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w internetach i na forum i oglądam, i czytam... i mam jeszcze takie pytania:

Nie ukrywam, że najbardziej podoba mi sie pozytyw, czarny też ma ,,to coś" lecz trochę mu brakuje z powodu braku tych napisików na szkiełku. Urok to one jednak mają. Cena za to najlepsza. Wszystkie inne modele 2x droższe. Ciekawe, że na rakuten nie ma różnicy w cenach, ale wiadomo, Japonia to dziki kraj o pogańskich obyczajach :)

Pytania mam tego rodzaju:

- czy to tylko złudzenie, czy wersja ,,pozytywowa" ma nieco błyszczący i czarny odcień obudowy? Nie ukrywam, że gdyby była z lekkim połyskiem byłoby to na +.

- w przypadku zakupu czarnego, koszt nowego ubrania z aledrogo to około 200zł (50 bezel, 150 pasek). Czy przebranie to jest proste do założenia dla kogość, kto nidy w zegarkach nie majstrował?

- jakiej jakości są te zestawy j/w (piszą, że oryginał). Trochę mi nie pasuje ich kolor, taki przytłumiony, wyglądają jakby prześwitywał przez nie czarny kolor z wewnątrz?

Na razie wizualną przewagę ma pozytyw którego można od japońców kupić. Rozsądek podpowiada czarnego z uwagi na cenę, zostanie jeszcze na przebranie.

P.S.

w temacie dot. KINGA jeden z kolegów napisał, że nie wszystkie modele tego zegarka posiadają synchronizację radiową (może nie dokładnie, ale takie odniosłem wrażenie). Prawda to i trzeba na to zwracać uwagę? 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje GWX są z radiem reszta bez, z ciuszkami nie powinienes mieć problemu.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten z Eg jest bez radia. To trzeba szukać gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radyjem to raczej w polskich sklepach nie znajdziesz, śledź olx albo ebay lub amazon ci pozostaje.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie sugestie i porady.

Ktoś w Was może się odnieść do postawionych wyżej pytań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.