Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sent

Automat do 38mm 1000-1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie szukam zegarka jako edc.Na codzień nosze mako lecz dręczy mnie on swoim rozmiarem.Kiedyś nosiłem seiko 5 37mm i rozmiarowo było idealne.

-obojętne nowy lub używany

-powiedzmy 35-38mm

-chciałbym wodoszczelność na poziomie 100m ale moge z tego zrezygnować

-automat

-koniecznie na bransolecie

Myślałem nad sarbem ale jakoś nie przekonuje mnie do siebie ten zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Witam

Panowie szukam zegarka jako edc.Na codzień nosze mako lecz dręczy mnie on swoim rozmiarem.Kiedyś nosiłem seiko 5 37mm i rozmiarowo było idealne.

-obojętne nowy lub używany

-powiedzmy 35-38mm

-chciałbym wodoszczelność na poziomie 100m ale moge z tego zrezygnować

-automat

-koniecznie na bransolecie

Myślałem nad sarbem ale jakoś nie przekonuje mnie do siebie ten zegarek.

Chciałem właśnie zaproponować SARBy 033/035 więc chętnie się dowiem, co takiego nie przekonuje Kolegi do tego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję np. Orient Star Retrograde SDE00002B0

Jest nieco większy niż zakładasz (prawie 40), No i grubasek z niego. Ale masz fajną komplikację powracającej wskazówki i 100wr.

 

Lub

Orient Star Classic Automatic SAF02002B0 - tutaj masz spełnione wszystkie wymogi poza wr100, ale jest 50, więc spokojnie możesz brawurowo myć ręce. Do tego fajne wypukłe szkiełko, super wykończone wskazówki, giloszowany wskaźnik rezerwy chodu.

Oczywiście obydwa zaproponowane zegarki są dostępne w innych wersjach kolorystycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak faktycznie może być coś większego, ok. 40 mm średnicy, to może Seiko z linii Presage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Presage to dość szeroka linia, ale domyślam się, że masz na myśli cocktaile - to napiszę tylko, że przy zaproponowanych OSach te Seiko do szmonki

Co innego np. Emalie - te sam bym szarpał. No ale nie ten budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, coctaile miałem na myśli. I też uważam, że OSy lepsze, ale niech Kolega autor wątku ma wybór ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne Tylko te Cocktaile, które mamy na myśli, to raczej na paskach są.

Szmonki? A to dlaczego?

Napisałem, że w porównaniu do OSów, to szmonki

To są oczywiście bardzo ładne zegarki, ale nie mają w sobie nic wyróżniającego. Tzn. mają - tarcze. Ale jak dla mnie są one... przepraszam JEST ona - bo tylko jasną widziałem na żywo - fajna z pewnej odległości. Z bliska to taki trochę koszmarek. To oczywiście moja opinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ssa347j1? Takiego miałem i był na bransie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ten jest i na bransolecie

No i ogólnie ma już ciekawszy mechanizm (rezerwa, sposób wskazania daty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z perspektywy czasu żałuję, że się go pozbyłem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sarby to nie jestem przekonany wyłącznie wizualnie, wiem że to super zegarki.

Glycine combat 6 36mm super, bardzo mi sie podoba,gdzie go można doatac za najlepsza cene?

OSy bardzo mi sie zawsze podobały i w tym kierunku też się będe zastanawiał.

Rozmiarowo jednak nie chciałbym isć w góre, wolałbym coś jednak bliżej tej dolnej granicy 35-38mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sarby to nie jestem przekonany wyłącznie wizualnie, wiem że to super zegarki.

Glycine combat 6 36mm super, bardzo mi sie podoba,gdzie go można doatac za najlepsza cene?

OSy bardzo mi sie zawsze podobały i w tym kierunku też się będe zastanawiał.

Rozmiarowo jednak nie chciałbym isć w góre, wolałbym coś jednak bliżej tej dolnej granicy 35-38mm

Najtaniej chyba na Jomashop. Jeden jest też na bazarku.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachętę

b13021130c7fe45518649212884c139e.jpg

Glycine to też chyba dobry kierunek. Tego konkretnego modelu nie macałem, ale te, które miałem w ręku, to bardzo fajnie wykonane zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Miałem Combat 6 w wersji 43 mm, z ciemnoniebieską tarczą. To porządnie wykonany zegarek. Do tego bardzo uniwersalny. Zakładam, że wersja 36 mm prezentuje taką samą jakość wykonania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido multifort 38 mm, super wykonanie, piękna tarcza i za edc u mnie robił . Jedyny zegarek którego sprzedaży żałuje. Gdyby nie to ze coś przyjedzie w poniedziałek to wróciłbym do wersji białej która jest na Allegro ( na stronie firmy jest taniej). Nie bój się tej wersji powystawowej . Brałem od nich szarego multiforta i był jak z salonu a cena przez pół . Ta wersja jest na pasku , a szkoda bo super bransoleta jest do niego, ale i tak warto. No i jak na prawdziwe edc przystało masz dni miesiąca i tygodnia ;) a w cenie się zmieścisz bo na stronie sklepu 1400 pln z przesyłka. Referencja M0058301603100

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie moze mozna by bylo dostac uzywanego Viewmatica 37mm.

hamilton-jazzmaster-viewmatic-automatic-

img_4_01082015103435hamc.jpg.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.