Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

homman

Żaden mi się nie podoba a czas zmienić zegarek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Kompletnie nie znam się na zegarkach.

2. Chyba jestem jakiś mega wybredny. I wierzę w znawców tutaj że wpadną w mój gust. I podpowiedzą jakieś podobne zegarki.

3. Cena drugorzędna ale ludzka powiedzmy do 1500pln

 

Kiedyś miałem i polowałem długo na CASIO EFA-120L-1A1

500_500_productGfx_31760814.jpg

 

Bardzo długo polowałem i kupiłem używkę zegarka którego używam do dziś : CASIO EF-514-1A

EF-514-1AV_4m.jpg

 

Chciałbym mieć w końcu na ręku coś bardziej prestiżowego niż casio. 

Ale kompletnie nic mi się nie podoba.

 

Styl jak powyższe czyli elegancko sportowy do wszystkiego.

Jedynie w miarę podoba mi sie AT8129-80E  i  

zegarek-meski-citizen-radio-controlled-a

Atlantic 55470.47.65RC WORLDMASTER DIVER CHRONOGRAPH 554704765RC

500_500_productGfx_45513b59f765eaa97666a

ale nie na tyle by wydać 2 tyś na niego.

Zwłaszcza że jest podobny do klona mojego obecnego czyli EF-514SO-1AVEF

108448_090107152134_EF-514SP-1AV.jpg

Który w dodatku ma funkcję którą w swoim cenię czyli alarm.

 

Z dwa miesiące temu na promocji był 

Fossil JR1356

I żałuje trochę że nie kupiłem. Ale wciąż brak alarmu. A podejrzewam że zaraz na czerni było by widać srebrne przebicia po zarysowaniu.

zegarek-meski-fossil-nate-stainless-stee

 

 

Jednym słowem poszukuje podobnego zegarka ale z alarmem i w miarę prestiżowego.

Na co dzień pracuję jako serwisant i często rysuję zegarek dlatego szkoda mi czegoś za więcej niż te 500 600pln

 

Ktoś coś doradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć coś "bardziej prestiżowego niż Casio" to odpuść wszelkie "szwajcarskie" produkty na baterię ;)

 

Casio Edifice to świetna linia i osobiście wątpię żebyś znalazł coś tej klasy technologicznej wśród elektrycznych swiss made. Przejrzyj oferty Citizena i Seiko, najlepiej z solarem i synchronizacją radiową.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz że połowa edifice mi się względnie podoba.

Typowe sportowe chronography

 

Szukam jednak jak sam widzisz "lepszej" marki.  Z podobnym wyglądem.

 

Dziś np jest niezłe promo na citizena 

https://www.amazon.de/dp/B075H56FL3?language=pl_PL&tag=pepperpl09-21

 

Tylko że dla mnie to tandetny złoty zegarek. Ale wielu ludziom się podoba. Podobnie jak zegarki w stylu same wskazówki. I potrafią zapłacić za taki 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale Co Ci kolego z tego prestiżu? ;) Masz tyle świetnych marek, a chcesz je wszystkie pominąć, bo są mało prestiżowe? Za 600 zł nic prestiżowego nie znajdziesz, może Tissota Classic Dream i jakieś Doxy, ale oprócz szkła szafirowego nie prezentują sobą nic szczególnego. Za to za 300 zł z Japończyków masz np. Seiko 5, w których szkło mineralne utwardzane, mechanizm automatyczny (który może działać kilkadziesiąt lat, kwarc 3 lata i do wymiany bateria), mechanizm opracowany przez Seiko. Za 1.5 tys masz już Seiko (wiem, cały czas Seiko, ale to samo tyczy się Orient, Citizen z tym że solar), które ma szkło szafirowe, mechanizm automatyczny z jeszcze wyższej półki, szafirowe szkło i wszystko co tylko chcesz, tymczasem za 1.5k możesz kupić kwarcowego Atlantica, o którego jakości wypowiadali się już koledzy na forum ;)

Nie jest to żaden atak, ale jeśli Cię nie przekonałem, to polecam Tissot, tyle że jakieś automaty, one są już z trochę wyższej półki i to już jakiś prestiż.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissota Classic Dream  to przecież zegarek 2 wskazówkowy typowy do krawata. A takie mnie nie interesują.

Seiko 5 to samo

Nie tak rozumie prestiż.

 

Tak że kompletnie się nie rozumiemy.

Gdzie tu chronograf i gdzie alarm ?

 

Chronograph + alarm + podświetlenie + znana marka. Dokładnie to mnie interesuje.

Wyjątkowo mogę odpuścić alarm lub podświetlenie.

 

Jedynie eco drive mi się podobają jako tako.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Tissot Ci nie pasuje, a więc nie znajdziesz nic prestiżowego za 500 zł ;) Chodziło o to, żebyś to sam zrozumiał. Chcesz coś prestiżowego, to dodaj jedno zero do budżetu ;)

 

A jeśli prestiż, to dla Ciebie znana marka, to szukaj z Lorusa jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz rozmawiamy normalnie  :)

Co prawda wolał bym seiko / citizen / albo jeszcze znana marka.

Lorus nic do mnie nie mówi.

Za to mają zegarki w stylu edifice.

 

Poza tym nie musi być 500 może być 800np. Ale jw jeśli ma to sens a nie 2,5 tyś za brak alarmu i podświetlenia.

 

Np taki RT307GX9

Lorus RT361EX

Albo taki choć nie pisze jaki model :

lorus-sport-chronographs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za tą cenę najlepszy będzie Citizen i C. Edifice. Zbyt dużego wyboru nie ma. Właściwie to jakbyś chciał alarm + podświetlenie i funkcje chronografu, to i G-shock ujdzie :D

 

Ps: a jak to nie musi być 500 zł, to może Rolex Daytona, jakiś Tag Heuer, albo Omega Speddmaster? :D Tylko z alarmem będzie ciężko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukam jednak jak sam widzisz "lepszej" marki.  Z podobnym wyglądem.

 

 

Może na początek wytłumacz nam co to w/g Ciebie jest "lepsza marka" ;)

 

Lorus to brand Seiko.

 

Jeśłi chodzi o zegarki kwarcowe/ na baterię / to, moim zdaniem, Casio, Citizen i Seiko, jeśli chodzi o technologię i stosunek jakości do ceny,  wyprzedzają inne marki o dekadę - chyba że chodzi Ci o tzw. "piramidę prestiżu", cokolwiek to znaczy, ale to raczej nie ten budżet i nie ta ideologia ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon jak w pierwszym poście podałem zegarki za 2 i 2,5 tyś.

Dla mnie ludzka cena to <1500pln

Pisałem również że pracuję jako serwisant więc po prostu szkoda mi zegarka.

Owszem niektórzy do prac zawsze zdejmują zegarek. Mi jakoś ciężko się przyzwyczaić.

 

Zwykle jest tak że na co dzień używam mi band 2. A zegarka jak wiem że nic nie będę robił lub do krawata.

Jeśli G shock ma chronograph to wygląda zwykle tak:

product6911-0-5138_cropped.jpg.thumb_FFF

Gdzie tu elegancja?

 

Właśnie dla mnie prestiż to wszystko powyżej casio. Czyli certina, citizen, armani, tissot, seiko, omega, Tag ostatnio modny to tez może być.

 

Te lorusy ładne tylko troszkę tanie... po 300 400pln max.

Jak widzicie wszystkie zegarki które wysłałem są to chronography z zielonymi, zoltymi lub czerwonymi akcentami. I dokładnie tak ma być.

 

Kocham również te złote wstawki wkoło zegarów na CASIO EF-514-1A

I również wszystkie poza lorusem je mają.

 

Pozostaje dodanie metki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to celuj w Citizeny, za 1500 złotych masz ulepszonego Edifice ;) Naprawdę warto.

 

A jak coś bardziej eleganckiego, to może Certina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrozumieć co tak na prawdę chcesz bo wygląda na to masz własny  pogląd co do prestiżu.

Myślę jednak że jestem w stanie rozwiązać twój problem - otóż tutaj masz Certinę DS 2 Precidrive z kodem -20% wyjdzie 269$ czyli łącznie z vatem i opłatami wyjdzie ok 1100-1200zł. Ten model w Polsce kosztuje 2,5k i jest na głównych wystawach KRUKA więc myślę że jest to wystarczający prestiż wg twojej skali. Precidrive też robi wrażenie, zobacz sobie na filmach jak pracuje chrono tego zegarka.
https://www.ashford.com/us/watches/certina/ds-2/ds-2-chronograph/C024-447-17-051-22.pid?nid=cpg_cat690030&so=21
W razie w przesyłam też link do pozostałych Certin na ten stronie, wszędzie będzie zniżka -20% po wpisaniu kodu.

https://www.ashford.com/us/watches/clearance/cat690030.cid?N=13528+4294414132+4294966836&catId=cat690030
 

Tutaj jeszcze ten sam zegarek na polskiej stronie z której wklejasz linki,  żebym nie był gołosłowny odnośnie ceny w PL i filmik jak działa chrono tego zegarka.

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c024.447.17.051.22.html
 


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie podajesz mój wybór czyli zielona albo czerwona certina.

Natomiast bardzo podoba mi się wersja na pasku nylonowym.

 

Dla mnie prestiż to marka.

A nie 20 k za zegarek z 2 wskazówkami i nic więcej. Nadający się co najwyżej do garnituru.

A kompletnie nie rozumie szpanowania całym złotym zegarkiem.

 

Przeglądam dalej ale  certina za ok 1k wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuję któryś z modeli Casio Protrek PRW-6000 lub PRW-6100 :) fajnie wygląda, zgrabny (mniejszy niż G-shocki) i dużo ciekawych funkcji, naprawdę czad.

 

Kwarcowa Certina??? Jak chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podobają tylko chronografy. A powyższe casio takie nie są.

 

Chyba wszystkie chronografy sa na kwarcu. Chyba że takie po 5k.

 

Rozumie iż dopłacam 800pln za markę ale co zrobię ? Własnie dla mnie to prestiż.

Albo casio / lorus za <300 400. Albo certina za 1500.

 

Dla mnie poniższy wygląd zegarka jest idealny i na co dzień i do garnituru.

I taki wybieram. A czy to będzie taki czy seiko / lorus / używka jakiegoś seiko + kombinowanie z paskiem czy dokładnie taka certina zobaczę.

Plusem kwarcu będzie to że pewnie zostanę na co dzień przy mibandzie a zegarek do spotkań.

Poza tym ciężko będzie również w 1k pln dostać szkło szafirowe.

Brakuje jedynie podświetlenia i alarmu.

 

Certina jest również uważana za bardziej prestiżowy zegarek niż seiko czy atlantic. Przynajmniej tak czytam.

 

C034.417.18.057.00_4s.jpg

 

Ewentualnie ten atlantic po wymianie paska

87464.47.65R_4s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli G shock ma chronograph to wygląda zwykle tak:

Gdzie tu elegancja?

 

Każdy g-shock ma chronograf ;) chronograf to "stoper" w "normalnym języku" który posiada każdy "G" nawet ten najtańszy.

 

Zobacz sobie linie GST, albo MT-G, moim zdaniem szyku i elegancji tym zegarkom nie brakuje.

 

 

pol_pl_Zegarek-Meski-Casio-G-Shock-G-Ste


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy g-shock ma chronograf ;) chronograf to "stoper" w "normalnym języku" który posiada każdy "G" nawet ten najtańszy.

 

 

Duże uproszczenie, za duże chyba. Chronograf to komplikacja w zegarku mechanicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże uproszczenie, za duże chyba. Chronograf to komplikacja w zegarku mechanicznym.

 

Sugerujesz że zegarki typu g-shock nie posiadają mechanizmów? ;) są co prawda zasilane elektrycznie ale są też o wiele bardziej złożone i skomplikowane niż te z mechanizmami napędzanymi przez sprężynę naciąganą ręcznie czy też automatycznie. Już pierwszy g-shock miał na "tarczy" dumny napis "chronograph"

 

x3.jpg.pagespeed.ic.OdFW53whik.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale co do moich wyborów atlantic czy certina ds czy citizen eco drive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale co do moich wyborów atlantic czy certina ds czy citizen eco drive?

 

Ja bym wybrał Citizena - przez kilkanaście lat żaden "majster" nie będzie Ci w nim grzebał żeby wymienić baterię, ze zużytej na "zleżałą" ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumie tych obaw o wymianę baterii.

Szczerze w każdym zegarku zawsze wymieniałem sam. Jaka to sztuka... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumie tych obaw o wymianę baterii.

Szczerze w każdym zegarku zawsze wymieniałem sam. Jaka to sztuka... 

 

No O.K. ale po co masz otwierać zegarek skoro nie musisz? Jeśli jeszcze do tego dodasz jakiś WR który dobrze byłoby utrzymać, albo "świeżość" zakupionych baterii... Pomijając powyższe system Eco drive to nieco inna technologia niż zwykła bateria, a jak jeszcze do tego dodasz synchronizację radiową to już zaczyna robić się fajnie - jasne że możesz napisać że raz na jakiś czas możesz ręcznie wyregulować zegarek - tyle że po co? Skoro nie musisz tego robić a cena dość podobna albo lepsza niż za "swiss made" ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.