Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robson74

omega deville

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam problem z zegarkiem omega de ville, kaliber 1120. Trzy razy był już w serwisie Swatch group zawsze z tą samą wadą - zegarek opóźnia się od 10 do 25 s /dobę, a jest to chronometr. Zegarem dwa razy miał robiony kompletny przegląd (w serwisie swatch całkowicie rozbierają i czyszczą), ostatnio wymieniony balans. Nic to nie pomogło. Zegarek noszony na ręku opóźnia się jak nadmieniam, na rotomacie pracuje idealnie. Wygląda tak, jakby automat nie dokręcał tego zegarka. Dlaczego  i co może być jeszcze przyczyną tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy on ma ręczne dokręcanie? Jeżeli tak, co codziennie rano nakręć go koronką przed założeniem na rękę. Wtedy sprawdź przez kilka dni dokładność.

Ja mam podobnie ze starą Omega Geneve, kaliber 1012. Jak miałem rotomat, gdzie zegarek był pionowo, to nie było problemu, teraz mam modalo, gdzie zegarki są tylko trochę nachylone. Mojemu stadu Orientów to w ogóle nie przeszkadza, ale Omega po kilku dniach siada, bo nie nakręca się w nim. Widocznie wahnik potrzebuje większej siły do kręcenia. Omega jest po pełnym przeglądzie, smarowaniu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zrobić korektę im plus kilkanaście sekund - jeśli mają takie coś lub pokrewne to niech zrobią tą "poprawkę na wiatr". Inna sprawa to taka, że mechanizm może mieć jakieś zużycia i dlatego taka odchyłka się pojawia, a na to ma wpływ nie tylko balans...większy kotwica i koło wychwytowe tudzież ich prawidłowe oliwienie.

W przypadku kiedy automat nie dokręca sprężyny to powiedziałbym nawet, że powinna wystąpić tendencja odwrotna czyli śpieszenie się zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odłożyłem zegarek, aby sprawdzić jaką ma rezerwę chodu po noszeniu go na ręku. Potwierdza się, że nie dokręca go automat. Wytrzymał odłożony zaledwie 19 godzin. To stanowczo za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odłożyłem zegarek, aby sprawdzić jaką ma rezerwę chodu po noszeniu go na ręku. Potwierdza się, że nie dokręca go automat. Wytrzymał odłożony zaledwie 19 godzin. To stanowczo za mało.

Taki test niczego  nie dowodzi i nie potwierdza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, rano go nakręć z koronki, załóż na rękę i po całym dniu noszenia zobacz, jaką miał dokładność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.