Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

regees

Przewiercenie bransolety z tytanu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno stałem się posiadaczem Oceanusa. Mam tylko mały problem z ustawieniem bransolety. Albo za ciasno, a jak założę jedno dodatkowe ogniwo to za luźna. W zapięciu widzę możliwość przewiercenia i odsunięcia trochę zapięcia. Z jednej strony zapięcia są trzy otwory i można przesuwać o jedno, zastanawiam się czy z drugiej tez by się tak nie dało. Bransoleta z tytanu. Czy takie coś jest w ogóle wykonalne i polecane?

 

 

post-85801-0-02606300-1519329466_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj. Spytaj w serwisie czy mozna dokupic halflinka a reszte wyregulujesz na zapieciu. Praktycznie kazda bransoleta ma halflinki do plynnej regulacji a jak nie to ma wystarczajaco miejsca w zapieciu.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kowal_86

Nie kombinuj. Spytaj w serwisie czy mozna dokupic halflinka a reszte wyregulujesz na zapieciu. Praktycznie kazda bransoleta ma halflinki do plynnej regulacji a jak nie to ma wystarczajaco miejsca w zapieciu.

 

Dokładnie, spuchnie ręka w lecie i znów będzie konieczność wiercenia nowej dziury. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy maja racje, przynajmniej nic nie zepsujesz. W dodatku wiercenie w tytanie to dość niewdzięczna robota, ostre wiertło i niskie obroty. Raz próbowałem obrabiać Tytan i się z tego wyleczyłem :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem o jakimś zegarmistrzu w Łodzi, który to zrobił. Sam oczywiście tego nie planowałem robić, bo nie mam takich narzędzi.

Ale dziękuję, popytam za tym halflinkiem, w zestawie u siebie nie widzę żadnych mniejszych ogniw, więc pozostaje jakiś serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Podłączę się do tematu - pękł pin łączący ogniwa przy kopercie zegarka. Niestety w ZIBI nie są dostępne części do tego modelu. To jest Casio MRG 110T z tytanu. 

 

Brakujący pin jest zwężony w środkowej części- rozszerza się na bokach i działa na zasadzie rozporowej. Chyba tylko rozwiercenie otworu i użycie innego pinu by pomogło. Czy polecicie jakiegoś fachowca, który by coś zaradził?

 

post-69664-0-32375000-1510174292_thumb.jpg
 
dodatkowe fotki
 
zewnętrzne otwory w ogniwie (na zdjęciu po prawej stronie) mają mniejszą średnicę niż wewnętrzne (na zdjęciu po lewej stronie). Wydaje mi się, że po powiększeniu otworów do tej samej średnicy można zastosować piny takie jak np. https://www.ebay.com/itm/Watch-T-Bar-Friction-Pressure-Pin-Tube-Clasp-Strap-Bracelet-10-30mm-Various-Dia/282779193893?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=582066053168&_trksid=p2055119.m1438.l2649
 
aAkM1-T3VKkH.jpg?v=2
 
pin łączący ogniwa, zwężany w środkowej części (ten jest krótszy, pochodzi z ogniwa wyjmowanego do regulacji)
aAkM1-vfpj9d.jpg?v=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na klasyczny pin i każdy zegarmistrz bez problemu powinien jakiś dobrać


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te piny może i wyglądają wszystkie podobnie ale mają zwykle różną średnicę. W lepszych zegarkach zazwyczaj grubsze ... Jak będzie problem ze zdobyciem to niech Twój zegarmistrz zrobi sworzeń i atom tego nie ruszy.

 

A koledze co mu jedno ogniwko psuje sprawę to powiem tak:  Ogniwko ma około 12mm a mikroregulacja na zapięciu około 3-4mm pewnie. Czyli różnica jakieś 8mm. To skoro dokładasz te 8mm na cały obwód do za ciasnej bransolety to jest ok i taki luz uważam w ciemno jest co najmniej poprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Otwór w wewnętrznej części ogniwa ma średnicę między 1,2 a 1,4 mm. Wykonałem ten pomiar przy użyciu maleńkich gwoździ z Castoramy. 1,2 mm spokojnie się mieszczą i nawet zostaje mały luz (1,3 mm???), 1,4 mm nie. Może da się coś dobrać u zegarmistrza, bo tu chyba też ważna jest długość. Dzięki za porady. w wolnej chwili wybiorę się do Pana Roncoszka z Mysłowic i dam znać jakie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.