Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cykacz

Zdejmowanie i zakładanie wszystkich wskazówek...

Rekomendowane odpowiedzi

...jak w temacie...Kupiłem przyrząd do zdejmowania wskazówek firmy ToyWatch...Czy za pomocą tylko tego urządzenia mogę również założyć wszystkie wskazówki, czy potrzebny jest do tej operacji dodatkowy przyrząd do zakładania wskazówek? Znalazłem taki przyrząd o długości około 11,10cm i grubości do 0,6cm, ale są różne wymiary głowic: 0,2mm, 0,5mm, 0,8mm, 1,0mm, 1,5mm. Potrzebuję tylko takiego o długości, grubości, wymiarze głowicy ( głowic, bo taki przyrząd jest dwustronny ) i kolorze, żeby pasował do wskazówek w zegarkach BOCTOK Amphibian i Komandirskie ( modele z czasów CCCP ). Jaki będzie odpowiedni? P.S. w załącznikach są zdjęcia tego przyrządu do zdejmowania wskazówek i przyrządu do ich zakładania...Dziękuję! 

 

 

 

 

 

 

 

post-31287-0-33055800-1519395175_thumb.jpg

post-31287-0-94471700-1519395191_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrząd który pokazałeś, do zdejmowania wskazówek, może mieć problemy ze zdjęciem wskazówek głęboko osadzonych. Końcówka tego przyrządu powinna być dość dobrze zaostrzona. Z doświadczenia wiem że najczęściej tak nie jest. Pamiętaj żeby zawsze podłożyć pod ten przyrząd podkładkę, która zabezpieczy tarczę przed porysowaniem. Osobiście zdecydowanie wolę używać, do ściągania wskazówek, łapek przykrywając wcześniej wskazówki folią.

Do zakładania wskazówek W amatorskim warsztacie wystarcza użycie np. plastikowego długopisu. Ja osobiście używam plastikowej końcówki od pensety. Świetnie się nadaje do tej operacji.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedź, ale mam do Ciebie jeszcze kilka pytań: ,,Osobiście zdecydowanie wolę używać, do ściągania wskazówek, łapek przykrywając wcześniej wskazówki folią.'' Jaką łapką? Co to za łapka? ,,Do zakładania wskazówek W amatorskim warsztacie wystarcza użycie np. plastikowego długopisu. Ja osobiście używam plastikowej końcówki od pensety. Świetnie się nadaje do tej operacji.'' Jaki to ma być dokładnie długopis i z jaką końcówką? Pokażesz jakieś zdjęcie? Jaka to pęseta? Jaki ma kształt? Pokażesz jakieś zdjęcie? 

 

...jeśli możesz, to prosiłbym o odniesienie się również do tego, co napisałem wcześniej: ,,Czy za pomocą tylko tego urządzenia mogę również założyć wszystkie wskazówki, czy potrzebny jest do tej operacji dodatkowy przyrząd do zakładania wskazówek? Znalazłem taki przyrząd o długości około 11,10cm i grubości do 0,6cm, ale są różne wymiary głowic: 0,2mm, 0,5mm, 0,8mm, 1,0mm, 1,5mm. Potrzebuję tylko takiego o długości, grubości, wymiarze głowicy ( głowic, bo taki przyrząd jest dwustronny ) i kolorze, żeby pasował do wskazówek w zegarkach BOCTOK Amphibian i Komandirskie ( modele z czasów CCCP ). Jaki będzie odpowiedni? P.S. w załącznikach są zdjęcia tego przyrządu do zdejmowania wskazówek i przyrządu do ich zakładania...''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrząd, który pokazałeś nie służy do zakładania wskazówek.
Zakładasz w bardzo prosty sposób. Nakładasz wskazówkę na swoje miejsce pęsetą i dociskasz bokami pęsety, lub odpowiednim dociskiem.
 
Moje przyrządy wyglądają następująco:
 

post-75614-0-62811100-1519479954_thumb.jpg
 
post-75614-0-00399000-1519479962_thumb.jpg
 
Łapki spisują się najlepiej, w moim przypadku. Bryluję najczęściej w zegarkach, które mają bardzo głęboko osadzone wskazówki. Ściągacz nie zawsze się sprawdza. Zabezpieczenie pęsety, które pokazałem używam do dociskania wskazówek na koła. Średnica zewnętrzna tej końcówki to 3 mm. Wewnętrzna około 1 mm. Więcej nie potrzeba. W otwór ma wejść jedynie ośka koła sekundowego. Odkąd odkryłem ten przyrząd innego nie używam ;)
 
Mam też ściągacz, który pokazałeś, ale tak jak pisałem wcześniej, trzeba podszlifować dość mocno jego końcówki, tak aby były płaskie.
Nie wiem czy będzie to widać, bo robiłem zdjęcia na szybko fonem, ale wygląda to tak:
 
post-75614-0-86395100-1519480231_thumb.jpg
 
post-75614-0-50910300-1519480236_thumb.jpg
 
 
 
Jak używać łapek z folią?
Ano tak:

 

https://www.youtube.com/watch?v=GyEB2yDBXbM

 

Jeśli zainteresował Cię filmik, to obejrzyj pozostałe części. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=FDumHBedBqw

 

https://www.youtube.com/watch?v=aQUN2A4iHok


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za super wskazówki!  :)


Skąd wiedziałeś, że będę również uzupełniać lume na wskazówkach?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoje sposoby... :ph34r:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie miałem pojęcia :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz w życiu zegarka BOCTOK Komandirskie zdjąłem mu wszystkie wskazówki za pomocą narzędzia do zdejmowania wskazówek prezentowanego powyżej...Poszło szybko i bez żadnego problemu! Również założenie wszystkich wskazówek nie trwało jakoś bardzo długo, ale z uwagi na to, że to pierwszy raz w życiu zegarka, to było trochę nieporadnie i trochę trwało, jednak akcja zakończyła się pełnym sukcesem! Do zakładania wszystkich wskazówek użyłem wkładu końcówki z długopisu, wkładu z długopisu i końca ołówka zakończonego gumką ( żeby finalnie docisnąć wskazówkę sekundnika ). Pozostała teraz kwestia ustawienia daty tak, żeby przeskakiwała około godz. 24:00...Jak to zrobić?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pokazane na filmie.

Przed założeniem wskazówek kręcisz powoli koronkową, tak aby zmieniła się data. W tym momencie przestajesz kręcić i zakładasz wskazówki na godzinę dwunastą.

Wsio i gotowe.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego ''loituma''! Przy zakładaniu wskazówek wykorzystałem zgodnie z Twoją sugestią końcówkę długopisu, a od siebie dodałem dodatkowo wkład z tego długopisu ( pasuje bardzo dobrze do wskazówki sekundnika ) i końcówkę ołówka z gumką, żeby wszystko razem docisnąć...Patenty działają!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patenty najprostrze są bardzo często niezwykle skuteczne i wygodne

Cieszę się, że się udało. A nauka z całą pewnością nie pójdzie w las. Kiedy rozbierasz do czyszczenia swój pierwszy mechanizm?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.