Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kris2

Rzadkie okazy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Qba. napisał:

Świetny 🥰 Wostokowy de'luxe.

Dzięki. Faktycznie skojarzenie nasuwa się samo. Do de luxa jest bardzo podobny. Można by się było pomylić, gdyby nie mniejsza średnica tarczy.

2 godziny temu, rysqut napisał:

Foreign to oznaczenie, którym sygnowano zegarki na rynek brytyjski. Takie wtedy były wymogi prawne... A przynajmniej takie info kiedyś znalazłem

Zgoda, tylko dlaczego wcześniejsze poljoty foreign były znakowane na deklach, a na tarczach i mechanizmach znakowanie umożliwiało stwierdzenie kraju pochodzenia. W tym wostoku i moim wcześniejszym poljocie zarówno na tarczach jak i mechanizmach nie znajdziesz ani kraju pochodzenia, ani logo fabryki. Dlaczego?

7 minut temu, rk7000 napisał:

Tak jak Piotrek napisał - produkcja na rynek brytyjski. 

Super ten Wostok :)

Gratuluję zakupu 🙂

Dziękuję bardzo. Również byłem bardzo ucieszony, ale nie mniej zdziwiony, gdy go przypadkowo znalazłem.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mislavo napisał:

Zgoda, tylko dlaczego wcześniejsze poljoty foreign były znakowane na deklach, a na tarczach i mechanizmach znakowanie umożliwiało stwierdzenie kraju pochodzenia. W tym wostoku i moim wcześniejszym poljocie zarówno na tarczach jak i mechanizmach nie znajdziesz ani kraju pochodzenia, ani logo fabryki. Dlaczego?

 

Nie wiem, ale jak coś znajdziesz to się podziel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, rysqut napisał:

Nie wiem, ale jak coś znajdziesz to się podziel ;)

Obawiam się, że trzeba by było odtajnić archiwa na Kremlu, bo co do tego, że decyzja o wycofaniu napisu "MADE IN USSR" nie zapadła na szczeblu fabryki raczej nie mam wątpliwości. Musiała to być decyzja polityczna, w końcu usunięto nazwę kraju i przestano "reklamować" komunizm. W tamtych czasach wydaje się to być niemożliwe. Z uwagi na powyższe, raczej nie liczę na to, że się kiedyś dowiemy😁.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nie była kwestia polityczna a jedynie dostosowanie produktu do rynku, na którym miał być sprzedawany. Jeśli prawo brytyjskie wymagało oznaczania w taki sposób wyrobów importowanych to nie ma co do tego dorabiać ideologii... pytanie czy tak samo było z produktami np. ze Szwajcarii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, szwajcary z tych samych lat (60) sa ladnie swiss made opisane.

Ale oprocz sovietow, foreign widzialem na japonczykach (Regency -> werk citizen) i na oponach rowerowych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego uważam, że ruskim robiono celowo pod górkę, a sam przepis niekoniecznie mógł być powszechnie stosowany. Gospodarka brytyjska mogła sobie pozwolić na usunięcie z rynku zegarków radzieckich, ale już na pewno straty na wyrugowaniu zegarków szwajcarskich przyniosłoby gigantyczne straty. Szwajcarzy mieli na tyle uznane marki, że to oni mogli dyktować warunki.

W przypadku Rosjan było dokładnie odwrotnie. Marki zegarków słabo znane na zachodzie, miały się dopiero zacząć dobrze kojarzyć, a tu wprowadzono przepisy które miały ukrywać kraj pochodzenia i logotypy fabryk. Mówimy o okresie szczytowym zimnej wojny, kryzysie kubańskim, gdy świat stał na granicy III wojny światowej. Przypuszczam, że podjęcie decyzji tzw. marketingowej usuwającej napis MADE IN USRR na szczeblu danego zakładu skończyłoby się zsyłką dla całego kierownictwa tej fabryki. Dlatego właśnie uważam, że zgodę na coś takiego musiało wydać politbiuro KPZR. Może nie osobiście Chruszczow, ale na pewno sprawa musiała być tam omawiana. Wydaje się jednak, że wprowadzenie tych ograniczeń mocno uderzyło w sprzedaż zegarków rosyjskich w UK, bo zegarków sygnowanych napisem FOREIGN na tarczach jest jak na lekarstwo. Być może to właśnie było przyczyną podjęcia przez Rosjan o wypromowaniu nowej marki na rynku brytyjskim jaką była SEKONDA. W każdym razie dopiero ta marka osiągnęła sukces na wyspach, no i była jednoznacznie kojarzona z ZSRR.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foreign bylo stosowane w UK zeby ukryc pochodzenie. pierwotnie niemieckie. Byl to podobno akceptowalny trick w czasach sprzed globalizacji.

co oznacza, ze jesli ruskie chcialy pokazac ze z rosji to wpisaliby made in USSR, a jak nie chcieli, to foreign.

Cos w rodzaju dzisiejszego made in china / PRC zeby nie do konca pokazac ze cos pochodzi z kraju uwazanaego za robiacego tandete, albo mocno niepopularnego.

 

W sumie to najsensowniejsze wytlumaczenie jakie znalazlem. Chlopaki lacza sowieckie foreigny z zimna wojna i kryzysem kubanskim... co by sie mniej wiecej datowo zgadzalo, na ktoryms poljocie foreign byla na deklu od wewnatrz stemplowana data chybs 63, juz nie pamietam, a poljot poszedl do ludzi bo tarcza nie byla idealna.

 

https://forums.watchuseek.com/f10/poljot-21-jewel-2409a-foreign-2180690.html

 

N.B

Japonski Regency opisany foreign wpasowuje sie w ta teorie, bowiem produkty japonskie w latach 60 uwazano za szmelc, cos w rodzaju mage in china 10 lat temu... 

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Posiadam Pobiede z 47r. Czerwoną 12...Czy może ktoś mi piwiedzieć czy to rzadki zegarek czy w miarę popularny? Ponieważ przymierzam się do sprzedaży więc chciałbym coś więcej się o nim dowiedzieć. Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam

20200619_131725.jpg

20200619_131826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czerwone 12 nie są specjalnie rzadkie, szczególnie z lat 50-tych. Twój ze względu na rok powstania i świetny stan to już kolekcjonerski okaz. Bardzo fajny zegarek, wielu pewnie chciałoby mieć takiego w kolekcji


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dżedaj napisał:

Witam serdecznie. Posiadam Pobiede z 47r. Czerwoną 12...Czy może ktoś mi piwiedzieć czy to rzadki zegarek czy w miarę popularny? Ponieważ przymierzam się do sprzedaży więc chciałbym coś więcej się o nim dowiedzieć. Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam

 

 

 

Wspaniały stan, zwłaszcza tarczy, większość ma "12" całkowicie wyblakłą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 13:56, Dżedaj napisał(-a):

Witam serdecznie. Posiadam Pobiede z 47r. Czerwoną 12...Czy może ktoś mi piwiedzieć czy to rzadki zegarek czy w miarę popularny? Ponieważ przymierzam się do sprzedaży więc chciałbym coś więcej się o nim dowiedzieć. Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam

20200619_131725.jpg

20200619_131826.jpg

Balans jest od wostoka z subsekundą


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2020 o 21:04, Mislavo napisał(-a):

 W środku tego zegarka stary dobry werk 2408.

 

 

p3.jpg

Jesteś pewien że siedzi tam 2408? Bo dekiel mówi co innego

Sory że odkopuję 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Jesteś pewien że siedzi tam 2408? Bo dekiel mówi co innego

Sory że odkopuję 

Bo pewnie jest 2409.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk jest dość nietypowy bo jest z antywstrząsem. Dodatkowo ma dość rzadko sygnowane koło naciągu itd. Jakby nie patrzeć w dalszym ciągu jest to 2408.1843a54a895f5297be971c66ee686e5a.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Werk jest dość nietypowy bo jest z antywstrząsem. Dodatkowo ma dość rzadko sygnowane koło naciągu itd. Jakby nie patrzeć w dalszym ciągu jest to 2408.

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka
 

Koło jest typowe dla werków eksportowych. A co do oznaczeń to 2408 i 2409 to te same werki tylko 2409 ma antywstrząs. To już wiesz co masz - 2409.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Oj tam. To koło naciągu wcale nie jest takie typowe. Rzekłbym bywa w niektórych werkach eksportowych, ale raczej rzadko. Druga sprawa to werk eksportowy 2409 z "typowym" jak mówisz kołem naciągu powinien wyglądać tak jak poniżej. Jak wół widać, że jest inny i nie chodzi tylko o ilość kamieni na mostku przekładni chodu.

p10.thumb.jpg.8ee502f61d9d97a2319539c7c13132e6.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

Werk jest dość nietypowy bo jest z antywstrząsem. Dodatkowo ma dość rzadko sygnowane koło naciągu itd. Jakby nie patrzeć w dalszym ciągu jest to 2408.1843a54a895f5297be971c66ee686e5a.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka
 

 

8 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

Oj tam. Oj tam. To koło naciągu wcale nie jest takie typowe. Rzekłbym bywa w niektórych werkach eksportowych, ale raczej rzadko. Druga sprawa to werk eksportowy 2409 z "typowym" jak mówisz kołem naciągu powinien wyglądać tak jak poniżej. Jak wół widać, że jest inny i nie chodzi tylko o ilość kamieni na mostku przekładni chodu.

p10.thumb.jpg.8ee502f61d9d97a2319539c7c13132e6.jpg

To nie jest typowe koło XD

Polecam zobaczyć na przykład na google grafika jak wygląda typowe koło

O to przykłady:

a34bb993-628a-46fd-a996-48ead2e3c47f.jpg

Poljot_24091_b.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

 

To nie jest typowe koło XD

Polecam zobaczyć na przykład na google grafika jak wygląda typowe koło

O to przykłady:

 

 

Pokazałeś standardowe werki,  a jak byk napisałem że jest typowe dla EKSPORTOWYCH. Nie jest we wszystkich ale nie jest tez jakimś wyjatkiem. Dość często było stosowane ale wyłącznie w eksportowych. pokazywanie zwykłych werków nie ma tu sensu, każdy dobrze je zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Pokazałeś standardowe werki,  a jak byk napisałem że jest typowe dla EKSPORTOWYCH. Nie jest we wszystkich ale nie jest tez jakimś wyjatkiem. Dość często było stosowane ale wyłącznie w eksportowych. pokazywanie zwykłych werków nie ma tu sensu, każdy dobrze je zna.

Jak dobrze pamiętam to na eksportowych werkach było na kole A-1000/2000


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem 2 zegarki z rzadszym kołem naciągu, które trafiało tak jak napisałeś nie do wszystkich tylko do co 10 zegarka w wersji na eksport. Tak średnio licząc oczywiście. Nie jest to biały kruk, ale też nie jest łatwo na nie trafić. Nie jest to koło typowe. Standardowe koło w wersji eksportowej wyglądało tak jak ponizej i ono jest często spotykane. Chyba widać różnicę?

Koła opisane A1000/2000 rzeczywiście trafiały do eksportowych wersji, ale stanowią one bardzo dużą rzadkość. Miałem tylko 1 taki zegarek..Do dziś żałuję, że.go sprzedałem.e791fc637c6e87595950df4fb4a80b28.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Pokazałem 2 zegarki z rzadszym kołem naciągu, które trafiało tak jak napisałeś nie do wszystkich tylko do co 10 zegarka w wersji na eksport. Tak średnio licząc oczywiście. Nie jest to biały kruk, ale też nie jest łatwo na nie trafić. Nie jest to koło typowe. Standardowe koło w wersji eksportowej wyglądało tak jak ponizej i ono jest często spotykane. Chyba widać różnicę?

Koła opisane A1000/2000 rzeczywiście trafiały do eksportowych wersji, ale stanowią one bardzo dużą rzadkość. Miałem tylko 1 taki zegarek..Do dziś żałuję, że.go sprzedałem.

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie sądziłem że aż o takie szczegóły Ci chodziło jak gwiazdka itp, tylko o napis Made In USSR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegarek ostatnio był do kupienia. Raczej rzadki.  I 30 kamieni, i de luxe, i automat. Ciekawa tarcza i wskazowki. Zastanawiałem się nad nim.

 

Screenshot_20221104-233439_Allegro.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.