Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

M.A.D.

Przekładnia wskazań- od czego dobrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niekompletny b. stary werk z kopertą i rozumiem sztkami tarczy. Mam też ambicję, aby ruszył.

Niestety, w werku brakuje przekładni wskazań. Oś koła minutowego ma ok 0,9mm.

Czy może ma ktoś pomysł, od jakiego werku przekładnia ma ćwiertnik o fi wew w okolicach 1mm?

Molnija?

A może w szufladce ze złomem ma ktoś coś pod ten wymiar?

Ja przejrzałem co mam i od jednego buksiaka prawie pasuje, ale nie chcę pocieniać i skracać osi, tylko dokładać do tego, co jest oryginalne części z innych bez niszczenia starocia.

 

Wystukane na kolanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica koła to za mało, Ignoranckie jest podanie informacji w ten o to sposób:

 

 

 

Czy może ma ktoś pomysł, od jakiego werku przekładnia ma ćwiertnik o fi wew w okolicach 1mm?

 

Bo w tym momencie stawiasz się na olanej pozycji:

 

Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubańczykom.

 

Konkrety no to muszą być konkrety, ale wróćmy.

 

Aby cokolwiek wskórać potrzebne jest przełożenie zespołu wskazań:

 

Ćwiertnik zębów tyle, koło godzinowe zębów tyle, koło zmianowe zębów tyle, jego zębnik tyle. Brakuje któregoś koła? Znając te dane z pozostałych można przeliczyć i wtedy coś szukać. Oprócz tego oczywiście średnice zew i wewnętrzne czopów/osi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa... do tych zegarków trudniej znaleźć części zamienne, bo części z 'identycznego' mechanizmu często i tak nie pasują. Trzeba dopasowywać, przerabiać, czy po prostu dorabiać części, choć teraz mało kto to jeszcze robi...

 

Gdyby trafił się niemal bliźniaczy (a jeszcze bardziej uszkodzony) mechanizm, to przy odrobinie szczęścia można by cały zespół po prostu przełożyć, bez konieczności liczenia czegokolwiek. Tylko - jak wspomniałem - znalezienie kompletu, który akurat pasuje i można go po prostu zamontować bywa niełatwe.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niekompletny b. stary werk z kopertą i rozumiem sztkami tarczy. Mam też ambicję, aby ruszył.

Niestety, w werku brakuje przekładni wskazań. Oś koła minutowego ma ok 0,9mm.

Czy może ma ktoś pomysł, od jakiego werku przekładnia ma ćwiertnik o fi wew w okolicach 1mm?

Molnija?

A może w szufladce ze złomem ma ktoś coś pod ten wymiar?

Ja przejrzałem co mam i od jednego buksiaka prawie pasuje, ale nie chcę pocieniać i skracać osi, tylko dokładać do tego, co jest oryginalne części z innych bez niszczenia starocia.

 

Wystukane na kolanie

Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Paweł. Z zegarkami takimi 100 - 120-to letnimi problemu specjalnie nie ma. Kilka razy uzupełniałem braki korzystając z zasobów szpejowni i był standard x3 lub x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat czesci przekładni wskazań to się z reguły znajdzie, tylko trzeba miec troche złomu. Mnie ostatnio nie udały sie dwa nabytki wiec zasoby czesci na przyszłość znacznie wzrosły ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia ...

Zdjęcia jak i początek wątku został przeniesiony z działu technicznego radzieckich i rosyjskich mechanizmów str.281

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/70498-dział-techniczny/page-281

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180224/0dda54c8b9f41565db4d2a289191f997.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180224/93d39f38d138f9c7724ab42f22df0efb.jpg

 

Sporo go brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehehe, no to spoko. Teraz widzę w jak czarnej d..e byłem pisząc swe wywody. Ale jak jest tarcza, to dobierałbym całą przekładnie wskazań, byle przełożenie się zgadzało. Niestety ale zakończyło by się to tak jak Paweł pisał, najprawdopodobniej na przeróbkach.

 

Paweł, coś tam widziałem, ale poka do czego szukasz rzeczy, może coś mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dużo części do szpindli. Mogę znaleźć taką przekładnię...chyba. Potrzebna jest średnica mechanizmu. Jeszcze koło zapadkowe brakujiii...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.