Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zibi8

"Bazarek"

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że do tej pory między starymi użytkownikami tak to funkcjonuje.

Również wysyłałem zegarki przed wpłatą, a inni wysyłali do mnie. Sprzedawałem na raty, bo akurat kolega miał inne spore wydatki i potrzebował czasu na zgromadzenie gotówki, a zależało mu na tym zegarku itd.

Rezerwacja była rezerwacją wśród konkretnych ludzi i nie kończyła się tak jak teraz.

To było forum bardzo dobrych kolegów i do tej pory w niektórych przypadkach jest. Są tu ludzie zaufani, z którymi nadal takie transakcje można przeprowadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić jakąś "czarna" listę użytkowników, którzy robią z gęby dupe.

Zawsze może ,to być pomocne w przyszłośi.

 

Ja chętnie dodałbym ów użytkownika ;)

, bo kolejne ogłoszenia ma na bazarku i może znowu się tak zachować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić jakąś "czarna" listę użytkowników, którzy robią z gęby dupe.

Zawsze może ,to być pomocne w przyszłośi.

 

Ja chętnie dodałbym ów użytkownika ;)

, bo kolejne ogłoszenia ma na bazarku i może znowu się tak zachować.

Forum to nie serwis handlowy - w prawdzie jest taka możliwość ale nie są to główne założenia dla których ono powstało 

Kto miałby weryfikować czy użytkownik został dodany słusznie czy np nie z zemsty bo mi nie sprzedał taniej albo sprzedał komuś innemu zamiast mnie.

Czy to że nie kupiłeś tego zegarka ma tak ogromne znaczenie że nie możesz przejść obojętnie do tej transakcji i olać to najzwyczajniej w świecie tylko ciągnąć temat dalej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum to nie serwis handlowy - w prawdzie jest taka możliwość ale nie są to główne założenia dla których ono powstało

Kto miałby weryfikować czy użytkownik został dodany słusznie czy np nie z zemsty bo mi nie sprzedał taniej albo sprzedał komuś innemu zamiast mnie.

Czy to że nie kupiłeś tego zegarka ma tak ogromne znaczenie że nie możesz przejść obojętnie do tej transakcji i olać to najzwyczajniej w świecie tylko ciągnąć temat dalej?

Nikt by nie musiał nic weryfikować!

Wystarczyło by, ze każdy użytkownik założył by swój temat o sobie i tam by się pisało jak przebiegła dana transakcja!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy tak jak na zagranicznych forach.

Opinia o fotumowiczu widoczne po kliknięciu na avatar


If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 próby targowania się przy odbiorze osobistym,  już po uzgodnieniu ceny - "na benzynę". 

 

Miałem dwa razy taki przypadek z jednym kupującym, podczas odbioru dziwnym trafem brakuje mu parę dyszek w portfelu. Skoro cena uzgodniona to chyba powinien przeliczyć kasę przed transakcją :-))

Czyli wystarczy tak jak na zagranicznych forach.

Opinia o fotumowiczu widoczne po kliknięciu na avatar

Popieram. Na WUS można napisać opinię o sprzedawcy i odwrotnie. Jest specjalny dział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! Dokładnie odpowiedni dział z dobry/zły sprzedawca!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy tak jak na zagranicznych forach.

Opinia o fotumowiczu widoczne po kliknięciu na avatar

Temat wałkowany x razy ...

Taka forma istnieje na forum od zawsze, wystarczy kliknąć profil użytkownika , np mój , po lewej jest opcja "status " i tam można zamieszczać informacje ...

Tylko trzeba korzystać , a nie marudzić przy każdej nadarzajacej sie okazji ;)

 

Proszę bardzo :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum to nie serwis handlowy - w prawdzie jest taka możliwość ale nie są to główne założenia dla których ono powstało

Kto miałby weryfikować czy użytkownik został dodany słusznie czy np nie z zemsty bo mi nie sprzedał taniej albo sprzedał komuś innemu zamiast mnie.

Czy to że nie kupiłeś tego zegarka ma tak ogromne znaczenie że nie możesz przejść obojętnie do tej transakcji i olać to najzwyczajniej w świecie tylko ciągnąć temat dalej?

To że nie kupilem ,to jedno (zegarek jeszcze ogólnodostępny) , ale zachowanie użytkownika .to już co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Tak, forum to nie serwis handlowy, ale jakiś handel jednak odbywa się w tym miejscu.

Jest sporo osób niepoważnych i dobrze byłoby takie osoby pietnować.

Ja pomimo bardzo krótkiego stażu i znikomej ilości sprzedanych przedmiotów natknąłem się na trzech takich delikwentów.

Naprawdę ręce opadają, że nawet wśród "elity, osób ze stażem i pozycją trafiają się tacy... i tu nic już nie napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo osób niepoważnych i dobrze byłoby takie osoby pietnować.

W jaki sposób i kto miałby to weryfikować i się tym zajmować?


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

W jaki sposób i kto miałby to weryfikować i się tym zajmować?

Stworzyć listę osób, może nie niepoważnych, bo na takie szkoda prądu, ale takich które nie wywiązały się z umowy kupna - sprzedaży.

Listę uzupełniliby poszkodowani. Co do weryfikacji - no cóż, tu trzeba bazować tylko i wyłącznie na zaufaniu. Nie sądzę, żeby ktoś bezpodstawnie oskarzał innego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, forum to nie serwis handlowy, ale jakiś handel jednak odbywa się w tym miejscu.

Jest sporo osób niepoważnych i dobrze byłoby takie osoby pietnować.

Ja pomimo bardzo krótkiego stażu i znikomej ilości sprzedanych przedmiotów natknąłem się na trzech takich delikwentów.

Naprawdę ręce opadają, że nawet wśród "elity, osób ze stażem i pozycją trafiają się tacy... i tu nic już nie napiszę.

  

Temat wałkowany x razy ...

Taka forma istnieje na forum od zawsze, wystarczy kliknąć profil użytkownika , np mój , po lewej jest opcja "status " i tam można zamieszczać informacje ...

Tylko trzeba korzystać , a nie marudzić przy każdej nadarzajacej sie okazji ;)

Proszę bardzo :)

Trzeba sie nauczyć możliwości jakie daje forum.

Koniec kropka.

Nikt nikomu nie każe korzystać z bazarku, to wolna wola.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Sam widzisz. Nie każdy o tym wie i nie każdy korzysta z tego.

Łatwiej byłoby, w dziale sprzedażowym, przykleić temat "Czarna lista", żeby każdy odwiedzający miał wgląd do pełnej listy delikwentów.

 

W sumie to tylko propozycja i luźna rozmowa jak na forum przystało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczyta co napisałem to juz wie ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Jak przeczyta co napisałem to juz wie ;)

Masz rację, ale nie uważasz, że taka lista działałaby bardziej odstraszająco na ewentualnego oszusta, niż komentarz w jego profilu ?

Twój wpis, na który powołujesz się, zaraz zniknie gdzieś w gąszczu postów, zresztą temat tez, a taka lista będzie dumnie lśnić w honorowym miejscu działu "Sprzedam" :)

 

Tyle ode mnie. Dziękuję za uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepoważny, tak to ja robię z d*pę z gęby, zysku niektórym ludziom odbiera rozum i odziera z resztek kindersztuby, ktoś Cie bezczelnie robi w "..UJA" i nie można nic z tym zrobić, Widocznie dla kogoś ważniejsze jest zarobienie parę groszy więcej niż honor.

 

Tak na szybko to wszystko o mnie. Dziękuje za słowa uznania. Tak to ja nie sprzedałem tego Risemana temu użytkownikowi bo najzwyczajniej w świecie się mogłem się rozmyślić? Mam do tego prawo czy nie? Miałem podać już numer konta ale W skrócie oferta była na dwa zegarki. W między czasie Została mi złożona propozycja kupna dwóch i z tego skorzystałem. Bo mam takie prawo. Dziękuje za uwagę. A teraz mnie dalej krzyżujcie. A jak ktoś chce może mnie dodać nawet do ignorowanych.

Dosłownie jak w przedszkolu. Miał a nie dał i foch i na skargę trzeba poleciec bo fajny zegarek obok nosa przeszedł.

Sam wielokrotnie chciałem kupic różne zegarki, paski i różnie z tym bywało ale nie skarżyłam się na rozmydlenie się innych użytkowników.

Cóż tym którzy w transakcjach ze mną się nie zawiedli dziękuje a tym których zawiodłem i nie polecieli z jęzorem do mamusi tez dziekuhe

 

Przepraszam za literówki


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozpędziliście się z tym piętnowaniem.

Rozumiem, że w przypadku ewidentnego oszustwa (kradzież  wysłanych pieniędzy, całkowity brak zgodności z opisem, świadomie sprzedana jako oryginał podróbka) takie publiczne piętnowanie, włącznie z usunięciem z forum  się należy. Ale w tym przypadku? Trzy strony (...)?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozpędziliście się z tym piętnowaniem.

Rozumiem, że w przypadku ewidentnego oszustwa (kradzież  wysłanych pieniędzy, całkowity brak zgodności z opisem, świadomie sprzedana jako oryginał podróbka) takie publiczne piętnowanie, włącznie z usunięciem z forum  się należy. Ale w tym przypadku? Trzy strony (...)

A jak, będą i kolejne......niestety.

Takie pokolenie.

 

@świerszczu, teraz sam widzisz "jak to bywa".....też niestety.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozpędziliście się ...

Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody? Tak, to prawda, tylko że nie w Moskwie, lecz w Leningradzie, i nie na placu Czerwonym, a na placu Rewolucji, i nie samochody, a rowery i nie rozdają a kradną

:wub:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dziki kapitalizm" na bazarku?

 ale cytując Master Yodę: Nikt nikomu nie każe korzystać z bazarku, to wolna wola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo cytując "niewidzialną rękę rynku": KLIENTA TRACI SIĘ TYLKO RAZ :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najzwyczajniej w świecie się mogłem się rozmyślić? Mam do tego prawo czy nie? 

 

Moim zdaniem - nie.

W każdej takiej sprzedaży przychodzi pewien punkt w którym osiąga się ugodę i obie strony uznają transakcję za dokonaną - pisemnie, ustnie czy mailowo, i dla mnie wtedy już nie powinno być odwrotu poza ewidentnymi przypadkami losowymi. Pojawienie się lepszej oferty nie jest takim przypadkiem. 

 

Dla mnie sprzedawca/kupujący który po dogadaniu interesu potem "się rozmyśla" -  traci wiarygodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoje zdanie ja mam swoje. Nie zajmuje się handlem hurtowym na bazarku zeby żałować tej decyzji bo jej niezaluje. Szkoda ze płaczek nie napisał ze raz chciał przelać na konto, drugi raz chciał kupic za pobraniem a ostatecznie zegarki kupiła osoba która nie marudziła nad sposobem zapłaty.

Moja wiarygodność niech oceniają ci którzy ode mnie coś kupili, którzy mi coś sprzedali. I tyle w tym temacie

Serdecznie pozdrawiam płaczków i malkontentów


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.