Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KubusPuchatek

Zegarek Kwarcowy.... za 5 tysięcy!?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam rozterki przy zakupie ML https://kraff.pl/zegarki-maurice-lacroix/6139-maurice-lacroix-les-classic-mondphase-lc1148-ss001-331.html

Po pierwsze cholernie mi się podoba, ale nie wiem czy warto, pięć tysięcy za kwarca? Wyjaśni ktoś i czy warto???

Drugie pytanie jest trochę mniej związane z zegarkiem ale ze sklepem, przeceny ML z 10 na 4 tysiące - czy to sen?!

A tak na serio czy ten sklep jest bezpieczny? Nigdy takich przecen nie widziałem...

 

PS: tak wiem, że jest przecena na 3 tysiące ale jak już wspomniałem nie wiem czy sklep jest bezpieczny,więc przytaczam cenę ze sklepów szeroko znanych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też próbuję znaleźć w tym sens ale chyba nie ma argumentów które uzasadnią taką kwotę za baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się "cholernie podoba" to dla ciebie - warto.

Dla mnie - nie warto, bo to zegarek jakich wiele.

 

Co do ceny, to tutaj masz kilkanaście procent taniej:

https://www.ebay.pl/itm/Maurice-Lacroix-Herren-Uhr-Chronograph-Phases-de-Luna-LC1148-SS001-331-NEU-OVP-/132468007977

 

edit:

myślałem, że wiesz czym się różnią mechanizmy kwarcowe od mechanicznych.

Ale skoro pada takie pytanie...

 

Mechanizmy kwarcowe są tańsze, bo tłuczone są masowo i koszt produkcji jest niższy.

Nie ma w tym żadnej finezji.

Dobrze wykonany zegarek z takim mechanizmem kupisz już za kilkaset złotych.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, w kwestii samego sklepu nie masz się czego obawiać. Ja oraz dwójka znajomych kupowaliśmy już tam zegarki w tym jedną limitkę omegi ściąganą na rzyczenie bez konieczności kupna... ponadto doskonały kontakt i zawsze można negocjować ceny. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale dlaczego byś nie wydał tyle na kwarca? Kwestia gustu? Wiedzy czy doświadczenia w świecie zegarków?

Ja jestem trochę zielony - jeszcze ;)

Nie twierdzę, że jedyna słuszna droga to zegarki mechaniczne. Co to, to nie. Rzecz w tym, że w przypadku tego konkretnego modelu nie widzę niczego takiego, co by mnie przekonało do jego zakupu. Kwestia mechanizmu też ma oczywiście znaczenie. Swoją przygodę z zegarkami zacząłem, a jakże, od zegarka kwarcowego /Edox, za którego zapłaciłem prawie 3000 zł/. Po prostu z perspektywy czasu uważam /to moje prywatne zdanie/, że nie warto tyle wydawać na zegarki kwarcowe. Jeśli myślisz o wydaniu na zegarek 4-5 tyś. zł, to jak dla mnie warto pomyśleć o zegarku mechanicznym. W tej kwocie jest całkiem spory wybór fajnych zegarków. Z drugiej strony, to Twoja kasa, Tobie ma się zegarek podobać i jeśli chcesz jednak wydać tyle na kwarca, to przecież nikt Ci tego nie zabroni :-) Zakladam jednak, że skoro założyleś ten temat, to sam masz jakieś wątpliwości ;-) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

Mechanizmy kwarcowe są tańsze, bo tłuczone są masowo i koszt produkcji jest niższy.

Nie ma w tym żadnej finezji.

 

 

Chyba nie można tego uznać za zasadę > np. ROLEX produkuje ponad 800 000 zegarków rocznie ... :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep pewny , zegarek nie wart nawet tej ceny przecenionej. W tym budżecie szukaj automatu a jeżeli wolisz kwarca to znajdziesz w chrono za polowe tej kwoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarc nie kwarc... Ale czy tylko ja widzę podobieństwo?  :rolleyes:

 

 

maurice-lacroix-les-classic-mondphase-lc

 

 

post-101614-0-43139500-1519759579.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz zegarków wyłącznie mechanicznych (wyjątkiem g-shock), muszę napisać, że piep***cie Panowie z tymi kwarcami

Mechanizmy w zegarkach za kilkaset złotych do nawet kilku tysięcy, to też z reguły tłuczona na tony masówka. Wiele zegarków z kwarcowymi mechanizmami do tych kilku tysięcy to może być dobry wybór. Sam długo zastanawiałem się nad Seiko SACM - kwarc, termokompensacja, +/- 10s/y, świetnie wygląda. Ostatecznie nie zdecydowałem się tylko ze względu na rozmiar (chyba jednak nawet dla mnie za mały). Jak swego czasu zamierzałem kupić zegarek w okolicach 5k poważnie rozważałem kwarcowego GS. Gdybym dzisiaj chciał tyle wydać na zegarek, też bym pewnie myślał o GSach. Żona ma większość kwarcowych.

Ten ML 10k pln na pewno nie jest wart, ale za 3k? Miałem w ręku parę zegarków tej marki, ceny katalogowe faktycznie mają ostro zawyżone, ale to porządnie zrobione czasomierze.

Jak się podoba - czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz zegarków wyłącznie mechanicznych (wyjątkiem g-shock), muszę napisać, że piep***cie Panowie z tymi kwarcami

Mechanizmy w zegarkach za kilkaset złotych do nawet kilku tysięcy, to też z reguły tłuczona na tony masówka. Wiele zegarków z kwarcowymi mechanizmami do tych kilku tysięcy to może być dobry wybór. Sam długo zastanawiałem się nad Seiko SACM - kwarc, termokompensacja, +/- 10s/y, świetnie wygląda. Ostatecznie nie zdecydowałem się tylko ze względu na rozmiar (chyba jednak nawet dla mnie za mały). Jak swego czasu zamierzałem kupić zegarek w okolicach 5k poważnie rozważałem kwarcowego GS. Gdybym dzisiaj chciał tyle wydać na zegarek, też bym pewnie myślał o GSach. Żona ma większość kwarcowych.

Ten ML 10k pln na pewno nie jest wart, ale za 3k? Miałem w ręku parę zegarków tej marki, ceny katalogowe faktycznie mają ostro zawyżone, ale to porządnie zrobione czasomierze.

Jak się podoba - czemu nie?

 

W pełni się zgadzam z powyższym - co to za różnica czy kupie kwarc czy automat za 5-tys? Jedno i drugie to masowa produkcja, jedno i drugie przeszacowane o kilkaset procent, w obu przypadkach sprzedaż przypomina "łowy na jelenia"...

Żyje się raz, jeśli budżet pozwala i produkt się podoba to dlaczego nie?

Przeciętny palacz wydaje na papierosy około 5-tys rocznie - to dopiero jest debilizm skrajny, a przemysł tytoniowy ma się dobrze... i to piszę ja który nie pali od roku, a palił przez 20 lat - rolexa bym se qrXXwa kupił, a nawet dwa jakbym kasę za fajki odkładał do "świnki" :D

 

 

Edit: Jedyne co to musisz mieć świadomość że jak przy tym ML położysz kwarcowe Casio albo Citizena za połowę jego ceny to jest wysokie prawdopodobieństwo że ML w takim towarzystwie będzie wyglądał jak "ubogi krewny" tych dwóch Japończyków i to zarówno pod względem jakości wykonania jak i technologi zastosowanej do jego stworzenia...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga od Daito . Kwarc jak najbardziej , dla "normalnego" użytkowania bedzie miał wiecej zalet niż automat .

Skierowałbym sie mimo wszystko ku japońskim producentom z wskazaniem na Citizena .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! :D Zegarek fajny ale coś mi w nim nie odpowiada :P ...  Ale jednak zapytam - za ile sprzedajesz i proszę o ref ;)

 

 

juz sprzedany, za 2800 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kwarcowego ML Aikon i jak leży w pudełku i go widzę czy jak się zastanawiam co wezmę na rękę to jakoś mam do niego niechęć, właśnie przez szerokie, negatywne zdanie o niższej "fajności" kwarcowych zegarków. Ale czasami go zakładam. I wtedy się zawsze zastanawiam o co mi chodziło? :) Zegarek fajnie wykonany, może trochę zbyt BLINK ale wygląda fajnie, dobrze wykonany, o rewelacyjnej dokładności. Co z tego że kwarc? Zegarek ma fajne wyglądać, dobrze pokazywać czas i ewentualnie - jeśli to dla kogoś ważne - dodawać parę punktów do stylu. :D  Dobrej firmy kwarc to wszystko ma. Jasne że dla bardziej wtajemniczonego nie będzie miał takiej wartości kolekcjonersko - stylowej. Ale to jednak drugorzędna sprawa, według mnie. Inna spraw czy dałbym 10k za kwarca... Pewnie nie. Czy kupiłbym tego Aikona za te 4500-5000 PLN jakbym miał wybór coś innego wybrać? Pewnie nie ale patrząc dzisiaj - fajnie że stało się jak się stało bo go mam.

 

Ale co ja wiem... W "zegarki" bawię się od niedawna...

 

Dla wyjaśnienia - wybrałem Aikona sam w Apart'cie ale w czasie wymiany zegarka który dostałem na urodziny. Dostałem Alberta Riele więc doszedłem do wniosku że wolę go wymienić. W salonie nic nie było w automacie w zbliżonej cenie oprócz Edox'ów. Wolałem więc Aikona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście w kwarcach przeszkadza "skacząca" wskazówka, która przynajmniej w tańszych egzemplarzach nie trafia w indeksy. Jeżeli nie automat to może kwarc z płynącą wskazówką od Bulovy (seria Precisionist)? Albo Bulova Moonwatch jeśli chrono jest konieczne (z tym że tutaj "płynie" tylko duża wskazówka sekundowa od chronografu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kwarcowego ML Aikon i jak leży w pudełku i go widzę czy jak się zastanawiam co wezmę na rękę to jakoś mam do niego niechęć, właśnie przez szerokie, negatywne zdanie o niższej "fajności" kwarcowych zegarków. Ale czasami go zakładam. I wtedy się zawsze zastanawiam o co mi chodziło? (...) Ale co ja wiem... W "zegarki" bawię się od niedawna...

 

I bardzo dobrze, że masz własne zdanie, a nie płyniesz w nurcie forumowego mainstreamu :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy budżecie w granicach 5 tysięcy i założeniu, że bierzemy pod uwagę zegarek kwarcowy, można już chyba powoli rozglądać się za GS. Nie trzeba będzie aż tak dużo dokładać, a zegarek będzie nietuzinkowy zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym.

 

Czy warto..? A czy w ogóle warto kupować kawałek stali z napisem "SUPER HIPER OJACIĘ" za więcej niż 1 zł..? ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem jedno - jeśli kupi kwarca za te 5 k - i będzie dalej zaglądał tu na forum i czytał - to przyjdzie prędzej czy później refleksja i zastanowienie "co ja zrobiłem"

 

mimo wszystko wolę masowo wykonywany mechanizm automatyczny za kwotę 5k niż masowo wykonywany kwarc za tą samą kwotę - dla mnie to szaleństwo wydawać tyle na baterię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle :), może Kolega nie jest tak podatny na wpływy i ma inne priorytety.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze wybierze to będzie zadowolony. Ważne jak zegarek wygląda, czy ma w sobie coś ciekawego. Kupowanie np. typowego Tag Heuer'a w kwarcu tylko dlatego że jest Tag Heuer'em za 4-5 tys według mnie to błąd. Faktycznie wolałbym kupić automata innej firmy, mniej "poważanej" firmy. Ale jeśli zegarek jest fajny, wygląda wyjątkowo i nie jest banalny... No nie wiem... Ważne żeby po paru tygodniach/miesiącach, szczególnie jeśli ma się kilka zegarków, ciągle przyciągał wzrok i dawał radość.

 

Myślę że dzisiaj jakbym wziął tego Edox'a nie byłbym tak zadowolony i nie nosiłbym go tak często jak tego Maurycego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wiem jedno - jeśli kupi kwarca za te 5 k - i będzie dalej zaglądał tu na forum i czytał - to przyjdzie prędzej czy później refleksja i zastanowienie "co ja zrobiłem"

 

mimo wszystko wolę masowo wykonywany mechanizm automatyczny za kwotę 5k niż masowo wykonywany kwarc za tą samą kwotę - dla mnie to szaleństwo wydawać tyle na baterię

 

Bzdury piszesz - miałeś kiedyś w ręce Citizena Signature w kwarcu albo CC3020-57L, bądź CC9030-51E czy MT-GG1000 od Casio? To są zegarki kwarcowe których cena w polskiej dystrybucji oscyluje w okolicach 5 i więcej tys o g-shock'u MR-G-1000 nawet nie wspominam bo przy zakupie niektórych modeli można dostać rabat ma poziomie 3-4tys PLN.

Osobiście "zwykłego kwarca" z baterią bym pewnie za więcej niż 700PLN nie kupił ale miałem Citizena Signature, miałem też g-shock'i MT-G, GPW, GWF a nadal mam GWG - i powiem Ci że ich wykonanie, funkcjonalność oraz ogólne walory użytkowe przemawiają do mnie zdecydowanie bardziej niż te jakie dał mi jakikolwiek automat, a mam ich "kilka" w swoim pudełku. 

 

Na początku mojej bytności na tym forum miałem podobne do Ciebie zdanie, czyli "TYLKO zegarek mechaniczny" bo to "prawdziwy zegarek" - ale z czasem się mi pozmieniało bo zegarek z mechanizmem/modułem zasilanym elektrycznie, najlepiej przez ogniwo solarne, daje o wiele większe możliwości niż "automat" czy "mechanik". Podobnie zresztą zdewaluowało się w moim odczuciu pojęcie "swiss made" na tarczy zegarka - na początku budziło szacunek, obecnie jest mi totalnie obojętne, żeby nie napisać inaczej... coś jakby "wabik na jelenia"...

Zegarek ma się przede wszystkim podobać właścicielowi, bo po to jest - a czy jest to kwarc, czy nie, czy jest to zegarek szwajcarski, niemiecki, włoski, czy też japoński - co to ma za znaczenie skoro i tak zrobili go Chińczycy albo Tajowie...

 

Edit: Dodaje bo zaraz mi tu ktoś z jakimś Rolex'em wyjedzie że nie robili go Tajowie ani Chińczycy... ->> w powyższym mowa o zegarkach w budżecie określonym w tytule tematu...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez KapitanMagellan
      Sprzedam Casio G-SHOCK GSTS100D-1A4 Zegarek posiadam od nowości. Założony 2-3 razy. Stan oceniam na 9/10 Specyfikacja na stronie producenta: polecam zakładkę watch features, gdzie opisanych jest mnóstwo funkcji zegarka. https://www.casio.com/us/watches/gshock/product.GST-S100D-1A4/   Sprzedaję w komplecie jak na widocznym zdjęciu. Możliwość odbioru osobistego w Warszawie. Koszt wysyłki inpost pokrywam. Polecam, ponieważ zegarek prezentuje się jeszcze lepiej na żywo niż na poglądowych zdjęciach. cena: 900 800 zł







    • Przez T Atomicus
      Witam
      Jest sobie tani zegarek Quartz. Miyoko, ale to bez znaczenia (swoją drogą co to za marka?).
      Otóż, spóźnia się po kilka minut dziennie.  A konkretnie. Jakieś 15-20 minut na 10 dni.
      Jak to możliwe przy kwarcowym zegarku?
    • Przez marmal321
      Witajcie,
       
      Zwracam się do szanownego grona zegarkowych maniaków z prośbą o poradę.
      Chciałbym zakupić nowego divera.
      Jeżeli chodzi o styl to zauważyłem że zawsze moją uwagę przyciąga stylistyka Rolex Submariner.
      Niestety na pierwowzór mnie nie stać więc szukam czegoś możliwie jak najbardziej stylistycznie zbliżonego.
      Uprzedzając wątpliwości - nie, nie chcę udawać że posiadam Rolexa, najzwyczajniej podoba mi się ta stylistyka 🙂
       
      Drugą kwestią jest mechanizm. Wiem że prawilny zegarek to automat. Jednak osobiście stawiam na praktyczność, dokładność i bezobsługowość.
      Widzę że praktycznie wszystkie zegarki w rolexowej stylistyce to automaty - jesteście w stanie podrzucić ciekawe propozycje bateryjowców?
      Chyba że mimo wszystko warto jednak odpuścić sobie quartz i wybrać automat????
      Posiadam już jeden zegarek automatyczny Certina DS1 i przy niecodziennym użytkowaniu trochę upierdliwe staje się ciągłe ustawianie itp.
      Automat wymaga również większej dbałości serwisowej itd.
       
      Jeżeli chodzi o stylistykę to moimi typami są - Davosa Terenos Ceramic 161.555.20 oraz Steinhart OCEAN 1 BLACK CERAMIC 
      https://dolinski.pl/davosa-ternos-ceramic-161.555.20
      https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-1-BLACK-CERAMIC/344
       
      - czy warto dopłacać za ceramiczny bezel?
      - czy w tym porównaniu Davosa jest warta dopłaty 50% wartości Steinharta?
      - jakieś inne ciekawsze propozycje spełniające założone kryteria w najlepszej relacji/cena jakość? (może coś kwarcowego?)
       
      podoba mi się również kwarcowa CERTINA DS ACTION C032.410.11.051.00 - jest godna uwagi?
      https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-meskie-certina/6192-certina-ds-action-c0324101105100-7612307138398.html?gclid=CjwKCAiAz4b_BRBbEiwA5XlVVqtrWOkoBGncw9-YNeFEp0AJmXlz5ccG8WXTHnpQ7IPswaIvDupp4BoCy0AQAvD_BwE
       
      z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie które pomogą mi dokonać wyboru
       
      Pozdrawiam 🙂
    • Przez SkolsPl
      Mam taki zegarek ale nie mogę o nim znaleźć w Internecie żadnych informacji ani ewentualnej wartości, jest stary ale ma coś w sobie
      Oto on

    • Przez wujek1978
      Cześć,
       
      jestem zainteresowany zakupem tego Maurice Lacroix Pontos S. W Polsce najniższa cena z jaką się spotkałem to 10,5 k. Proszę Was o pomoc w potwierdzeniu autentyczności i podzielenie się opinią o sprzedawcy (jeżeli macie wiedzę). Będę też wdzięczny za opinie dotyczące zakupów za pośrednictwem chrono.24. Link do aukcji poniżej. 
       
      https://www.chrono24.pl/mauricelacroix/maurice-lacroix--pontos-s-pt6008-ss002-332--neu--ovp--id7524846.htm
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.